Hledam kamarady z Maarnu, nebo okoli Utrechtu

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

tak to jo.. Toho půl roku ti stačilo aupaiření? ;)
Já mám na starost 3 děti, věk 10 a 9..
No od zítřka to začne naplno, tak jsem zvědavá jak to budu zvládat, ještě do středy je tady jejich minulá aupair a ta mě zaučuje.
Ale ona je holandanka, ja se s nima dorozumivam anglicky, a decka anglinu neumi, takze se ucim holandštinu, ale zatim mi to nejak nejde.. :(
 
No ja jsem prisla do rodiny s mamou samozivitelkou a ona po pul roce prisla o praci, takze uz si me nemohla dovolit.
Tak jsem si tu pres kamaradku nasla jinou rodinu a ti nechteli pres agenturu (coz je pochopitelny, proc platit dvakrat, ze).
To dopadne, neboj. Ja jsem po ctyrech mesicich delala statnici z Nizozemstiny.
Chodis do Volksuniversiteit nebo se ucis od rodiny?
To mas prima, ze te zaucuje minula aupair. Co ja bych za to tenkrat dala...
 
do školy nechodim, mam učebnici co jsem si koupila v čr a jinak od rodiny.. umím dost málo.. ty jsi chodila do školy??
To jsi dobrá, že jsi po 4 měsících došla tak daleko.. sem zvědavá na sebe.. :(
Znáš tady ještě nějakou aupair nebo nějaký čechy??
 
Chodila jsem do Volksuniversiteit, jedna je v Utrechtu.
Jsou docela dobry a ani ne moc drahy.
Rodina by ti mela prispet na kurz. Z
te Volksuniversiteit bys mela na tu statnici byt pripravena rychle. J
a jsem se 11 let ucila nemecky, tak jsem mela dobry zaklad.
Mas tu oranzovou ucebnici? Tu jsem mela ja.
Skola je dobra na seznameni a hodne to pomuze s vyslovnosti.
Aupairky uz moc nesleduju, ale znam tu par Cesek.
Stykam se jenom s jednou, ta bydli v Driebergen (deset minut od Utrechtu).
Taky byla aupair, ted uklizi. No a moje segra bydli v Hoofddorpu, to je vedle Schiphol.
Taky se muzes seznamit s Cechama pres Hyves. To je holandska verze Facebooku. www.hyves.nl, ted me tam kontaktovala holcina pres ceskou skupinu, tak uvidime...
 
vylety

Ahoj, jsme dva cesi co cestuji po Holandsku a hledaji praci a zitra se presouvame do okoli Utrechtu.
Jsme tu teprve mesic, takze zkusenostmi neprispejeme, ale rozhodne se nebranime nejakym spolecnym vyletum.

(stejne tak jako nabidkam prace, pokud by ste o necem vedeli.
Ja i muj pritel jsme sice z IT oblasti, ale ted by sme uvitali celkem jakoukoliv praci nebo brigadu, abychom nemuseli zpet do Cech tak brzy)
 
ahojky,
do školy nechodim, ale koupila jsem si v CR takovou oranzovou ucebnici, mozna je to ta co si psala ze si pouzivala.. myslim si ze je dobra.. ale zatim mi slovicka nejdou moc do hlavy..
Dneska jsem byla kouknout v Utrechtu po obchodech, ale jen v okoli vlakoveho nadrazi v te obchodni zone a na okraji mesta jak jsou stanky.. moc me to samotnou nebavilo courat mestem :(
To chce nejakeho spolecnika.. Doufam, ze se nekdo brzy objevi, jinak nevim jak se zabavim o vikendech..
 
A ve kterem roce je ta ucebnice vydana, ta moje totiz pred peti lety obsahovala dost gramatickych chyb.
Ty slovicka prijdou az s tebou budou klabosit deti :top:.
A jak probihal prvni tyden, zvykas si? Pres kterou agenturu tu vlastne jsi?
Oni by meli totiz mit seznam aupairek v okoli...
 
učebnice je vydaná v roce 2008, tak doufám, že chyby jsou už opraveny, autorky jsou Krijtová a Červinková..
no týden byl super, akorát ve středu odešla ta bývalá holčina, a jsem tu už prakticky sama.. deti jsou tento vikend u otce, tak vcera jsem byla kouknout v Utrechtu a dneska se projet na kole, at nesedim furt doma.. ale je to takovy divny, kdyz si nemuzes s nikym poradne pokecat :(
Nejsem tu pres agenturu, ale přes aupair-world, takže mi není pomoci..:(
Ty znáš nějakou agenturu, která by mi poskytla info o nejakych aupair v NL??
Zkousela jsem si hodit info i na interpals.net, kontaktovala jsem dva holandany, co byvaji v utrechtu, tak uvidim.. jinak zatim bezuspesne.. a ty byvas presne v kterem meste???
 
Ahoj Jann.y, škoda, že jsem si nepřešetla tvoji zprávu dřív, teď ve čtvrtek jsem z Utrechtu odjela...sice jsem tam byla jenom na týden, ale tak mohli jsme aspoň pokecat, aby ti ta čeština tak nechyběla...
Jinak buď statečná, doufám, že se ti tam brzo bude líbit stejně jako mě :)
 
a jak dlouho jsi byla v Holandu??
Předpokládám, že jsi už jela zpět do ČR.. JInak já tu jsem teprv týden, tak doufám, že se mi bude dařit..
Znáš někoho kdo je v NL?? Nějakého čecha nebo nějakou aupair??
 
Já jsem tu byla jenom na týden, ale pokaždé, když tu jsem, tak se mi tu hrozně líbí.
Ale samozřejmě že je to možná taky tím, že tma nikdy nejsem sama a na tak dlouhou dobu.
Jinak Čechy v Nizozemsku moc neznám, já se vždycky bavím s domorodci :D Ale vím o jedné slečně, která se mnou chodila jeden semestr do školy a teď nedávno mi psala, že je v Utrechtu a že tam studuje...původně jsem se s ní měla potkat, ale kvůli nabitému programu to nějak nevyšlo:confused: kdybys chtěla, tak bych se jí mohla zeptat, taky by si určitě už ráda popovídala česky.;)
 
ahojky,

yes, I live now in Holland, in the small city Maarn.. I make here aupair and take care about kids..
I´m here only few days.. so I´m looking for a friends.. I don´t want during weekends to sit only at home.. I want make friends with somebody.. Where do you live in the Maarn, on what the street??

regards
Jana
 
ahojky,

tak pokud bys byla tak hodná, tak se jí můžeš zeptat.. Třeba by se chtela sejit ;) To jo, v NL je krásně.. já byla dnes kouknout v Amstrdamu a fakt nadhera.. jen by nemusela byt na kazdem rohu citit trava :)
TY do NL jezdis kazdym rokem na dovcu, nebo je to pracovni zalezitost??
 
Bovenaan