Prace v Amstrdamu a okoli- hledam

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

No ja mam z toho clanku spis pocit, ze jim nejde o lidi jako jsme my - tzv. o lidi, kteri tu maji trvaly pobyt,tudiz jsme zapsani na mestskem urade, plati tu zdravotni, dane, maji tu bankovni ucet ap., jim jde spise o ty, co bydli po patnacti v byte 2+1, skubou tu ve skleniku rajcata,dostavaji penize na ruku bez odvadeni dani, a zdravotni a veskere ostatni platby maji ve vlastni zemi a ani nejsou v NL zapsani na mestskem urade.
 
No ja mam z toho clanku spis pocit, ze jim nejde o lidi jako jsme my - tzv. o lidi, kteri tu maji trvaly pobyt,tudiz jsme zapsani na mestskem urade, plati tu zdravotni, dane, maji tu bankovni ucet ap., jim jde spise o ty, co bydli po patnacti v byte 2+1, skubou tu ve skleniku rajcata,dostavaji penize na ruku bez odvadeni dani, a zdravotni a veskere ostatni platby maji ve vlastni zemi a ani nejsou v NL zapsani na mestskem urade.

no to sice jo ale tak popravde je to ten samy pripad,jako s lidma z urcitych zemi,co tu drepi x let na podporach,umi holandsky akorat koukat a vysmivaji se zdejsimu stedrymu socialnimu systemu,proc tyhle taky neposlat pryc?
 
...???? Stedrymu socialnimu systemu....???? To snad ne ???!!! Mozna tak v 70 - 80 letech.... :-DDD

no hele,ja ti mam znamou,Polku a ta tu sedi na socialce uz leta a kdybys vedela,co dostava vsechno za prachy...to nekteri nemaji ani za full time praci ;););) plus jeste nekolikrat dostala zadarmo holandskej kurz,zaplatili ji i skolu a knizky,na skolu sere,pac stejne nema zajem jit delat,dostava prachy i na benzin do skoly a jeste dostala na Vanoce bonus od gemeente,za to ze se konecne trochu snazi neco delat ;) v cervnu dostavaji vakantie geld.no me by zajimalo kolik lidi v CR co sedi na podpore,protoze nemuzou najit praci dostane treba vakantie geld nebo by jim mestsky urad dal pocitac ;):stout::stout:
 
Hm...pak se neni co divit, ze tu ti mistni ty Polaky tak nemaji radi.....

Jeste me napadla rada pro Veroniku: Kdyz umis dobre nemecky a nebo anglicky a psany projev trochu mene, muzes zkusit Call centra, casto nekoho hledaji v cizim jazyce!!! Nemcina momentalne zaziva v NL obrozeni. Myslim, ze v Amsterdamu jich bude vic....nekdy se postesti,a hledaji trebas i cestinu.
 
Katy : Byla to rychla ranni reakce....prave proto, ze my pracujici...to fakt uz vubec ruzovy nemame....na tohle uz nemam ani silu reagovat....pac vzhledem k polske invazi uz jsem se odkyblovala do Belgie ( a to jsem tady 20 !!! let )a to, co pises....je do nebes volajici...:-DDD.....je Uplnek....a tak to ukoncim.....na kazdou vycuranou sv.ni se vari voda !!!! A je mi lito.....zvlast kdyz je to polsky narodnosti!!!! Bydlela jsem 7 let v Rotterdamu.....to co se tam deje....je neuveritelny....ale je videt, jak rikas, ze to porad jde....to uz je pak taky zalezitost Nizkozemcu....hruza je.....ze to pak za ne odnasej lidi....ktery o takovymhle pristupu nemaj ani potuchy....a tech je ky dost !!!! Presne jak rekla Alma......neni divu, ze je nikdo nemusi !!!! A ja teda patrim mezi ne !!!! A to jsem se opravdu v Holandu naucila byt toleratni k jakekoliv narodnosti a nikdo mi nevadi, pokud je aspon mirne prizpusobivy.....a absolutne se nepovazuju za nedej Boze rasistku.....ale to uz sem uuuplne nekde jinde....kze.....at se nam vsem prizpusobivym lidem dari......a ta voda ( na ne) :-D at se dal vari !!!!
 
Bovenaan