Holandské zvyky

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

no psalo se tady o navsteve, ne o prvni navsteve, tak proto..a mela jsem na mysli pouze standartni navstevy..ke me se nakyblovala manzelova exvrouw na cele 4h a taky mi neprinesla kytku:ongeduld:...je to par let zpet, ted je to o necem jinem, ale byla jsem z toho sokovana...
 
no psalo se tady o navsteve, ne o prvni navsteve, tak proto..a mela jsem na mysli pouze standartni navstevy..ke me se nakyblovala manzelova exvrouw na cele 4h a taky mi neprinesla kytku:ongeduld:...je to par let zpet, ted je to o necem jinem, ale byla jsem z toho sokovana...
No, jeden z holandských "zvyků" je taky až odzbrojující otevřenost. Tak já bych třeba tak asi po 2 hodinách řekla, že mám něco na práci nebo někam musím. Oni to taky tak dělají. Slušnost a pohostinnost má prostě hranice, nejsme v orientu, kde dny plynou pomalu a na nějakém tom týdnu nesejde.
 
A jeste sni a vypije co doma mas (protoze ty toho nabidnes vic nez jednu susenku ke kave a pak dve jednohubky) a ani jim neni blby neco hostitelce prinest (treba aspon kytku). Ale jak jsem tu uz jednou psala, uz se nerozciluju ani me to nestve. Proste si reknu, holandani...

no hele muj pritel ma kamarada a ten si dokonce automaticky bere z lednicky a mrazaku co chce,takze to bud jeste rada:lmfao::wow:
 
Krasna to cestina

Mila Veruberu, krasne jsem se zachechtala. Jsem zde teprve dva mesice u sveho pritele v Amstru a nastesti v nasi rodine siroko daleko zadne male deti nejsou.Jsem zvedava, kdy zacnu trochu chapat holandstinu. Pekne me vypekla. Tvari se to trochu jako nemcina, trochu jako anglictina a ja blahova si myslela, ze to zvladnu obratem Doma mluvime anglicky a dostavam lekce od pritele, ktery je nastesti novinar. mej se fajn. Verca.


Ja se pridavam do diskuze ne proto, ze bych si chtela postezovat, spis by pro nejake zvyky zajimalo vysvetleni.
.... .... ....
Pricemz deti uz lesti podlahy, tentokrat nastesti nechali pyzama doma.
 
Bovenaan