Zmena trvaleho bydliste?

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Tak to ze me bude homeless jak v CR tak i tady.Delam si srandu.Ja jsem se na to jednou ptala v CR a baba mi rekla,stim si nedelejte ted starosti.Jak to bude za par let nikdo nevi,takze by vam ani nic nemohli rict.No babe se to rika,ona ma uz vystarano ale co mi nase generace?
 
zoufala

ahoj ja bych se taky chtela zeptat jak a kde nahlasim prechodne bydliste v holandsku? Ziju v CR a chci se tam prestehovat. Kde zaridim aby me jednou rocne posilali ten papirek od uradu abych nemusela platit za popelnice aj.? Pokud si v cr pozastavim socialni a zdravotni a bude jej za me odvadet zamestnavatel v hol. je to v poradku? pocita se mi prace v hol. do duchodu? prosim o radu!
 
H-anicka schreef:
chci se zeptat jak to mate s trvalym bydlistem.. v cr i nl? jde to tak udelat, psali jste, ze se i tak to da udelat, i kdyz to neni legal. dekuju predem

neres jestli je to legalni nebo ne,hlavne se v CR neodhlasuj ;) predpokladam,ze stejne bydlis jeste u rodicu,ty popelnice za rok zas tolik nestoji,moje matka to taky prezila,ze tech par korun musi za me platit :oeps:
 
Pokud se stehujes do zahranici v CR se odhlasovat z trvaleho bydliste nemusis, ikdyz si pak nahlasena nekde v cizine. Zenska na urade mi v lete rekla, ze se odhlasit z trvaleho bydliste v CR MUZU, pokud teda chci, ale nikde zadny pravidlo, aby to bylo povinny, nemaji urceny.
 
efke schreef:
Pokud se stehujes do zahranici v CR se odhlasovat z trvaleho bydliste nemusis, ikdyz si pak nahlasena nekde v cizine. Zenska na urade mi v lete rekla, ze se odhlasit z trvaleho bydliste v CR MUZU, pokud teda chci, ale nikde zadny pravidlo, aby to bylo povinny, nemaji urceny.

super, dekuju. pokud je vas vic co to takhle mate budu jedine rada, kdyz se ozvete. a potvrdite, ze jste s tim zatim nemeli problemy. diky
 
tak ja tez potvrzuji,ze toto resit vubec nemusis.Jsou tu dulezitejsi veci.Jako treba pojisteni,coz se resi.Ja jsem se tez odhlasila z trvaleho bydliste v CR a k nicemu to nebylo.Ani jsem nemohla mit ucet v CR,ktery nekdy vyuziju.A je to dobry pro spoustu veci,pokud chces mit mimco v budoucnu atd...Takze jsem se prihlasila zpet,trvalo to nejaky 3tydny a stalo me to asi 100kc. +obcanka.Jo a ta byla zadarmo.Nechapu jak je to mozny,ale tak to bylo.Takze zustan prihlasena v CR i v NL.Nikdo to neoveruje tak do dusledku,pokud nejsi celostatne hledana,haha.To byla sranda.
 
veronika schreef:
tak ja tez potvrzuji,ze toto resit vubec nemusis.Jsou tu dulezitejsi veci.Jako treba pojisteni,coz se resi.Ja jsem se tez odhlasila z trvaleho bydliste v CR a k nicemu to nebylo.Ani jsem nemohla mit ucet v CR,ktery nekdy vyuziju.A je to dobry pro spoustu veci,pokud chces mit mimco v budoucnu atd...Takze jsem se prihlasila zpet,trvalo to nejaky 3tydny a stalo me to asi 100kc. +obcanka.Jo a ta byla zadarmo.Nechapu jak je to mozny,ale tak to bylo.Takze zustan prihlasena v CR i v NL.Nikdo to neoveruje tak do dusledku,pokud nejsi celostatne hledana,haha.To byla sranda.

to vazne nejsem:) dekuju mockrat, citim se ted mnohem klidneji. No a jak sis to udelala s pojistenim? aby tam nevznikl dluh..jeden den se odhlasit z cr ze zdravotniho a druhy den uz byt nahlasena v nl, ne? tam cekas nejakou dobu nez te pojisti, nebo je to na pockani? dekuju.. hanka
 
No,muzez to udelat tak,ze nez pojedes do NL tak tri dny pred odjezdem se pujdes v CR na ZP odhlasit stim,ze odjizdis do ciziny na neurcito,tam je kolonka od kdy do kdy.Takze od toho prvniho dne co prekrocis hranici NL az do neurcita.Ja jsem tam napsala otaznik.Jenze ja to mam ted jiny k vuli tehotenstvi.Spravne se to nema,ale jsem pojistena jak tady tak v CR.Ale to je zase jina vec.
 
veronika schreef:
No,muzez to udelat tak,ze nez pojedes do NL tak tri dny pred odjezdem se pujdes v CR na ZP odhlasit stim,ze odjizdis do ciziny na neurcito,tam je kolonka od kdy do kdy.Takze od toho prvniho dne co prekrocis hranici NL az do neurcita.Ja jsem tam napsala otaznik.Jenze ja to mam ted jiny k vuli tehotenstvi.Spravne se to nema,ale jsem pojistena jak tady tak v CR.Ale to je zase jina vec.

dobre a za ty 3 dny mi tam nenaskoci penale? nebudou po me chtit doplacet za ty dny?
tak blahopreju maminko! a kde chces rodit? v nl ci cr?
 
H-anicka schreef:
dobre a za ty 3 dny mi tam nenaskoci penale? nebudou po me chtit doplacet za ty dny?
tak blahopreju maminko! a kde chces rodit? v nl ci cr?

Rodit jen v CR a vsechnu peci tez.Ne nevznikne ti penale,protoze jakmile prijedes do NL tak se pujdes nahlasit na gemeente(mestsky urad)a hned si zavolas na zdravotni pojistovnu,ze jsi prijela v tedy a v tedy a oni te pojisti od toho data.Jen po tobe budou chtit videt papir,ze jsi odhlasena v CR a proto ti tam nevznikne mezera,protoze te pojisti od toho data.Me ted pojistili i dva mesice zpet zde v NL.Takze tohoto se bat nemusis.Ale musis mit to potvrzeni ze jsi odhlasena v CR.
 
oki, odevzdat karticku na pojistovne a vyzvednout u nich papir o odhlaseni. dekuju!
pritel je zastancem holandskych nemocnic. asi mas jinou zkusenost. no ale to je na kazdem z nas, ze...ceske buchty jsou preci jen ceske buchty:) a navic v nl je maso! strasne drahe..fuj ty ceny...
 
H-anicka schreef:
oki, odevzdat karticku na pojistovne a vyzvednout u nich papir o odhlaseni. dekuju!
pritel je zastancem holandskych nemocnic. asi mas jinou zkusenost. no ale to je na kazdem z nas, ze...ceske buchty jsou preci jen ceske buchty:) a navic v nl je maso! strasne drahe..fuj ty ceny...

Mi to mame nastesti kousek do nemecka,takze nakupujeme maso v kauflandu.Je to pravda,maso je tu drahe.
 
jo a jeste me napadlo mate tam nekde zrizeny ucet? ja mam v cr u ceske spor. ale kdyz jsem vybrala v nl nejake penize stalo me to dost na poplatcich 100kc +15% z vybrane castky:( da se tam zridit bez prac. povoleni ucet? diky
 
efke schreef:
Pokud se stehujes do zahranici v CR se odhlasovat z trvaleho bydliste nemusis, ikdyz si pak nahlasena nekde v cizine. Zenska na urade mi v lete rekla, ze se odhlasit z trvaleho bydliste v CR MUZU, pokud teda chci, ale nikde zadny pravidlo, aby to bylo povinny, nemaji urceny.

no spravne se to ale ma,kdyz sem se o tom zminila na ministerstvu,kdyz sme si sla pro apostilu ,tak me zenska rekla,ze spravne se ma kazdy odhlasit,ale ze to nikdo nekontroluje,takze..... :oeps: :oeps:
 
Bovenaan