Zmena trvaleho bydliste?

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Ja jsem se v Cechach taky neodhlasila...odhlasila jsem pouze pojistovnu a doktory...akorat k zubari cvhodim do cech(stejne tam jezdim dvakrat do roka) a nikdy si jeste nikdo nestezoval!Tady jsem o zacatku nahlasena mam povoleni k pobytu (znama kartticka ;) ) a vse ok :D
 
Mouse schreef:
Ja jsem se v Cechach taky neodhlasila...odhlasila jsem pouze pojistovnu a doktory...akorat k zubari cvhodim do cech(stejne tam jezdim dvakrat do roka) a nikdy si jeste nikdo nestezoval!Tady jsem o zacatku nahlasena mam povoleni k pobytu (znama kartticka ;) ) a vse ok :D

pockej, pockej:) pro me to tak znama karticka neni. povoleni k pobytu a karticka? jako residence permit?
 
Martina schreef:
Ahoj vsichni, mam dotaz a doufam, ze s tim nekdo mate zkusenosti a mohli byste me poradit.
Kazdej rok po me na uradech chteji prohlaseni, abych nemusela platit odpady, ze ziju v NL. Je to tim, ze mam stale trvale bydliste zaregistrovane v CZ. Musim si tedy nahlasit znemu bydliste? Ma to smysl? A jake je pak pro a proti? Nebo to mam jen nahlasit tady na ambasade v NL? Jsem vdana, ale v dokladech mam stale trvalou adresu CZ.

Jak se tohle vlastne resi?


Prosim, kde si mam zazadat o to potvrzeni, ze mam trvaly bydliste v NL???

Diky B.
 
B0791 schreef:
Martina schreef:
Ahoj vsichni, mam dotaz a doufam, ze s tim nekdo mate zkusenosti a mohli byste me poradit.
Kazdej rok po me na uradech chteji prohlaseni, abych nemusela platit odpady, ze ziju v NL. Je to tim, ze mam stale trvale bydliste zaregistrovane v CZ. Musim si tedy nahlasit znemu bydliste? Ma to smysl? A jake je pak pro a proti? Nebo to mam jen nahlasit tady na ambasade v NL? Jsem vdana, ale v dokladech mam stale trvalou adresu CZ.

Jak se tohle vlastne resi?


Prosim, kde si mam zazadat o to potvrzeni, ze mam trvaly bydliste v NL???

Diky B.

Trvale bydliste se odhlasuje v miste trvalyho bydliste tj. na Mestskym urade. Ja jsem se z Cech odhlasila a zadny potvrzeni jsem jim v Cechach nedavala, odevzdas obcanku a dostanes takovy kousek papirku s informaci,ze nemas obcanku protoze nebydlis v Cr... Pokud potrebujes potvrzeni o bydlisti v NL,tak Ti ho vydaji na Gemeente a a zaplatis nejakych 10 euro (mozna i vic). Nevim jaky jsou vyhody a nevyhody... Ale pak je pravda,ze jsem mela trosku problemy s vyplacenim stavebniho sporeni,protoze musis mit trval. bydliste v CR ....nakonec jsem ale dostala celou castku i se statni podporou!
 
Diky, me slo jen o ty popelnice, protoze si musim nechat trvaly bydliste v CR, alespon zatim.
Alice, kdybys mela nekdy cas, tak spis az koncem rijna, az se vic rozkoukam, nesly bysme na kafe? Neni to zas az tak daleko a urco budu mit spoustu dotazu co a jak. Ahojky Bara
 
no nevite nekdo ,jestli si musim menit ridicak,kdyz mam na nem starou adresu?mam totiz jeste ten ''papir'' a je tam napsana adresa myho bejvalyho a dokonce mu na tu adresu poslali moji pokutu :D no uprimne znova 40euro se mi platit teda nechce
 
Katy schreef:
no nevite nekdo ,jestli si musim menit ridicak,kdyz mam na nem starou adresu?mam totiz jeste ten ''papir'' a je tam napsana adresa myho bejvalyho a dokonce mu na tu adresu poslali moji pokutu :D no uprimne znova 40euro se mi platit teda nechce

Katy, muj manzel ma v ridicaku napsanou starou adresu,kde bydlel s rodicema a to uz je 5 let,co s nima neni. Tvrdi mi,ze se to tady tak nebere,tak nevim... Za chvili mu propadne,tak dostane novy s novou adesou. Byt Tebou bych to nechala....tak budou chodit pokuty k byvalymu :-)
 
Odhlaseni trvaleho bydliste muze byt dulezite v souvislosti s prave probihajicim scitani lidu v CR. Zrovna ted to s manzelkou resime, neradi bychom platili (docela vysokou) pokutu za neucast ve scitani. Urednice na ceskem mestskem urade nam rekla, at jim posleme dopis, ze k tomu a tomu datu mame trvale bydliste v NL.
 
Mam taky trvale bydliste jeste i v Cesku a tak mi tam donesl scitaci komisar i list pro me. Mamka mu proste rekla, ze tam nebydlim (vsude je napsano, ze trvale bydliste neni pri scitani rozhodujici, proste se sectes tam kde opravdu bydlis) a list vratila. Ten komisar rikal, ze to je v poradku. Kazdopadne podepsala prevzeti jen listu pro sebe a partnera. Takze po ni, nebo po me, nemuze nikdo nic chtit.
 

pepo

† In Memoriam
Ano, scitani ovci, smesne a ponizujici. Skoro mne tesi se divat na ten zmatek, nespolehlivost, bezmocnost statni spravy. K breku to je. Totez, jako ty lekarnicky v aute.
 

Vendula

Actief Lid
Mě chtěli taky lapit, i když už v ČR pěknou řádku let nebydlím, rozuměj nemám trvalý pobyt. Také by mě zajímalo jestli každému, koho sečetli,dali hned modrej štempl na zadek, aby v tom pak už konečně měli jasno. :slik:
 
trvale bydliste

Beste mensen,muj dotaz je na ti z vas ktere uz nejaky ten rok v Nl bydli ale maji stale trvaly pobyt v CR.Pouzivate jeste obcanku treba kdyz jste v Cesku a pokud nekdo v posledni dobe si obcanku menil,jak dlouho to trvalo? Dekuji vsem za pripadnou informaci.
 
Bovenaan