Nemáte někdo nějakou radu ?

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Ahojky všem,
jsem další v pořadí, kdo potřebuje poradit jak najít v Nizozemí werk.
Už jsem těch možností, jak získat práci v NL vyzkoušela opravdu hodně, ale zatím bez úspěchu..
smiley6.gif
.
Můj úhlavní nepřítel je momentálně fakt, že nemám permit, čímž se situace podstatně komplikuje...

Moc bych chtěla najít práci ve zdravotnictví, nebo oborech spřízněných, jako jsou zdravotničtí výrobci apod.
Moje CV je poměrně bohaté a zkušeností v těchto oborech mám hodně (hlavně u mezinárodních firem).

Nemáte někdo nějakou radu, nebo tip, jak nebo kde takovou práci získat?
Jsem hodně "omezená" tím, že jsem zatím v Čechách.

Už mi nějak docházejí síly.
confused.gif



Díky moc,
smiley20.gif

Gabča.
 
Ahoj Gabco,
asi budu mit brzy ten samy problem. Jsem zatim v Cechach, ale ceka me stehovani naar Nederland. Z hledani prace mam hruzu a jak tak koukam, asi to bude problem
crazy.gif

Muzete nekdo dat tip, jak se v Holandsku prace hleda nejsnadneji ? Pres agenturu?
KUNNEN JULLIE HELPEN ? HOE KAN IK EEN BAAN VINDEN ? DOOR AGENTUUR IS HET BESTE ? NU BEN IK IN TSJECHIE...
 
Jani,
pres agenturu to samozrejme jde a myslim, ze pokud mas dobre CVcko, tak mas celkem velkou sanci.
Agentura ti ale muze zajistit praci jen v pripade, ze uz mas platne pracovni povoleni.
crazy.gif


Veel geluk met jouw zoeken!
Gabca.
 
Ahoj Gabco, tak prave to pracovni povoleni ja nemam
bril.gif
Jedine co mam, je pritele v Holandsku :-) Existuje vsak pry neco jako "wonen samen", kdy se za tebe nekdo zaruci a ten clovek musi vydelavat urcitou castku, asi nejakou jejich prumernou mzdu. Zatim jsem se do nejakeho aktivniho hledani nepustila, takze nevim, jak to poradne chodi. Brzy me to ale ceka. CVcko mozna dobre mam, ale ztezuje mi to moje narodnost (na kterou JA jsem pysna, coz je mi houby platny)
35.gif


Jakym zpusobem si hledas praci ty? Jsou vstricni ?
diky,
Jana
 
Charasko, v tvem pripade (stejne jako v mem) si budes muset zazadat o vstupni vizum na nl ambasade v Praze,ktere v lepsim pripade bude do 3 mesicu vyrizeno a pak zajit v nl na cizineckou policii,kde ti vystavi povoleni k pobytu a zaroven pracovni povoleni.To uz ale tak rychle nejde, ja jsem musela cekat 5 mesicu. Nevim, jestli se od kvetna neco zmeni, ale kvuli uzavrenemu prac. trhu myslim, ze ne. Kazdopadne se informuj v Praze, co je k tomu vizu potreba a hlavne se obrn trpelivosti. Pak by pro tebe nemelo byt problem najit si v tvem oboru praci pres agenturu.
Hodne stesti, Radka
 
no ráda bych to sem nakopírovala ale nevim jak se to dělá :-))))
tak v krátkosti: od 1.5. nepotřebuje žádné vízum na delší pobyt a ruší se nahlašovací povinnost, ale ti co chtějí zůstat v NL delší dobu např. za prací ,má si na radnici zažádat o EU pobytovou kartu.
Ti ,co se stěhují za přítelem/přítelkyní za účelem soužití , tak ve většině případů dostanou pracovní povolení automaticky hned po nastěhování,po splnění všech podmínek.
Jinak ostatním po nalezení práce musí povolení vyběhat sám zaměstnavatel což je výhoda -nemusíte nikam běhat :-) A na ambasádě když budete mít zájem ,vám emailem pošlou brožurku pro budoucího zaměstnavatele s pokyny ,jak povolení pro vás získat .
Toť skoro vše :-)
Mějte se hezky :-)
 
Bovenaan