Náklady v Holandsku

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

MartinaK

Moderator
V podstatě díky tomuto statusu zaplatím na daních cca 00, ačkoliv mám pěknej příjem. A nikdo nikdy nekontroloval, jestli jsem skutečně osamělá. V ČR na žádné slevy nárok není, a kdybych umírala hlady a potřebovala nějaký dávky, je u mě sociálka jak na koni.

Po slednuti teto diskuze musim poznamenat, chvala tomu, ze mam patricne vzdelani, poctive pracuji a nemusim zit na ukor a zadech druhych.

Take se nestydim se za to, ze nemusim klickovat mezi zakony a tudiz platim poctive dane. Vsak za to co na danich platim, take v kvalite zivota zde zpet dostavam.
 
Po slednuti teto diskuze musim poznamenat, chvala tomu, ze mam patricne vzdelani, poctive pracuji a nemusim zit na ukor a zadech druhych.

Take se nestydim se za to, ze nemusim klickovat mezi zakony a tudiz platim poctive dane. Vsak za to co na danich platim, take v kvalite zivota zde zpet dostavam.

jejda to nechápu? asi spleteno,ne, tady se baví o nákladech na měsíc v holandsku, ne o zákonech a daních,ale možná, že jsem něco přehlédla..:)
 
Po slednuti teto diskuze musim poznamenat, chvala tomu, ze mam patricne vzdelani, poctive pracuji a nemusim zit na ukor a zadech druhych.

Take se nestydim se za to, ze nemusim klickovat mezi zakony a tudiz platim poctive dane. Vsak za to co na danich platim, take v kvalite zivota zde zpet dostavam.
O cem to mluvis - jsou lide co maji vzdelani a pracuji vic nez mnozi jini jen treba nejsou v modnim oboru - dnes treba vyslo najevo ze nejaka firma na ministerstvu dopravy uctovala za zalivani kvetin 580 korun za kvetinu - svet neni moc spravedlivy co se tyka odmenovani - doktori mnohdy nemaji jak vyjit z penezmi a nejake piksle v bance berou silene penize za vyplnovani kolonek a falesne usmevy(deodorant na WC dulezitost na tvari) a nakonec kdyz banka krachuje tak se ji pomuze z dani vsech. Takze vyrazy jako ziti na ukor druhych bych moc nepouzival Bohuzel socialni system zapadni Evropy je nastaven spatne a silne se zneuziva -to je druha pravda Proto jde zapadni Evropa k sipku a treti svet nahoru

Zminuji i Cesko ,protoze situace je vlastne stejna - co se tyka NL tak treba muj znamy pouze vyucen dela bezpecnostniho technika v bytove korporaci - 4 dny v tydnu za 3 a pul litru bytove korporacky to je dalsi odvetvi kde se tapetuje penezma
 
Po slednuti teto diskuze musim poznamenat, chvala tomu, ze mam patricne vzdelani, poctive pracuji a nemusim zit na ukor a zadech druhych.

Take se nestydim se za to, ze nemusim klickovat mezi zakony a tudiz platim poctive dane. Vsak za to co na danich platim, take v kvalite zivota zde zpet dostavam.

Ja mam taky patřičné vzdělání, bohužel skoro až moc vysoké. Pracuju jako mourovatá - vlastně nedělám nic jiného, než pracuju nebo se starám o synka. Taky spím, když zbyde čas.
Mezi zákony rozhodně nekličkuju - až tak, že ze svých mizerných českých příjmů odvádím v Holandsku sociální pojištění a přiznávám je do daní, z čehož je naše finančářka v ČR naprosto zoufalá, jelikož spolu trávíme spoustu času po skypu a luštíme holandský zákony, případně se snažíme donutit belastingdienst, aby nám osvětlili, co a kam máme platit, aby to bylo správně.
A pro zvědavce, osamělá jsem, poctivě už pět let. Vůbec mě nenapadlo, že z toho můžou plynout nějaké výhody - prostě jsem to jen popravdě uváděla do všech dotazníků.
A žití na úkor ostatních - no sociální pojištění normálně odvádím, a daňový systém je takový, jaký je. Připadá mi ale lepší než v ČR minimálně v tom, že tam vlastně já jako osamělá vydělávající matka z daní podporuju maminy, které jsou doma, mají manžela a nevydělávají - ony mají nárok na odpočet na vyživovanou osobu, já ne.
Přijde mi, že tady sociální systém mnohem víc podporuje ty, kdo pracujou.
Se omlouvám za traktát, ale hodně o těhle věcech přemýšlým a chtěla jsem to objasnit...
 
Po slednuti teto diskuze musim poznamenat, chvala tomu, ze mam patricne vzdelani, poctive pracuji a nemusim zit na ukor a zadech druhych.

Take se nestydim se za to, ze nemusim klickovat mezi zakony a tudiz platim poctive dane. Vsak za to co na danich platim, take v kvalite zivota zde zpet dostavam.

ach jo.....

No v Holandsku se plati silene odvody a dane a mozna ty jako mamka s deckem to muzes ocenit a to je zrejme v poradku na druhou stranu to ocenuje spousta lidi co nechce pracovat a celkem v pohode si zije ze socialu plus nejake privydelky

mozna to nekdy oceni i ti, kteri prijdou o praci nebo nebudou moci pracovat ze zdravotnich duvodu, proste to tu tak je a budme za to radi.....
 
Moja skusenost NAKLADY

Pracujem v Zuid-Holland ako odbornik,single.Snazim sa minimalizovat naklady zivotom studenta,kedze som tu na zarobok tzn. vela varim,nakupujem v lacnejsich shopoch (nie Albert Hein),nemam auto,zacinam pouzivat bike,zijem v zdielanom najme a dostat sa s nakladmi pod 1000 euro v okolo den Haag je obrovsky problem.Nedporucujem Holandsko pokial clovek nema lepsie zaplatenu pracu s vyssou pridanou hodnotou,pripadne poskytnutym ubytovanim a bohudik v mojom pripade odbornej prace v IT tzv. ruling 30%,co znamena,ze 30% hrubeho prijmu je vynate zo zdanovania.Je to velmi zaujimava suma,ktora motivuje prekonat vsetky uskalia v NL.Avsak tuto vysadu clovek strati po 10 rokoch.
Naklady su asi taketo 600 euro najomne,50 euro doprava v ramci sirsieho centra mesta,110 euro povinne zdravotne poistenie cca 250 euro strava.Ziadna zabava,drinky atd.
 
Bovenaan