Co jsem si odnesl/-a z holandske kultury do své české

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Ja jsem se byla za 20 let v Holandsku na rommelmarktu podivat jen jednou a uz nikdy vice! Nechapu...:confused:

...no jo ,kdyz ono to cteni leze dost do penez, nedavno jsem kupovala zasobu knih v CR ,za 2000,-kc toho bylo, ty mam uz prectene a tady to taky pod 15 euro za knizku nejde,tak jsem rada, kdyz neco levne sezenu. no a tech 0,50 centu byla super cena, neodolam!!;)
 
Tak naučila jsem se fakt dobře jezdit na kole v provozu (i s pasažéry). Dále jak se dokonale zabezpečit proti větru dešti při jízdě na kole.
Ale bohužel po návratu do zvlněné krajiny jsou mi tyto skvělé dovednosti datla platný.
 
uz jsi nekdy slysela o knihovne?

..ne neslysela, jsi prvni kdo mi o ni rika..;)
......................................
Jde o to, ze ja si chci knihy nechat a k nim se vracet,a co se ohmatanosti a pouziti tyce, jsou ty z knihovny ctene mozna 20 lidma a ty z rommelmarktu mozna peti, tak je to a ne jinak...:afwachten:
 
Svuj styl tady v Holansku urcite maji. Spis bych rekla: ZADNY STYL. V obchodech neni z ceho vybirat. Zrovna vcera jsme byly s dcerou nakupovat v Nemecku a opravdu jsme si to uzily! Konecne poradne obleceni pro zenske a ne pro ty mutanty, co tady vidim chodit po ulicich....

Ja myslim, ze je to tim, ze kazdej chce co nema. Kdyz jsem byla v NL tak jsem rada jezdila do CentroO a ted zase jezdim za nakupama rada do Enschede nebo do Hagu. V Holandsku me stvalo, ze musim za kazdou veci do jinyho kramku a tady sice obchody velky jako treba Tesco jsou, ale me zase chybi ty kramky s milyma lidma. Tak chodim aspon na trh :-). Vyhoda je, ze bydlime u hranic a tak si muzu uzivat z obojiho.
 
..ne neslysela, jsi prvni kdo mi o ni rika..;)
......................................
Jde o to, ze ja si chci knihy nechat a k nim se vracet,a co se ohmatanosti a pouziti tyce, jsou ty z knihovny ctene mozna 20 lidma a ty z rommelmarktu mozna peti, tak je to a ne jinak...:afwachten:

To chapu, jsem take sberatel, co se tyce knizek. Ale ty spatne, nebo lepe receno ty co se mi nelibily, davam dal.
 
Ja myslim, ze je to tim, ze kazdej chce co nema. Kdyz jsem byla v NL tak jsem rada jezdila do CentroO a ted zase jezdim za nakupama rada do Enschede nebo do Hagu. V Holandsku me stvalo, ze musim za kazdou veci do jinyho kramku a tady sice obchody velky jako treba Tesco jsou, ale me zase chybi ty kramky s milyma lidma. Tak chodim aspon na trh :-). Vyhoda je, ze bydlime u hranic a tak si muzu uzivat z obojiho.

To ti teda zavidim. Ja to mam do Nemecka skoro 200km. Ale i tak tam obcas jedem, je to fajn vylet. Nevim, cim to je, ale pripadam si tam tak trochu jako v Cesku, je to tam hodne podobne.... je to takova prijemna zmena. Chtela bych tam zit...
 
..ne neslysela, jsi prvni kdo mi o ni rika..;)
......................................
Jde o to, ze ja si chci knihy nechat a k nim se vracet,a co se ohmatanosti a pouziti tyce, jsou ty z knihovny ctene mozna 20 lidma a ty z rommelmarktu mozna peti, tak je to a ne jinak...:afwachten:

O to nejde, ze je to z rommelmarktu. Me by proste nebavilo neco hledat mezi tim harampadim....
 
Ahojky,jsem tu 20 let,konicek cteni,kdyz jsem v Praze,knizky kupuju na kila.Takze mam doma ceskou knihovnicku.Mozna bychom si mohli navzajem knizky propujcovat?Co Ty na to?Bydlim u Amsterdamu.
 
Bovenaan