Teple obedy ve skolkach a skolach

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Hezky den preji,

Delam pruzkum pro nas temer rozjety projekt. Projekt je o vareni teplych obedu pro deti ve skolkach a skolach. Obedy budou vzdy cerstve uvarene, nic zmrazeneho. Mame system na to, jak privezt obedy teple do kazde skoly vcas. Ma otazka na vas je takova: Budeme pripravovat 3 menu denne, priklad menu: 1) Ryba, brambory, brokolice 2) Lasagne a polevku 3) Ryze a kureci platek, omacka. Je mozno objednat jen jedno jidlo na cely tyden nebo vice jidel na kazdy den. Privitali byste tento servis pro sve deti, a zda ano, kolik byste byli schopni zaplatit za jedno jidlo? Dekuji za vase odpovedi, moc nam pomuzou k brzkemu otevreni naseho projektu.
 

Vendula

Actief Lid
Ahoj,

projekt je to zajimavy,ale mate take vymysleno kdo bude obedy podavat, kde budou deti jist atd? Jde pouze o deti emigrantu a mezinarodni skoly?, holandske deti neji v poledne teple.

Kazdopadne osobne bych techto sluzeb nevyuzivala, teple jidlo mame az na veceri, ale myslim, ze bych byla ochotna zaplatit maximalne do 3 euro za porci.
 
Uprimne ne. Doma varime teple vecere a i kdyz moje dite je napul Cech- nevidim duvod, proc by melo mit 2 tepla jidla za den. A menit system nebudu- spolecne jime teple vecere a tak to proste je. :ja:
 
Děti nemám, ale tenhle projekt bych zvážila, páč je to ekonomická sebevražda. Nevím, kolik je tady Čechů, ale ať člověk chce nebo ne, v téhle zemi musíte konvertovat na systém "k obědu chleba, maximálně polívka". Já osobně bych radši měla teplý oběd než večeři, protože cpát se na noc frikandelama, klobásama, bramborama, lasagnema a kdo ví čím, mi nepřijde úplně nejšťastnější, takže se často stává, že mám teplé jídlo pouze o víkendu na oběd.

Abyste se s tím tady uživili, musel by být zájem fakt velký a to asi nebude. A jak už naznačila Vendula.. jak by to podávání jídla probíhalo? To by Holandská děcka dostala chleba (nebo jak to tady funguje) a česká termokrabičku?
 
Hezky den preji,

Delam pruzkum pro nas temer rozjety projekt. Projekt je o vareni teplych obedu pro deti ve skolkach a skolach. Obedy budou vzdy cerstve uvarene, nic zmrazeneho. Mame system na to, jak privezt obedy teple do kazde skoly vcas. Ma otazka na vas je takova: Budeme pripravovat 3 menu denne, priklad menu: 1) Ryba, brambory, brokolice 2) Lasagne a polevku 3) Ryze a kureci platek, omacka. Je mozno objednat jen jedno jidlo na cely tyden nebo vice jidel na kazdy den. Privitali byste tento servis pro sve deti, a zda ano, kolik byste byli schopni zaplatit za jedno jidlo? Dekuji za vase odpovedi, moc nam pomuzou k brzkemu otevreni naseho projektu.
V sousedni vesnici, Barsingerhorn,je kinderopvang''De Hooijbergh''. Podavaji se tam tepla jidla ,ktera se tam primo vari. Denne cersta. Moc si to tu kazdy chvali. Kolik stoji jidlo nevim.
 
Dekuju zatim vsem o reakce, mame uz spoustu pozitivnich, ae i negatovnich odpovedi, tak potrebujeme vice odpovedi. Oslovili jsme i skoly, a ty to kupodivu privitaly. Jsme teprve na zacatku, ale uvidime. Nemuzu to tu vse vypisovat, jaky budeme it system atd, ale tka obecne my Vase odpovedi staci.
 
Budeme zkouset i skolky, jelikoz jsem v jedne delala, a musim rict, ze to je otres. Tak ti rodice nenosi jidlo, deti dostanou co skolka ma no a to sotji za to! Takze zkusime oboji, uvidime. Budu se tesit na dalsi nazory. Dekuji
 
Ja bych to taky uvitala, uz proto ze, kdyz deti maji ve skole nebo skolce teple jidlo, tak muzes potom, jako pracujici matka, trochu "osidit"veceri a nemusis byt tak ustvana, ze jeste vecer musis varit a nebo pouzivat ty polotovary nebo hotovky ze supermarketu. Cena do 3eur by byla prijatelna.
 
Zacenem v Noord Hooland, a uvidime, jaky to bude mit ohlas. Kdyby to slo dobre, samozrejme pote i jine provincie. Odkud ty jsi? Cena bude asi takova, jak jsi psala, bude zalezet na tom, zda u toho bude i ovoce, ci polevka.
 
U nas ve skolce deti muzou jist teple, kdyz to donesou sebou (ucitelky jim to ohreji). Do 5,- euro bych o tom byla ochotna uvazovat, pokud by byla denne i vyvazena vegetarianska nabidka. Nehlede na to, ze v nasi skolce se zadne zvireci produkty krome mleka a syra neserviruji (kvuli hygiene).
 
Ve školce, kam chodí dcera, dostávají děti teplé obědy v ceně (neplatíme nic navíc). Vidím to jako výhodu, a rozhodně nemám problém s tím, že dcera jí 2x denně teplé jídlo. Systém zavedli asi před 2 lety, rozhodně jsem to uvítala. Beru všema deseti. :top:
 
Bovenaan