Navrat domu

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

no je zase pravda,ze jedina nevyhoda navratu do Cech je ta financni stranka-ruku na srdce-v Holandsku i pres to vsechno je porad lip a i kdyz tam delas jen nejakou ne zrovna kvalifikovanou praci,tak porad mas zivotni uroven lepsi nez v Cechach.Ja mam treba vyhodu-jsem kousicek od Plzne a v Plzni se jda najit job celkem snadno,ale chudaci co jsou nekde z nejakych vesnic,ty musi fakt susit tam hubu :bloos2:
na druhou stranu sice delam za vic nez bych mela doma, ale zase me stve ze delam praci pod svoje moznosti jenom proto ze v holandstine jsem mizernej zvatla...
 

Vendula

Actief Lid
nejak se tu ze me stala desna fnukna :D:lache:

Kato, z toho si nic nedelej, ja jsem taky obcas v depresi. Mam takovej pocit, ze na jednu stranu se z cloveka stava tvrdak, protoze se tady snazi prosadit a to chce obcas pekne tvrdy lokty, a na druhou stranu se clovek zase stava precitlivelym, protoze se to obcas proste nedari a to, ze jsi vlastne v :haakjes: cizi :haakjes: zemi a jeste treba neumis tak dobre jazyk to jen umocnuje.
 
Ahoj, nechci se nikoho dotknout a ani nevim, jak dlouho zijete v Holandsku. Ale vim, ze to bohuzel trva vic nez rok nebo dva se v zahranici vypracovat. A i potom to je nekdy tezky, protoze lidi vam proste porad budou davat tu stejnou otazku- je a odkud jsi.. a vzdycky budou veci, ktere at umite dany jazyk sebevic, tak proste vedet nebudete, nebo hned nepochopite. Ale to k tomu patri, zivot neni jednoduchy a co vas nezabije to vas posili na dalsi bitvu.:lekker:
 
Jsem tu uz 5 let a nestezuju si. Jediny minus je to, ze rodina je tak daleko, ale s tim se clovek bud musi smirit anebo se vratit.
Zacinala jsem taky s praci pod mou urovni, ale byla to prace, placena a byla jsem mezi lidma.
Chapu, ze pokud se nekdo nemuze usadit v Holandsku, tak se holt vraci zpatky. Ale dala bych tomu cas. Vsude jsou nejaky plusy a minusy.

Dneska mluvim prakticky bez prizvuku, mam fajn praci, prima kolegy, po dvou letech driny je nas "bouwval" temer komplet hotovy, po zahrade nam beha cesky pes... nekdy tam takhle sedim na konari a je mi fakt dobre.

A hlavne: Jaky si to udelas, takovy to mas!
 
no je zase pravda,ze jedina nevyhoda navratu do Cech je ta financni stranka-ruku na srdce-v Holandsku i pres to vsechno je porad lip a i kdyz tam delas jen nejakou ne zrovna kvalifikovanou praci,tak porad mas zivotni uroven lepsi nez v Cechach.Ja mam treba vyhodu-jsem kousicek od Plzne a v Plzni se jda najit job celkem snadno,ale chudaci co jsou nekde z nejakych vesnic,ty musi fakt susit tam hubu :bloos2:

To je fakt. Tady i kdyz mas treba minimalni mzdu nebo podporu, tak se muzes mit docela dobre... pokud vis, jak na to :kiekeboe:.
A v Cechach to jde v posledni dobe od desiti k peti, ceny spotrebniho zbozi uz jsou pomalu vyssi nez tady, potraviny zdrazi od listopadu atd....
 
To je fakt. Tady i kdyz mas treba minimalni mzdu nebo podporu, tak se muzes mit docela dobre... pokud vis, jak na to :kiekeboe:.
A v Cechach to jde v posledni dobe od desiti k peti, ceny spotrebniho zbozi uz jsou pomalu vyssi nez tady, potraviny zdrazi od listopadu atd....

To je sice pravda, ale nevim, zda to je duvod k tomu, aby clovek zustaval v Nizozemi...
 
To je fakt. Tady i kdyz mas treba minimalni mzdu nebo podporu, tak se muzes mit docela dobre... pokud vis, jak na to :kiekeboe:.
A v Cechach to jde v posledni dobe od desiti k peti, ceny spotrebniho zbozi uz jsou pomalu vyssi nez tady, potraviny zdrazi od listopadu atd....

Tak tady to uz nazyvam ceska vypocitavost a nenazranost, stehovat se do zahranici pro vyssi podpory!!!
 
Tak tady to uz nazyvam ceska vypocitavost a nenazranost, stehovat se do zahranici pro vyssi podpory!!!

nikdo ale nerek,ze se stehujem do Holandska pro vyssi podpory?nebo se pletu.......ja bych si tam tak oni mohla jen nechat zdat :lache:
navic brani podpory bych neodsuzovala,jsou lidi ,co maj k tomu opravdu duvod,z eji dostavaj,tak proc ne ...a nikdo nikdy nevi,co se mu muze stat a bude jeste rad,ze mu ji nekdo da
 
Tak tady to uz nazyvam ceska vypocitavost a nenazranost, stehovat se do zahranici pro vyssi podpory!!!

To snad neni pravda, jak nekdo umi vsechno prekroutit! :stom!:

Tak aby bylo jasno: nikdo se sem pro vyssi podpory nestehuje , to by snad musel bejt padlej na hlavu, ale kdyz uz je tu a dostane se do situace, ze ma na nejakou podporu narok, tak aspon nemusi jit na zebrotu....
 
To snad neni pravda, jak nekdo umi vsechno prekroutit! :stom!:

Tak aby bylo jasno: nikdo se sem pro vyssi podpory nestehuje , to by snad musel bejt padlej na hlavu, ale kdyz uz je tu a dostane se do situace, ze ma na nejakou podporu narok, tak aspon nemusi jit na zebrotu....

Taky mi to prislo od Jandulky jako trochu silna reakce... Moje tchyne, co zije uz v NL 35 let, ale tvrdi, ze uz i v NL ten system podpory a soc. davek hodne osekali a ze je taky spousta lidi, co s tim taktak vyziji. Tak nevim. My kdyz jsme premysleli o tom, zda se vratit do CR, tak jsme meli ten zivotni standard taky jako dulezitou vec k uvazeni, ale nakonec jsme si rekli, ze to neni duvod pro to zustavat v NL. Ale samozrejme, zivot v NL je o dost jednodussi, to nema cenu si nalhavat.
 
Taky mi to prislo od Jandulky jako trochu silna reakce... Moje tchyne, co zije uz v NL 35 let, ale tvrdi, ze uz i v NL ten system podpory a soc. davek hodne osekali a ze je taky spousta lidi, co s tim taktak vyziji.


no je to pravda,uz to neni takovy raj,jako asi kdysi byval a co ja vim,tak spoustu tech,co ji berou ,se snazi gemente nasoupat do prace a pokud nemaj ty lidi zadny poradny vzdelani,tak musej chodit povinne do skoly.
ale zas nemaj se zas tak spatne,ono dobre kolem 1200euro mesicne to hodi ,pro priklad matku s jednim ditetem ,a holt neni na zbytecnosti,ale hlady se neumre
 
Nic neni jen cerny nebo jen bily, ale to tu snad nikdo nerika.
Vsechno je zcasti stesti a zcasti vlastni snaha. A to, z kolika procent stesti a z kolika procent vlastni snahy, se zivot sklada, zalezi hlavne na vlastni snaze a na stesti ...
 
K tomuto tematu se i ja rada pridam. Stojim prave pred rozhodnutim, jit nebo nejit smer nl,ale jak to tak sleduji, zustane tam nekdo? Protoze verim, ze i ja budu hledat spojence, kamaradku.....:kiekeboe: Verte,ze ale vim co prozivate..momentalne ziji v cechach....pritel je holandan...seznamili jsme se v Rakousku,kde jsme oba pracovali a urcity cas zili...ja uz jsem v Rak.zhruba 12let-pracovne....hlavne sezony, nyni dojizdim...v Rakousku jsme bydleli asi 2,5roku...nez jsem se mela rozhodnout kam bude muj syn chodit do skoly...i ja mela tenkrat pocit,ze uz dal to nejde..chtela jsem strasne domu..za rodinou,kamaradkami a zacit zit,, normalni,, zivot...muj pritel to toleroval a souhlasil....po pul roce, jsem zacala dochazet k tomu,ze to asi nebylo to prave orechove...rok jsem shanela nejakou praci, kde i trochu zaplati...blahove jsem se domnivala, ze znalost nemciny mi pomuze...pomohla mi... dojizdim 120km do prace,do Rakouska...s pritelem se vidame podle jeho prace...jezdi po montazich...s kamaradkami se vidam...ale za tu dobu se par veci zmenilo a kazda ma svuj zivot...prislo mirne rozcarovani...ale na druhou stranu se z tohoto uz zase zabehnuteho stereotypu nechce...jenze se zacina ozyvat pritel, rad by do holandska, usadil se..coz chapu oba zijeme v aute, chci to same....tak a ted babo rad'....kam
 
Ja jako co se penez tyce, - pokud sezenu v CR praci za 15.000Kc, bude mi to bohate stacit, a to si myslim, ze bych sehnat mohla, - protoze ja verim, ze pokud clovek chce, praci vzdycky najde. Jsou tam prece jine ceny a pokud bych davala 8.000Kc mes. za byt, tak se budu mit fajn, pokud tedy pocitam, ze bych bydlela sama. No a dva pracujici to maji jeste lehci...:oeps:
Ja nepotrebuju luxus, hlavni je byt spokojeny
 
Ahoj Almo. S tim,ze kazdy kdo chce, si praci najde,souhlasim. Praci za 15tis. sezenes urcite take, ale nebude to na zadne velke vyskakovani. Urcite,pokud jsi sama,je to o neco lehci. Ja sama nejsem. I byt za 8000,- se sezene, podle toho kde, bude i velikost bytu, tedy pokud mas na mysli pronajem. Ja treba u nas platim za 1+1 5000,- a to muzu mluvit o velkem stesti,ne ale dlouho. Musim se pomalu divat po necem novem. Najem se zveda, pronajem vetsiho bytu 2+1,3+1...9,10tis, ale i 15tis. a to je ve Zdare. A prace jak uz jsem psala,souhlasim...kdo chce...jenze pocitat se i tak musi...chtela jsem si koupit byt...takze jsem hledala praci podle banky,kde mi rekli, ze pokud chci hypoteku musim vydelavat aspon 20tis....u nas na vysocine tezce...bud to byli prace, kde slibovali vysoky vydelek,ale! bez fix.platu (pojistovani,Tele2 atd.)..nebo..jak jsem stale doufala cizi firmy, jenze ty zde jsou,coz je tak nejak logicke, kvuli levne pracovni sile, takze mi bylo nabidnuto na obchodnim 11tis...kdyz vse spocitam..najem,jidlo,tv+internet,mobil,pojisteni-auto atd.a spoustu dalsich veci(drogerie, obleceni, skola...) jen to naskakuje...takze jsem to prozatim vyresila opet praci v Rakousku, ale ver mi, neziji luxusnim zivotem...co mozna luxus je..nemusim svemu synovi, kdyz jdeme nakoupit,a chce nejakou sladkost, nebo blbustku, rict, ne, jak nektere moje kamaradky musi, aby vysly s penezi......tim te nechci nijak zastrasovat, nebo presvedcovat...jak uz jsem psala, i ja prozivala to same, strasne jsem chtela domu o nicem jinem, jinych moznostech jsem nechtela slyset:nee: uz jsou to 3 roky co jsem doma...jako vse, ma to sve pro a proti..ohanet se budes muset kdekoli, pokud tedy nenajdes bohateho zenicha nebo nevyhrajes v loterii:D uvidis,co ti srdicko poradi a preji jen to nejnej a hodne stesti
 
Zdravim,

vite nekdo jestli si pokud se odstehuju muzu porad nechat holandsky ucet? Pristi rok budu jeste zadat o vraceni dani za letosek a tak bych si do te doby rada nechala holandsky ucet a az teprve to bude vyrizeno penize prevedla na svuj cesky ucet a ten holandsky zavrela. Nemam ale predstavu jestli je to mozne i bez trvaleho pobytu v holandsku.
Diky za rady.
 
Bovenaan