Plussize model

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Nahodou jsem se dostala na stranky nejake modelingove agentury, kde nabizi i plussize modelky. Jedna me zaujala na prvni pohled, rika si Lenicka a rysy v obliceji ma pravdu slovanske. Tak me jen zajima jestli je to jedna z nas? Ceska v Holandsku.
 
Ne, a do Hagu urcite nepujdeme, manzel tam nema ted praci. Bud zamirime do Apeldoorn nebo zustaneme v Nemecku. Ted o tom intenzivne premyslime. V Nemecku je levnejsi ziti (mensi dane a vetsi pridavky na deti a levnejsi skolky napriklad), ale vaham, kdyz deti jsou cesko-holandsky, jestli z nich teda mit nemky. Je to hrozne tezky rozhodovani.
 
Ja jsem tady taky uplne mimo temu. Moc mne totiz zajima jak se zije v Nemecku, je to velky rozdil (nemyslim tim penize) ?
Hlavne mentalita lidi, lisi se hodne od holandske ? My kdyz jedeme do Cr pres cele Nemecko tak vzdy si libujeme jak jsou ti nemecke ridice ukaznene - Ordnung muss sein ! Pokud na vychovu deti se tam klade vetsi duraz tak bych nevahala, dost mne v NL vadi ze zdejsi deti vetsinou o vychove nemaji ani paru..az na svetle vyjimky.
 
Samozrejme, ze o penize jde v prvni rade :D!

My vahame hlavne kvuli tomu, ze jsem chtela aby , kdyz jsou deti cesko-holandske, mely jednu kulturu jako hlavni. Ale jinak co se tyce natury hodne zalezi, jestli jsou to nemci z mesta (Munster) a nebo tady z okoli z Bauernhoff. Ti selaci jsou hrozne zabedneni a uvizili v tradicich, jakoze tu klidne daji prvorozenemu synovi 80% majetku a druhorozenemu 20% a podobne. Jinak ja nevim, asi holandani se umi vic odvazat, nemecky oslavy jsou hrozne nudny. A to jsem si driv o holandanech myslela, ze jsou nudni! Jedou podle pravidel, hodne treba zalezi (od urciteho postaveni) na obleceni, uplne poznas co kdo dela za praci. Takze dbaji asi vic na status nez holandani, ti jsou takovi vic uvolneni. Treba v Holandsku se mi nikdy nestalo, ze bych nekdy "nemela den" co se tyce obleceni, ze bych na sebe rano neco hodila, co je zrovna cisty, a citila se blbe, nevhodne oblecena, ale tady se mi to uz stalo. V Holandsku to myslim nikdo neresi. Jinak je hodne veci podobnych. Aspon tady u hranic. Nemci mi prijdou, nam cechum, blizsi. I oslavami vanoc a architekturou napriklad. Ja se tu citim lip. Ale zaroven mi neco z Holandska chybi. A pak mi zase chybi to upraveny Nemecko, kdyz jsem tam. Jak jsem psala, je to tezky.
 
Jo a jeste drobnost, me se treba tady libi, ze i manzel je tu cizinec. Takze jsme si jaksi rovni a kdyz se mi tu neco nelibi, tak ho nemuzu nastvat tim, ze (jako v Holandsku) reknu, hele vy jste ale divnej narod, protoze jste udelali to a to. Tady si muzeme pekne znotovat spolu. Je to drobnost, ale dost dulezita. Myslim, ze ho to dost stve, ty moje ironicky poznamky, i kdyz to treba myslim jako vtip.
 
To jsou zajimave poznamky, diky ! Vidis, mne by nenapadlo ze vlastne tvuj muz v Nemecku je taky cizinec
a tak to mate jednodussi - muzete si spolu zanadavat pokud se vam neco nezda ! :D
No, ja s tou kritikou musim taky opatrne.
 
My jsme se pred rokem radovali z toho ze se stehujeme do Bonnu, nakonec z toho seslo. Radi bysme odtud nekam jinam. Moje spanelska kamaradka s reckym manzelem a 2 detmi se po letech v Enschede a Gottingenu odstehovali do Madridu (kvuli praci). V Madridu chodi deti do nemecke skoly, doma se taky mluvi nemecky (i kdyz deti ovladaji i anglictinu, spanelstinu a rectinu. V kazdem pripade radi vzpominaji na Nemecko, radi by se tam vratili.
 
Munster je nadhernej, cistej, upravenej, je tu vsechno na co si vzpomenes. Vlastne nikam jinam nechci, ale mam strach abych toho treba nekdy nelitovala. Nebo ja nevim, proste jestli neni lepsi jit do Holandska, kdyz jsme v podstate vsichni holandani, rikam si, ze v tech radovych domcich s plivatkem zahradkou bydli vsichni tak proc ne my, jakoze nechci byt "rozmazlena", ale kdyz si dam na papir pro a proti NL-D, tak D vitezi. A jeste tu mam super cesky kamadky. Jen se mi nechce zase znova studovat a ucit se do hloubky dalsi kulturu a jazyk. Taky tady neni vse jen ruzovy...
 
Jo, pamatuji si jak jsem kdysi davno videla nemecky serial co davali v Cesku - Big Ben (original.Der Bulle von Toelz)
a prave jsem si rikala jaka je to hruza, jak jsou ti sedlaci nudni a nepratelske k sobe navzajem.. A ta jeho Mutti stale
do vseho lezla a hrala si na detektiva :D Mne by z toho piclo ! Pry ta herecka (Ruth Drexel) diky serialu byla v Nemecku
velmi popularni.

drexel_toelz.jpg
 
To jsem nevidela, ale verim, ze to tak je. Jo a me na nich vadi, ze se venku (na prochazce treba) nezdravi. To mi z Holandska chybi, protoze ja treba automaticky podravim a oni ani neodpovi. Ale dnes jsme byli ve meste a nemci ti opravdu podrzi dvere a podobne a pak jsme sli na veceri do kasaren a nekomu jsem drzela dvere a oni ani nepodekovali? Natoz aby me treba jako prvni pozdravili? A jeste to byli chlapi.
 
Bovenaan