registrace rozvodu v Ceske republice

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Pratele prosim poradte - jsem puvodem Ceska, v roce 2000 jsem se v CZ vdala za Holandana, pote v NL ziskala (pod svym novym jmenem) NL obcanstvi a v lonskem roce jsem se rozvedla.
Rozvod probehl v NL a kdyz jsem soudni rozhodnuti (prelozene a opatrene vsemi moznymi razitky) chtela nechat zaregistrovat v CZ v miste kde probehl nas snatek, pani na matrice mi rekla ze to nejde protoze uz jsem NL obcan. To bych pochopila... ale v zaznamech tam maji stale me udaje, s datumem svatby a ze jsem stale vdana...

Mate nekdo zkusenosti s podobnymi administrativnimi problemy? :confused:
Muj soucasny partner me totiz o vanocich pozadal o ruku a ja bych nerada mela problemy s tim ze jsem jeste nekde vedena jako vdana za nekoho jineho..

Rozvod v NL probehl podle platnych pravnich predpisu (pres soud) a v GBA jsem zaregistrovana jako rozvedena. Ted uz jenom ty Cechy...a jelikoz mi ruzne instance (amabasada, gemeente, rozvodovy advokat) poskytuji ruzne informace a z hledani na internetu take nejsem moc moudra, mozna mi budete nekdo schopen poradit jak na to :denk:

Diky moc a preji krasny den.

Martina
 
Ne, to mi zaniklo v okamziku kdy jsem ziskala NL obcanstvi. Logicky bych tez rekla ze rozvod v CZ zaregistrovany byt nemusi, ale jak muj rozvodovy advokat tak soudce me vyslovne upozornovali ze nesmim zapomenout rozvod zaregistrovat i v miste kde probehl snatek
 
pozadej na urade v Holandsku o potvrzeni o rozvode,dej ho uredne prelozit do Cestiny....s timto dokumentem budes moci vsude v Cechach prokazovat,ze jsi rozvedena...muzes ho i zaslat na urad kde jsi byla oddana...
 
ja jsem rozvedena a znovu vdana a nikdo me nerikal ze to mam v cechach registrovat obcanstvi mam ale cesky pas je uz leta propadly.kdybych ho ctela obnovit tak bych musela mit desne papiru k tomu a musel by se muj rozvod zapsat u zemskeho soudu v Brne ja si myslim ze kdyz ty ceske obcanstvi nemas ze to nema smysl to resit ahoj
 
Ne, to mi zaniklo v okamziku kdy jsem ziskala NL obcanstvi. Logicky bych tez rekla ze rozvod v CZ zaregistrovany byt nemusi, ale jak muj rozvodovy advokat tak soudce me vyslovne upozornovali ze nesmim zapomenout rozvod zaregistrovat i v miste kde probehl snatek

A ten váš advokát totéž věděl, že tvoje české občanství zaniklo? Dle mého názoru v takovém připadě pořád platí právní řád dané cizí země, tj. Nizozemsko. A když se opravdu bojíš, tak zkus získat potvrzení o rozvod od MZV ČR - velvyslanectví v Haagu, třeba tam něco takového vydávají. I když bez českého občanství Ti to ani nemusějí vydat, ale zkusit můžeš vždycky...
 
Bovenaan