Zmena trvaleho bydliste?

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Beste mensen,muj dotaz je na ti z vas ktere uz nejaky ten rok v Nl bydli ale maji stale trvaly pobyt v CR.Pouzivate jeste obcanku treba kdyz jste v Cesku a pokud nekdo v posledni dobe si obcanku menil,jak dlouho to trvalo? Dekuji vsem za pripadnou informaci.

Po svatbe me ji udelali asi do tydne. Je to pred ctyrmi lety.
 
dotaz

Mam takovy dotaz,je to normalni,ze kdyz jsem si pro dceru vyridila i cesky rodny list,ze ona ted musi v cr platit popelnice?Uz druhym rokem ji tam prisla slozenka na adresu mojeho trvaleho bydliste. Ja jsem ji tam neprihlasila,asi to udelala matrika automaticky.
Da se nejak odhlasit dite z trvaleho bydliste???
 
Mam takovy dotaz,je to normalni,ze kdyz jsem si pro dceru vyridila i cesky rodny list,ze ona ted musi v cr platit popelnice?Uz druhym rokem ji tam prisla slozenka na adresu mojeho trvaleho bydliste. Ja jsem ji tam neprihlasila,asi to udelala matrika automaticky.
Da se nejak odhlasit dite z trvaleho bydliste???

Oni to delaji automaticky, dle trvaleho bydliste matky. Odhlasit to jde, musi se na mestsky urad, s rodnym listem a tam to odhlasit. Ja jsem to posilala postou, doporucene, zadost o odhlaseni a kopii RL. Pak mi poslali vyrozumeni mailem, ze ji odhlasili. Ale taky jsme jeden rok zaplatili. ted jsem vyridila cesky obcanstvi pro druhou dceru a hned ji musim taky odhlasit.
 
Bovenaan