Navrat domu

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Byla jsem v Cesku a tak jste to tu pekne rozebrali. Me se proste jen styska po tom co napsal Martinez. Po tom, ze v Cesku muzes jit do opravdove prirody (pochazim puvodne z Jizerskych hor) a nikde nejsou zadny ploty a treba tri hodiny nikoho nepotkas. Po tom se mi hrozne styska... tady se necitim svobodna. A take tu nemam moc pratel, vsechny jsem nechala v Cesku a po mailu nebo telefonu to neni ono. Ja se s Barbie moc neshoduju, ale ma pravdu v tom, ze je treba pustit Cesko z hlavy, pokud tu chce clovek byt stastny. Proste nemyslet na to co bylo a je v Cesku,a le na to co je a bude v Holandsku. Vzdycky, kdyz se vratim z Ceska sem, je mi nejak vic smutno. Po tydnu to vetsinou prejde.
 
Ja teda pred Kacenici smekam klobouk:groet: .Myslim,ze v tomhle je velice zodpovedna.Kdyz uz ted vi,ze se tady neciti dobre a nikdy se s tim tady nesmiri,je samozrejmost,ze se snazi delat vsechno proto,aby,az se ten navrat domu do CR uskutecni,tam treba uz nejakou tu praci mela.To je taky logicke,proc se snazi hledat v Cr praci uz ted.
Ja treba nesouhlasim s tema,co se citily stejne jako Kacenice a prece jen zustaly,a rozhodly se v Holandsku vdat,poridily si deti a ted po nejakych tech letech jsou zahorkle na cele Holandsko...jak chlapi,chleba,zaclony nebo treba toetjes po jidle je dovede pekne namychnout.To jsou prece banalni veci.:oeps:
Cesko bude vzdycky domov nas vsech,nikdy se to tady Cesku nevyrovna,ale kdyz se tady rozhodnu zit(coz je moje svobodne rozhodnuti),melo by tohle vsechno byt jen priorita,ktera nehraje nejakou velkou roli.
Ohledne problemu,kdy se Hol.pritel nechce stehovat do Ceska...ja si myslim,ze kdyz se clovek nekde neciti dobre,ma sice vedle sebe cloveka ktereho miluje,je otazka casu(roku),kdy se to projevi i na vztahu.Vzdyt se to pise porad,ze se dva rozvedou,a to i v pripade,ze se porad milujou,ale ve vztahu je tolik veci,ktere nejde prekonat,ze to uz dal nejde.
 
Tak ja tady ziju prez 4 roky,musim priznat ze uz od zacatku se me tady nelibilo,ale byla jsem ochotna se prizpusobit......coz se me opravdu darilo,zila jsem si tady tak nejak po svem,zvykla jsem si,da se rict ze se me tady i libilo...
..ale jen do te doby nez jsem otehotnela!! Ted vidim jak tady funguje zdravotnictvi,vychova deti,jak jsou lide neinformovani,hloupi,jak si tu navzajem nepomahaji,jak maminky v teho. kouri,nekoji a hlavne jak si mysli ze oni vsechno vi a delaji nejlip.:confused: :oeps: takze se pomalu ze me stava take ta zahorkla co si jen stezuje:oeps:
Nastesti v tom s manzelem uz mame jasno,do 5ti let se chceme odstehovat do cr:)
 
Aha,tak to ja zatim deti nemam,ale na tohle jsem pripravena.Nejakou tu zdravotni peci mam za sebou,Holandskou vychovu sleduju i jako bezdetna,a jednim slovem hruza.Tak si to udelam po svem a hotovo ne?Nebudu vychovavat dite jinak jenom proto,ze jsem v Holandsku.To je prave to co myslim,at se kazdy stavi na hlavu,kdyz s tim nesouhlasim,tak si to udelam po svem a nejsem otravena s toho,ze vetsina Holandanu ma doma rozpustile ditka.Docela by me zajimalo,jak je mozne,ze jsi tohle nevidela nez jsi otehotnela.Jako treba Holandskou vychovu prece prehlidnout nemuzes.
A jeste jedna vec me napadla....my jsme ted docela casto v Ceske rep. a ja jsem si vzdycky utahovala s pritele jak jsou tady deti rozmazlene a maji volnou ruku,ale po pravde,v Cesku uz to zacina taky,dite lezici na zemi v obchode,protoze nedostalo lizatko,dite bijici maminku,protoze mu neco nedovolila.....ruku na srdce....nebude to prece jen v rodicich? Dite je prece obraz toho co si s neho rodice vychovaji.....a byt otravena s toho,ze zenske kouri v tehotenstvi? Tohle je i v Ceske republice,jen to nechces videt no,protoze je to proste CESKA REPUBLIKA.....me by se teda nelibilo,kdyby ma sousedka byla otravena s toho,ze jsem se rozhodla napriklad nechat se me 13-lete dite divat do 23.00 na televizi...neni to muj problem?????
 
Aha,tak to ja zatim deti nemam,ale na tohle jsem pripravena.Nejakou tu zdravotni peci mam za sebou,Holandskou vychovu sleduju i jako bezdetna,a jednim slovem hruza.Tak si to udelam po svem a hotovo ne?Nebudu vychovavat dite jinak jenom proto,ze jsem v Holandsku.To je prave to co myslim,at se kazdy stavi na hlavu,kdyz s tim nesouhlasim,tak si to udelam po svem a nejsem otravena s toho,ze vetsina Holandanu ma doma rozpustile ditka.Docela by me zajimalo,jak je mozne,ze jsi tohle nevidela nez jsi otehotnela.Jako treba Holandskou vychovu prece prehlidnout nemuzes.
A jeste jedna vec me napadla....my jsme ted docela casto v Ceske rep. a ja jsem si vzdycky utahovala s pritele jak jsou tady deti rozmazlene a maji volnou ruku,ale po pravde,v Cesku uz to zacina taky,dite lezici na zemi v obchode,protoze nedostalo lizatko,dite bijici maminku,protoze mu neco nedovolila.....ruku na srdce....nebude to prece jen v rodicich? Dite je prece obraz toho co si s neho rodice vychovaji.....a byt otravena s toho,ze zenske kouri v tehotenstvi? Tohle je i v Ceske republice,jen to nechces videt no,protoze je to proste CESKA REPUBLIKA.....me by se teda nelibilo,kdyby ma sousedka byla otravena s toho,ze jsem se rozhodla napriklad nechat se me 13-lete dite divat do 23.00 na televizi...neni to muj problem?????
:deuk: vzdyt ja taky nikomu nic nevycitam:deuk:
jen jsem se zminila o tom co se me tu nelibi ,a ne ,pred otehotnenim jsem si toho az tak moc jak ted nevsimala.A vetsiny veci jsem si ani vsimnout nemohla,tehotenstvi na necisto bohuzel vyzkouset nejde chytraku.
A svoje dite si vychovavam absolutne po svem.Zas az tak otravena nejsem,jsem jen zvykla na jiny pristup k detem a tehotenstvi,ze zkusenosti vim ze v cr zdravotnictvi funguje lip.
 
TEBE osobne nebo tu zminku toho koureni v tehotenstvi??;)


Ale na druhou stranu......pekne jsme s timto tematem pohly...:deuk:
no to pohly:?:
vzala jsem tvou prvni odpoved hodne osobne,v tom smyslu ze uz jsem to mela vedet driv nez jsem se rozhodla mit dite a ze jsem otravena a staram se o veci do kterych me nic neni.Priste se budu snazit cist vic s odstupem:lezen:
Vim ze to vsechno co jsem zminila se deje i v cr,ale taky vim ze zatim ne v takove mire,zalezi me na tom v jake spolecnosti a mentalite bude moje dite vyrustat.A jsem si velice dobre vedoma toho ze spousta zalezi na vychove rodicu.Vubec si nemyslim ze by me dite mela vychovat skola,nebo ulice nebo spolecnost.
Znam spoustu maminek tady a sleduju okoli a casto vidim jak rodice sve potreby kladou na prvni misto pred ditetem,coz popravde vidim casteji nez v cr.Nejsem z toho otravena,ale mrzi me to.
To co vim dnes bych nevedela po pouhem pul roce ziti tady.A nevidela bych to kdybych nemela dite.Cim dyl jsem tady tim vic vim ze uz to nadlouho nebude.
Toho ze jsem tady nelituju,je to zkusenost k nezaplaceni,mam dokonce i kamaradky holandanky,ktere bych v cr asi ani nenasla,ale kdyz se sama sebe zeptam jesti bych tady dokazala zustat na porad tak odpoved je zkratka ne.

Kdyz se divam na to co jsou me priority a ktera zeme je schopna me a moji rodine nabidnout vic ,mam v tom vic nez jasno.Tohle bych ale nevedela ,kdybych tady nikdy nezila.Clovek ma pravo se rozhodnout ci zmenit nazor kdykoliv a nikdy neni pozde.
Jsou lide kteri se vraceji tam kde se narodily po padesati letech.Ja nechci mit na konci zivota vycitky ze jsem jej zahodila,coz vim ze by se stalo pokud tady zustanu.
A mam vic duvodu proc odjet.Napr.vice slunicka,prirody,svobody,jak uz tady bylo napsane.Dokazat se postarat o sve rodice az budou stari......zkratka je toho vic.
A navic znam i samotne holandany kteri si stezuji na to same co ja a stehuji se kvuli tomu pryc.Z cehoz vyvozuju ze to na me nedoleha proto ze jsem mamina ale protoze jsem clovek a mam urcite potreby a nazory,coz je snad normalni.
Drzim palce az jednou budes mit dite a preju hodne stesti.Coz mozna ani potrebovat nebudes,protoze ty jsi na to pripravena ,jak rikas.
 
Uprime si myslim, ze zalezi na povaze cloveka. Nekomu se libi vic v CR, nekomu tady. Moje segra zije v Plzni, ja ziju tady. Obe mame deti, stejne stare. Takze o vychove deti tady nebo tam toho dost vim. Ale! Moje segra je naprosto odlisna povaha. Ji vyhovuje zivot v CR a me tady. Kdyby sme se mely treba prohodit, ona by to tu neprezila a ja uprime bych se v CR asi zblaznila. :D
Takze neni to o tom, jaka zeme je jaka, ale o tom, jaci jsme my a co nam vyhovuje!!!
 
Taky si myslim, ze je to spis o tom, co komu vyhovuje a co od danne zeme ceka. Ja jsem se vratila do NL protoze mi to uz nejak "nevyhovovalo" v CR a jsem rada, ze mam deti tady a ze budou vyrustat tady. Kdyz se porovnavam se svyma kamaradkama, ktere maji deti ve skolkach od rana do vecera cely tyden, tak jsem rada, ze je tu moznost pracovat na pul uvazku. Sice je sila dat mimco od trech mesicu do jesli( i kdyz jen na par hodin), ale na druhou stranu nemusim moje trilete dite davat na 40 hodin tydne do skolky :traan:
Kazda zeme ma neco a kazdy clovek je jiny a stezovat si ? To umi cesi stejne dobre jako holandani :deuk: obcas mi prijde ze si v Cechach stezuji lidi uz opravdu na vsechno...
 
Ahoj vsichni,
mate nekdo predstavu co vsechno je potreba zaridit pokud se chci vratit domu? Ziju tu pul roku a stejne dlouho pracuju - je mi jasny ze je potreba se odhlasit z pojisteni ale je taky potreba se odhlasit na gemeente? je potreba zaridit jeste neco jineho? jak je to s odpracovanou dobou, aby se mi to doma pocitalo?
Predem diky vsem za rady...
Kac

ja se s Vami vsemi take na cas,mozna na porad brzy rozloucim ,tak preju vsem hodne stesti,obcas mozna neco pisnu :-)
 
no to pohly:?:
vzala jsem tvou prvni odpoved hodne osobne,v tom smyslu ze uz jsem to mela vedet driv nez jsem se rozhodla mit dite a ze jsem otravena a staram se o veci do kterych me nic neni.Priste se budu snazit cist vic s odstupem:lezen:
Vim ze to vsechno co jsem zminila se deje i v cr,ale taky vim ze zatim ne v takove mire,zalezi me na tom v jake spolecnosti a mentalite bude moje dite vyrustat.A jsem si velice dobre vedoma toho ze spousta zalezi na vychove rodicu.Vubec si nemyslim ze by me dite mela vychovat skola,nebo ulice nebo spolecnost.
Znam spoustu maminek tady a sleduju okoli a casto vidim jak rodice sve potreby kladou na prvni misto pred ditetem,coz popravde vidim casteji nez v cr.Nejsem z toho otravena,ale mrzi me to.
To co vim dnes bych nevedela po pouhem pul roce ziti tady.A nevidela bych to kdybych nemela dite.Cim dyl jsem tady tim vic vim ze uz to nadlouho nebude.
Toho ze jsem tady nelituju,je to zkusenost k nezaplaceni,mam dokonce i kamaradky holandanky,ktere bych v cr asi ani nenasla,ale kdyz se sama sebe zeptam jesti bych tady dokazala zustat na porad tak odpoved je zkratka ne.

Kdyz se divam na to co jsou me priority a ktera zeme je schopna me a moji rodine nabidnout vic ,mam v tom vic nez jasno.Tohle bych ale nevedela ,kdybych tady nikdy nezila.Clovek ma pravo se rozhodnout ci zmenit nazor kdykoliv a nikdy neni pozde.
Jsou lide kteri se vraceji tam kde se narodily po padesati letech.Ja nechci mit na konci zivota vycitky ze jsem jej zahodila,coz vim ze by se stalo pokud tady zustanu.
A mam vic duvodu proc odjet.Napr.vice slunicka,prirody,svobody,jak uz tady bylo napsane.Dokazat se postarat o sve rodice az budou stari......zkratka je toho vic.
A navic znam i samotne holandany kteri si stezuji na to same co ja a stehuji se kvuli tomu pryc.Z cehoz vyvozuju ze to na me nedoleha proto ze jsem mamina ale protoze jsem clovek a mam urcite potreby a nazory,coz je snad normalni.
Drzim palce az jednou budes mit dite a preju hodne stesti.Coz mozna ani potrebovat nebudes,protoze ty jsi na to pripravena ,jak rikas.

Ne ono se to tezko pise,protoze neslysis tonaci v mem hlase.Ja to opravdu nemyslela osobne,spis me to zajimalo pred tim tehotenstvim,at jsem pripravena az to jednou prijde:D .
Tak to musim smeknout i pred Tebou,protoze co se snazim rict,je,ze kdyz se Ti tady nelibi tak jdes kde Ti to vyhovuje,a ty uprimne rikas,ze pujdes.Spis jsem mela na mysli,ze mi moc nejde do hlavy,ze se tady treba nejaci lidi neciti dobre,skoro to tady nesnasi a proste prece jen zustanou,vis.Chapu,ze je tady plno prekazek,mozna se mi to lehce rika,nevim.Ja moc o tom nepremyslim,kdyz jsem tady prisla,tak jsem premyslela,a mela stejny problem jako plno lidi co tady pisou,jestli me chapes,ted beru ty pozitiva.Delala jsem oppas,tak o Holandske vychove toho vim hodne,HRUZA no.Oeps vsimla jsem si,ze nam smazali nejake nase prispevky:zwijg: Tak uz hezky a s respektem ""
 
Myslela jsem ze se tu bude informovat o tom co je treba si zaridit, ale tu se keca o citech a chtit nebo nechtit se vratit zpet do CZ. No tak se kvam (po me dlouhe nepritomnosti) pridam decka. :deuk:

Jsem tu uz 9 let a musim rict ze jak jsem se snazila si tu zvyknout apod. nepodarilo se mi to. V CZ jsem mela pratele, chodila jsem do prirody, tesila jsem se z kazde malickosti i ze skoly. Tady chodim jak mumie, mam jen hrstku pratel kteri se ode me moc lisi, skola me nebavi ale ucim se, myslim na svou budoucnost:stout: . V hlave je mi porad tezko a je to opravdu moc a moc unavne.
Ted jsem byla zase po dlouhe dobe v CZ a musim rict ze to byla pro me velka odmena. Diky tomu nasemu CZ vzduchu co mi prospiva jsem se citila velice dobre, mela jsem chut na vsechno, tesila jsem se z prochazky i nakupu. Lidi se mi zamlouvaly, ceske rohliky a vyber jogurtu ktere nejim, hahaha......Tady nesnasim chodit do hospody nebo na discu. V CZ jsem tam byla a velice se mi to libilo, to obycejne ceske prostredi mi vyhovovalo. :D :oeps: Posedet si pri kofole a pokecat z kamoskama nebo nekym jinym.

Musim rict ze hodne to stehovani na cloveku meni, clovek si tim taky hodne uvedomuje, to co mel a jake to bylo a jake je to ted. Rozhodnuti odjet do cizyho kraje je velice tezke a je obcas jeste tezsi vratit se zpet, to vim.

Co tim chci rict.........spocitej si jedna a jedna, podivej se kde se ti libi a co ti vyhovuje, kde se citis nejlepe. I holandsti manzele si mohou v CZ najit velice dobrou praci. Vse je mozne jestly to chces a neco proto udelas. :lekker:

Ja se do cech vratim devcata, jen co dostuduji. :stout:
 
Bovenaan