Pripravuji si práci v NL....

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Ahojte, všechny vás tady zdravím...
rád bych se prostřednictvím tohoto fora zeptal, jak moc jsou rychlí úředníci v NL. Jedná se o to, že si v současné době vyřizuji přes agenturu IN PERSON práci v Holandsku..jsem vyučený řezník, pracující v oboru 10 let. Taktéž bych se rád zeptal, jaká bývá přibližná procentuální uspěšnost při vyřízení pracovního povolení a ostatních náležitostí...
děkuji všem za odpovědi...Olda
 
Ahoj Oldo,Rychli urednici me docela pobavuje,protoze holandsti zrovna tak jako cesti zrovna dvakrat rychli nejsou,ale to ty se neboj nebot jestli si reznik a chces pracovat v Holandsku tak to fakt neni problem.Mam pocit,ze to pracovni povoleni by melo byt vyrizeno do 14 dni.Teda jestli se nepletu,kdyz tak me nikdo opravte.Mej se ...
 
ano, je to ve zrychlenych sektorech od zari 2006.takze holandsky zamestanavatel musi pozadat o pracovni povoleni u CWI,ale vyrizeni trva 2tydny(oficialne),ale muze to trvat i 3mesice( a ne kazdy zamestnavatel muze takhle dlouho cekat).
takze drzim palce,ale fakt by to nemel byt problem...oni nas tady potrebuji,ale bohuzel jen ve zvyhodnenych sektorech,protoze jim to zhyckani holandani delat nechteji...
 
v NL jsem byl loni v létě cca na 10 dní /Roermond/ a docela jsem z té Holandštiny dostal strach..myslím, že NJ je aspoň pro mne lépe naučitelný, než to jejich chrochtání...:D
 
ja nemecky sice neumim,ale kdyz ji tak posloucham na ard nebo na jinym nemeckym programu,tak mohu docela snadno rozumet.holandstina je totiz nemcine v zaklade hodne podobna.to jejich 'ch' je vlastne v nemcine proste g. morgen=morchen... takze kdyz umis nemecky,tak ti holandstina pujde mnohem snadneji.jedinej problem je mozna v tom,ze ten jejich jazyk a akcent se dost lisi kdyz jsi z amsterdamu anebo z frieslandu.to si ti dva pak tezko pokecaji ;o)) ne,trosku prehanim...
 
Ještě bych se Vás tady chtěl zeptat na pár otázek ohledně pobytu v NL, já vím třeba to bude znít hloupě, ale případné odpovědi budou pro mě jako člověka neznalého poměrů docela přínosné a cenné..
-jací jsou zaměstnavatelé ve vztahu k českým zaměstnancům
-pracovní podmínky v místních firmách
-jaké jsou minimální měsíční životní náklady, mimo bydlení

a prostě vše co vás napadne
díky Olda
 
Jaci jsou zamestnavatele ve vztahu k Cechum - to asi dost zalezi na tom, na koho narazis. Ja jsem se zatim nikdy nesetkala s tim, ze by se na mne nekde divali skrz prsty jen proto, ze jsem Ceska. Ovsem asi dost dulezite je to, ze mluvim plynne a temer bez prizvuku holandsky.

A kdyz na tebe nekde budou koukat jako na divne zvire, tak ti nejspis ani nenabidnou praci a tudiz mas problem vyresen.
Ono i to ostatni, nac se ptas, zavisi na okolnost. Tvoje zivotni naklady budes mit tak vysoke, jak si je zaridis.
 
120 euro mesicne - tzn. spagety, chleba, spagety, chleba... v nedeli k tomu vsemu jako odmena za vydrz rajce, jabko a jedno pivo, od pondelka spagety, chleba - neni to tak??:lmfao:
 
To určitě máte pravdu, jak v tom, že se dá vyžít za 120 euro a ušetřit vydělané prašule, nebo je za měsíc rozhulákat v hospodě, to je to samé jako tady v ČR, tak i v tom, že si poradím...:-))
jak říká můj táta, správnej kuchař dokáže uvařit i s H****
 
Bovenaan