Český Mikuláš v Amsterdamu / Tsjechische Sinterklaas in Amsterdam

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Podle meho jde o prilezitost potkat nove tvare. A zazit i neco jineho, nez obvykly pokec u piva...Koncert zacina v osm a urcite pujde o komorni zalezitost, coz znamena prijemne setkani pro vsechny. Po koncerte bude dost prostoru pro povidani, tanceni atd...klub zavira ve tri hodiny po pulnoci...Vladimir Merta myslim zaujme kazdeho. Je to jedinecna osobnost a my mame moznost poznat ho pekne zblizka a osobne si s nim popovidat. Coz je, myslim, tez dobry duvod prijit...
 
Hanko, právě jsem dostala od Českého centra kulturní program na prosinec - a o Mertovi tam opravdu není ani zmínka. Je to myslím škoda... Předpokládám, že vstupenky na koncert budou k mání asi na místě?
 
Ironie

Jelene nemusis tak ironicky rejpat!! Samozrejmne ze jsem na Youtube nejdriv koukla kdo to je a co zpiva, jen jsem o nem nikdy predtim neslysela. Vidis, to je duvod, tohle to popichovani, proc jsem se doted stranila Cechu - my to mame snad vrozeny. Diky, uz jsem se zase probudila.
 
Povzbuzeni - diky

Diky Olinko, ja vim, trochu protivna reakce, ale ja to tak nemam rada. Mas pravdu, ne kazdyje takovy. Uvidime jak bude na cestach, od nas z Weertu je to prece jen kousek cesty. Rada poznam novy lidi, a kdyz ne ted, tak urcite na nejakem dalsim potkani.
 
Podivejte se treba na jeho stranky www.vladimirmerta.cz, je tam jeho tvorba, texty, ktere obcas pise do novin a jeden velmi dobry, i kdyz hodne kontroverzni rozhovor. Pro me osobne je Vladimir Merta jednim z nejzajimavejsich ceskych umelcu, povazuju ho za renesancniho cloveka, krome zpivani vystudoval architekturu a filmovou scenaristiku a rezii. Je charismaticky a neboji se rikat, co si mysli...
 
Posílám pro naladění na zítřejší večer básničku, kterou věnoval Vladimíru Mertovi jeden z jeho fanoušků.

O pravdě

(Vladimíru Mertovi)

za pár halířů ji nekoupíš
za koně nevyměníš
jednou je čistá jindy špinavá
do zrcadla na ni zuby ceníš

je nositelkou odpuštění
bez řádů a ocenění
ve tmě se schovává
je tam nebo tam není

šlechtična bez původu
bez ctihodného rodu
odvedena do války

za chleba a pramenitou vodu
cleardot.gif
 
Ach jo...

Přeju Vám krásný večer. Moc jsem se těšila na Vladimíra Mertu, ale z naší vesnice se bohužel za dnešní kalamity do Amsterdamu a zpět nedostanu. Vy šťastlivci, kteří bydlíte blíže, si to prosím užijte i za mě :-)
 

pepo

† In Memoriam
Hezky to bylo, Merta umi! A kdo si nekoupil jeho CD'cka, tak zavahal.
Lepsi fotku jsem v tom nedostatku svetla nemohl udelat, ma nekdo lepsi?
 

Bijlagen

  • Vlada_Merta_Ams_04_12_2010_1.jpg
    Vlada_Merta_Ams_04_12_2010_1.jpg
    270,6 KB · Bekeken: 9
Podekovani

Dekuji Vsem co se podileli na vcerejsi mikulasske besidce , akce se opravdu vydarila a deti byly nadsene ,zvlast ta brazilska holcicka,
dekuji certovi ,mikulasi i andilkovi a hlavne Hance coz je andel uz z podstaty veci a samozrejme vsem lidem v zazemi cele akce a taky majiteli divadla a prijemne obsluze a taky Janu Tleskacovi a Eltonu Johnovi za ucast .
Koncert byl uzasny a Vlada Merta neztratil nic ze sve kvality ,je to porad ten skvely nekomercni muzikant a ty texty jsou vic jak famozni - Diky Vladimire
Vsichni co podlehli lavinovemu nebezpeci v Amsterdamu a nedorazili ,
muzou akorat litovat
 
:)
 

Bijlagen

  • P1030105.jpg
    P1030105.jpg
    32,5 KB · Bekeken: 14
  • P1030106.jpg
    P1030106.jpg
    55,9 KB · Bekeken: 10
  • P1030107.jpg
    P1030107.jpg
    33,3 KB · Bekeken: 11
  • P1030108.jpg
    P1030108.jpg
    31,6 KB · Bekeken: 10
  • P1030124.jpg
    P1030124.jpg
    31,8 KB · Bekeken: 13
  • P1030130.jpg
    P1030130.jpg
    51,5 KB · Bekeken: 15
Také děkuji všem, kdo se i přes sněhové závěje vydali společně s námi oslavit Mikuláše!
Obrovský dík patří všem, kteří pomohli s organizací!

Těším se zase někdy příště!
A přeji krásné adventní dny:-)
 

Bijlagen

  • mm02.jpg
    mm02.jpg
    132,4 KB · Bekeken: 14
  • mm04.jpg
    mm04.jpg
    132,8 KB · Bekeken: 16
  • mm11.jpg
    mm11.jpg
    69,6 KB · Bekeken: 12
  • mm13.jpg
    mm13.jpg
    54 KB · Bekeken: 11
  • mm18.jpg
    mm18.jpg
    56,8 KB · Bekeken: 14
Bovenaan