Navrat domu

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Od te doby, co vim, ze se MUZU prestehovat (co bych nemohla, ale pripadalo mi to hodne nedosazitelne a nemozne, nez jsem se rozhodla), tak uz jsem uplne spokojeny clovek... uz na nic nenadavam, jenom se ten "divnostem", co me predtim rozcilovaly zasmeju.... Holt clovek musi delat to, co chce a co si preje a do niceho se nenutit, zijem jenom jednou...no ne?:)
 
Od te doby, co vim, ze se MUZU prestehovat (co bych nemohla, ale pripadalo mi to hodne nedosazitelne a nemozne, nez jsem se rozhodla), tak uz jsem uplne spokojeny clovek... uz na nic nenadavam, jenom se ten "divnostem", co me predtim rozcilovaly zasmeju.... Holt clovek musi delat to, co chce a co si preje a do niceho se nenutit, zijem jenom jednou...no ne?:)
a chlapa si beres s sebou?? ;)
 
Jo jo, ty gemeente belastingen na to bacha, nam je naparili taky, jeste nez jsme odjeli, museli jsme nastesti platit jen pomernou cast, ne za cely rok. Urcite se odhlas, jestli se tedy vracis do CR.

Jo a urcite si nech vsytavit formular E301, ze jsi v Nl pracoval, aby se ti to pocitalo v CR do duchodu a tak, vystavuje to UVW Hengelo.

Nedam nic navic!:lmfao: - papirky se nam tu valeji po ulici, popelnice vecne plne a ty psi ho..a po celem pristavu (bydlime u reky a snad vsichni pejskari nechavaji sve psi milacky delat potrebu podel nasi "kade") si clovek musi davat pozor, kam slape... zadna poradna udrzba! Nerikam, ze v CR u nas ve meste jsou ty popelnice vecne vysypane, ale urcite se za to neplati palka jako tady...
 
a chlapa si beres s sebou?? ;)

No...chlap zatim zustava...:oeps:My se nerozchazime a bude to zaroven i test, jak moc si budeme chybet... je to blbe, racionalni a studene jako kalkulace, nema to s city nic spolecneho, ale nejak se to resit musi... Jedu ted oficialne do noveho roku, (predevsim kvuli zdravi, chcu se nechat vysetrit a lecit u nas), ale musim se priznat, ze uz jsem se zajimala i o pracovni nabidky u nas, nektere me fakt zaujaly. No, pro pritele jsem se divala taky, nasel by praci pomerne jednoduse s jeho oborem i v CR,ale myslim, ze se mu dvakrat stehovat nechce, i kdyz uz pripustil, ze by to udelal., ovsem bez vyskoku metr dvacet od radosti a nadseni...taky jsem si rikala, ze kdyz odjedu, tak uz se u nas neco POHNE! Ne furt o tom jenom diskutovat a potom NIC....
 
no je ale zas pravda,ze ted to v Cechach taky jde pomalu vsechno do riti,na to to,co tam lidi vydelavaj jsou tam teda ceny...to sem docela cumela ..
nektery veci srovnatelny s Holandskem,by me zajimalo,jak vyzije nekdo,kdo bere treba jen kolem 10ti tisic :reken:

Taky jsem si rikala, jak se u nas zvedaji ceny a platy furt zustavaji male, akorat v nekterych prestiznich oborech se maji lidi dobre.....taky se me nelibi, jak v CR balamuti lidi... byla jsem napr. o prazdninach v shopping parku a obleceni, ktere tady uz visi ve vyprodeji "vse za 5 euro" stoji u nas jeste furt 600 - 700 Kc, i kdyz si myslim, ze takove ty velke obchody jako C&A nebo H&M by mely slevnovat ty same veci soubezne ve vsech zemich...a zadne novinky, obchod jedne a te same znacky je v NL nabity az po strop a v CR visi par kousku..
 
No...chlap zatim zustava...:oeps:My se nerozchazime a bude to zaroven i test, jak moc si budeme chybet... je to blbe, racionalni a studene jako kalkulace, nema to s city nic spolecneho, ale nejak se to resit musi... Jedu ted oficialne do noveho roku, (predevsim kvuli zdravi, chcu se nechat vysetrit a lecit u nas), ale musim se priznat, ze uz jsem se zajimala i o pracovni nabidky u nas, nektere me fakt zaujaly. No, pro pritele jsem se divala taky, nasel by praci pomerne jednoduse s jeho oborem i v CR,ale myslim, ze se mu dvakrat stehovat nechce, i kdyz uz pripustil, ze by to udelal., ovsem bez vyskoku metr dvacet od radosti a nadseni...taky jsem si rikala, ze kdyz odjedu, tak uz se u nas neco POHNE! Ne furt o tom jenom diskutovat a potom NIC....
trosku zavidim to rozhodnuti, ja jsem od toho kecani a skutek utek :D ale mam ted ten novy rok jako ten predel, bud a nebo, ale asi spis jo nez ne... nejak se tu ze me stala desna fnukna :D:lache:
 
trosku zavidim to rozhodnuti, ja jsem od toho kecani a skutek utek :D ale mam ted ten novy rok jako ten predel, bud a nebo, ale asi spis jo nez ne... nejak se tu ze me stala desna fnukna :D:lache:

No, ono to zas u Tebe tak strasny neni, ja jsem tu uz dele (od kvetna 2006), takze ja uz "kecam a becim" dele nez Ty, tak uz je nacase to resit...:lmfao:
 
no a co se ma pak delat s tim verblijfsvergunning??to se vraci ta karticka,nebo si ji muzes nechat pro pripad,ze by ses sem vratila????


No ja uz ho mam stejne proslej a jak jsem se byla na gemeente upominat pro novy, tak mi tam zenska rekla, ze ho uz nepotrebuju, kdyz jsem se uz jednou registrovala, ze mi staci od kvetna 2007 jenom pasport. Jak to pak je, kdyz se vracis, jo... to nevim...

Mely bychom pak v CR udelat sraz ZDRHACU ze zapadniho blahobytu:lmfao: :lache:
 
No ja se do Holandska ted natrvalo stehuju. Almo, preji ti at ti vsechno vyjde. Ja bych se te vzdalenosti bala.
My takhle cestovali- letali mezi Anglii a Holandskem pres rok a s pracovnim vytizenim nas obou, to byl docela zaprah. Ja uz se proste jen tesim na normalni vikend, kdy ani jeden z nas nebude muset nikam jet, cekat na let, nebo v zacpe na dalnici atd.
A zalezi to vzdycky na dvou lidech. Nevim jak se da dobre cestovat z Cech do Holandska, ale asi to neni tak jednoduche jako 30 minutovy let z Londyna.
Ale kdyz se vam styska, tak je asi lepsi zkusit se vratit do Cech, pravdou je, ze i tam se vsechno za tu dobu co jste byli pryc, veci zmenily.
Ale i tak GOOD LUCK!!!
 
No ja uz ho mam stejne proslej a jak jsem se byla na gemeente upominat pro novy, tak mi tam zenska rekla, ze ho uz nepotrebuju, kdyz jsem se uz jednou registrovala, ze mi staci od kvetna 2007 jenom pasport. Jak to pak je, kdyz se vracis, jo... to nevim...

Mely bychom pak v CR udelat sraz ZDRHACU ze zapadniho blahobytu:lmfao: :lache:
tak pokud tou dobou budu z5 pocitej se mnou :D:D:D
 
no je zase pravda,ze jedina nevyhoda navratu do Cech je ta financni stranka-ruku na srdce-v Holandsku i pres to vsechno je porad lip a i kdyz tam delas jen nejakou ne zrovna kvalifikovanou praci,tak porad mas zivotni uroven lepsi nez v Cechach.Ja mam treba vyhodu-jsem kousicek od Plzne a v Plzni se jda najit job celkem snadno,ale chudaci co jsou nekde z nejakych vesnic,ty musi fakt susit tam hubu :bloos2:
 
Bovenaan