Oda -Loflied na ceske buchty a nejen na ne.

Topic in 'Literární kavárna' gestart door shanti, 19-05-2012.

1. Vcera vecer jsme tady na Forumu meli debatu o buchtach tak dokonce mne pres noc zrodila se v hlave
    Oda na ceske buchty.
    Nikdy nepodcen'ujme ceske buchty,maji ohromnou moc a je to silna zbran'.Kdyz po vas nepritel hodi
    kamenem a vy po nem buchtou tak uz mate vyhrano ! Co cesky Honza (ze pry je hloupej) ? Nabalil si do
    pytle buchet a vyrazil do sveta a co bylo pak? No prece ke stesti prisel. Jeste Erich Maria Remarque v jedne
    ze svych knih Tri kamaradi napsal o jedne zene ze s jeji kolaci a gulasi se nikdo nevyrovnal protoze nenadarmo byla Ceska !! Co z toho vyplyva ? S Ceskou zenou ktera k tomu jeste umi dobre pect buchty se nikdo a nic nevyrovna. :D Vime prece i z drivejska jak ceske zeny prorazili ve svete.Napadaji mne takova jmena jako Ivana Trump,Blanka Matragi,Martina Navratilova,Martina Hingis,Eva Herzigova,Adriana Sklenarikova - Karembeu a tak dale a tak dale. V cem je jejich tajemstvi ? Vsude se pise jak jsou sikovne a schopne ale mozna ze k tomu jeste maji dobre recepty na buchty od svych babicek a prababicek kterymi pak dobyvaji svet !

2. Buchta, to je dobrota.
    Uz ani nevim kdy jsem buchtu jedl naposledy. Pro me je to nejmene 30 let, mozna vic.

3. Vasku, to nemyslis vazne? Proc?

4. Bravo Shanti!!! Naše česká děvčata jsou prostě - buchty :D!

shanti en Ari vinden dit leuk/interessant.
  5. No nikdo kolem me buchty nepece :snotter:

6. Ari

Ari

shanti, začni to sbírat a pak to vydej pod souborným názvem Holandsko-Česká inspirace :lache:

Jináč krom buchty Tebou jmenovaná děvčata nejspíš mají společného i to, že mají luzná těla.. možná to je ta tajná ingredience: od lepé děvy se jí všechno!!!!! :D

7. Ari

Ari

ale což takhle sem, v rámci inspirace, nastrkat i nějaké osvědčené buchtoidní recepty???

8. Sorry,Vasku,dotaz - manzelka je holandanka,vid'' ? Mam dojem ze kazda Ceska pece aspon trochu,zvlast
    kdyz se nudi nebo kdyz je nastvana nebo kdyz nevi co o vikendu pokud prsi.

9. [​IMG]

kuurgast vindt dit leuk/interessant.
  10. Tihle kolace jsem videla na webu a jmenuji se Cesty domu,tak ze takovy kolac vas vzdy tahne domu !

11. Ano, opravdu Holandanka.

12. Tak to je mi moc lito.. Mas teda upect ty sam,spousta chlapu buchty umi taky.

13. Já bych Vaška na buchty pozvala ale on by stejně nepřišel.....s makovou nádivkou, nebo povidlama. Pěkný nakynutý a pomaštěný jo jo...do zlatova upečený a vonˇavý.Jako v tý pohádce o Zapomenutým čertovi od Drdy.

14. Kdyby to nebylo tak daleko tak bych prisel ...

15. Jo, opravdu? Ale daleko to není, vždytˇ to je na nejvíš tak 7, 10 kiláčků. A nebo nejste ten pán z Kyjí který nám nabízel seno co tam má ten hezký domeček ve svahu s posezením ve vinné révě ? Asi opravdu ne. Sˇkoda.

16. Bohuzel, v Kyji jsem v zivote nebyl.....

17. Tak s odpuštěním,jste tedy jiný Vašek a já myslela že jste on ale ten náš Vašek je taky z Haren u Groningen a je též velmi dobrý statistik.

18. Ha ha ! :D Ze by Vasek po 30 letech k buchtam prisel ?

Deel deze pagina