Stehujeme se :]

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Ahoj, chystame se do Holandska v dubnu. Na rodicaku budu od brezna, tedy ted v unoru mi bude koncit materska. uz jsem pripravena navstivit Eures poradce pro vice informaci ohledne formularu, ale o co si mohu nasledne pozadat v Holansku? Rodicak mi vezmou, kdyz se stehujeme do NL, mam si vyridit E411 a kde?
Jinak jedeme do Den Haag, pritel je holandan.
Co se tyce prace, budu shanet. Nevim, jak je to s diplomem z vysoke. Mam si nechat prelozit Rodny list, popripade diplom? Vystudovala jsem franinu, hovorim i velmi dobre polsky.. nasledne vzdy pisu do CV i slovenstinu a jasne, ze i anglinu + zaklady holandstiny v jazykovce.
Jake je to s praci v NL?
 
V Holandsku dostanete pridavek na dite - kinderbijslag a pokud budete mit male prijmy tak i kindertoeslag. Zada se o to na urade SVB (Sociale Verzekeringsbank) dle mista bydliste. Kdyz nebudes pracovat bude vam Belastingdienst vracet z dani asi 167 eur mesicne (pokud jste oddani, pokud ne tak to nevim presne jak to je, jestli na to mas narok). O to se zada u danoveho uradu (Belastingdienst). Mozna budes mit narok i na dalsi prispevky, pokud nejste oddani, to ale nevim, na tom SVB vam poradi.

Pokud mas diplom z nedavne doby, tak ho mas asi i v anglictine a to staci. A jestli budes bydlet v Hagu, tak doporucuju podivat se po praci u OSN nebo u instituci EU. Je tam nekolik uradu a soudu, oficialni jazyk je anglictina, francouzstina je vyhodou a plati velice dobre. Pro priklad: Eurojust, Europol, ICTY, ICC, OPCW... Sice nevim co jsi studovala za skolu, ale snad tam neco pro sebe najdes.

Preklad rodneho listu s apostilou a jeste najake dalsi dokumenty budes potrebovat kdyz se pujdes prihlasit k trvalemu pobytu zde v NL. Musite se zeptat u vas na urade.

Hodne stesti.
 
dekuji ti mnohokrat,
oddani jeste nejsme, cekam na vyjadreni pritele :]
diplom mam z roku 2007 a ano, priloha je v anglictine :] Francouzstinu ovladam jako rodily mluvci, tedy by nemel byt problem, dekuji ti mnohokrat za radu a preji krasny den :]

jinak na Sociale Verzekeringsbank dostanu sofi cislo? Tam si i pozadam o pobytovou kartu? Jako obcan EU, pokud jsem v jinem state vic jak 3 mesice, musim si o ni pozadat, vid.

Krasny den
 
Sofi ti daji na Belastingdienst a tu kartu - povoleni k pobytu, to dela imigracni, nejlip je se zeptat na vasi Gemente. Uz si presne nepamatuju jak se to vyrizuje a mozna je to i dneska trochu jinak. nebo poradi nekdo kdo si to vyrizoval nedavno...
 
Bovenaan