Moderní Nizozemí?

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Když člověk v Holandsku opravdu žije a pracuje, začnou se drobné diskriminace ve zdánlivě rovnostářské zemi poznenáhlu projevovat. Vzpomínám si, jak nám v práci říkali, že se bude propouštět a bude se to dělat tak, aby zůstali ti s holandským a německým pasem. Takže není cizinec jako cizinec.
 
Anti-imigrační strana PVV Geerta Wilderse spustila nové webové stránky, kde lidé mohou hlásit stížnosti na přistěhovalce ze střední a východní Evropy.

"Máte problémy s lidmi ze střední a východní Evropy? Už jste přišli o práci kvůli bulharským, rumunským nebo Evropanům z Východu? Chceme to vědět, " uvádí na webových stránkách.

http://www.meldpuntmiddenenoosteuropeanen.nl/index.php/component/content/article/2

No tak to je sila. Takto nenapadne to zacina a nechci vedet a zazit jak to skonci!!!
 
Mmm.. no co, pokud mě bude neustále někdo prudit s tím, že jsem "špinavý Východniar", tak jim nejprve hezky odpovím, že si mě do své země zaslíbené implementovali na základě své vlastní iniciativy a pak si sbalím svých pět švestek a odebéřu se zpět na druhou stranu Německa, odkud jsem přišla :tong:
 
Je to opravdu neuvěřitelná nehoráznost, naštval mě i jinak celkem sympatický premiér, který na to odmítl reagovat. Naštěstí čtu na internetu v diskusích pod články o tomto "meldpuntu" většinou opravdu samé rozhořčené reakce normálních Holanďanů, kteří mají pana Wilderse plné zuby...

I když musím říct, že mě dodnes zvedá ze země, že i lidé, které nejsou úplně hloupí a nevzdělaní, mluví pořád o Oostbloku. Nedávno mě dorazil jeden pán, který mi na nějaké oslavě začal vyprávět, že byl nedávno v Česku a jak ho mile překvapilo, že to je celkem civilizovaná země a "mají tam čisté ulice"...
 
Olinko,ja ti tak rozumi ze bych nekdy az brecela !! Prave kdyz rekne Oostblok nejaky hodne stary duchodce ktery
uz zije jen v minulosti tak to moc vazne neberu.. Ale prave jak pises ty - ne uplne hloupi a nevzdelani,pak nevim co si mam
myslet ! Jaky pak Oostblok ? Prece casy Jamese Bonda jsou diky Bohu za nami!
Ja dost casto slysim o tom ze v Nl stoupa kriminalita prave kvuli pristehovalcum,prevazne Rumunsko a BUlharsko.
Melo by se neco podniknout,aby slusne lide mohli zit v klidu a bez obav o svuj zivot a majetek,ne vsichni se chovaji zrovna
vzorne,a urcite nejsou to pouze cizinci.
Ja vam teda reknu ze i my jsme meli problem s Bulhary ale v Cesku ! Pred nekolika lety jsme bydleli v panelaku kde pod nami zila
bulharska rodina a oni ve dne spali a v noci se divali na TV,hadali se nebo hrali na klavir !Parkrat jsme jim domlouvali,oni zase nam slibili klid a mir ale skutek utek. Rano jsme vstavali nevyspani ,pak je ale nekdo srovnal a byl klid. Skoda ze jsme tam nemeli komu se postezovat na overlast buren !
 
Wilders je primitiv. Jeho manželka je Maďarka a údajné má dva pasy. Právě ty dva pasy, proti kterým PVV tolik bojuje a sám Wilders chtěl kvůli dvoum pasům vyhodit jednu poslankyni...

Jo Nizozemci jsou xenofóbové, ostatně stejně jako Češi.:denk:
 
Já myslím, že oni hlavně zapomínají, že Česko = střední Evropa :-)

A co jsem sondovala, musím dát za pravdu těm, co už to tady napsali.. z mejch Holandskejch kolegů s tím nesouhlasí nikdo...

Ale blbci jsou holt všude... horší je, když sedí na důležitejch místech.. ostatně viz naše vláda... že
 
Geert Wilders hovoří zlo neznámého a win hlasů. Ne všichni Holanďané jsou netolerantní, většina lidí prostě milí lidé, stejně jako Češi. Bydlím teď v České republice a já se stydím, že moje země dostane špatné jméno podle Geert Wilders.:bloos2:
 
.. já se stydím, že moje země dostane špatné jméno podle Geert Wilders.:bloos2:


To není potřeba.. :zwijg: . idiocie je bohužel mezinárodní fenomén. :D Ani já nemůžu za některé své krajany (holky, od včerejška jsem v Eindhovenu, tak doufám, že mají česká děvčata ve zdejších luzích a hájích dobrou pověst, jinak je to na mě a to je veeelká zodpovědnost :bloos2:), ale k takovým se teda rozhodně hlásit nehodlám :D
 
Wilders, Sarkozy,a dalsi populisticti politici co si zvysuji preference tim nejnizsim moznym zpusobem ( a nejhorsi je, ze Wilders neni vubec zadny pitomec, on vi moc dobre co dela ).
V Cechach nejsme o nic lepsi k imigrantum, cikanum( ja muzu rikat cikani, neb se s nimi kamaradim :) a vubec tem, co se lisi od ostatniho stada. Takze si ted na vlastni kuzi muzeme vyzkouset, co jini snaseji uz leta, jen proto, ze jsou z Rumunska, Bulharska, Ukrajiny,Vietnamu...
Bohuzel prvni, kdo zacal mit uspech s kultem nadrazenosti a dovedl jej k jedne z nejvetsich katastrof v dejinach lidstva byl Hitler, jak uz zde kdosi trefne poznamenal. Ja si stale rikam...to uz vsichni zapomeli? A ano, zapomeli. My lidi mame velmi kratkou a selektivni pamet. Jinak by zde totiz uz davno byl raj na zemi. Za to, ze se holandsky premier dodnes od kroku strany pana Wilderse nedistancoval, za to se stydim i kdyz nejsem holandanka. Ma druha faze kulturniho soku presla do hluboke deprese. Muj holandsky muz napsal panu Wildersovi osobni e-mail priblizne tohoto zneni. Ahoj Geerte, stejne tak jako ty, i ja mam zenu vychodoevropanku, ktera se diky tobe k smrti boji zit nadale v teto zemi. Dekuji ti. Paul. No a ja bych panu Geertovi napsala asi toto : Mily Geerte, trhni si, ja mam Paula. :) Zdravim vsechny a doufam, ze se jednou nepotkame v nejake nove Osvetimi, Terezine, ci na jinem podobnem miste, neb historie se opakuje a v nasem Amsterdamskem byte jeste porad obcas strasi duchove jedne velke zidovske rodiny, ktera se uz nikdy domu nevratila. Veronika.
 
Napsala jsi to, Veroniko, moc hezky. A Tvůj muž to panu Wildersovi napsal taky skvěle! Můj muž zatím nenapsal nic, ale hrozně se stydí. Při tom, co píšeš o amsterdamském bytě, mi běží mráz po zádech. Tam bych asi bydlet nemohla, i když si dovedu představit, že je krásný. Je taky dobře, že připomínáš i to, že ani v Čechách na tom nejsme s odporem k cizincům o nic líp, přijde mi opravdu spravedlivé tohle taky připomínat...
 
Diky Olinko. Myslim, ze kdyz se tvuj muz stydi, je to dukaz, ze ne vsichni jsou stejni a ze sis vybrala spravne :). S duchama jsem kamarad. Zkouseli to na zacatku ale znas to, kdyz ukazes, ze se nebojis.... :). A u nas je doma spousta lasky, to taky funguje.
Ps: od Geerta zatim zadna odpoved. Pravdepodobne nestiha.
Zdravim.
 
Právě jsem se vrátila z Česka a musím říct, že se mě tam spousta lidí na ten "meldpunt" vyptávalo. Když jsem to zevrubně vyprávěla, pokaždé mě to znova a znova rozčílilo...

Nedávno jsem mimochodem někde četla moc chytrou a pravdivou myšlenku, že příslušnost k národu se pozná spíš než podle pocitu národní hrdosti podle toho, zda se za svůj národ někdy stydíme. Opravdu to funguje. Nedávno jsem v TV sledovala zpravodajství z Evropského parlamentu, kde si onen příšerný "meldpunt" podávali členové všech stran, levicových stejně jako pravicových. Uvědomila jsem si, že se taky stydím! Asi už jsem tedy napůl Holanďanka :-).

Milá Veroniko, přeju Ti opravdu hodně lásky! A na G.W. se pokusme na chvilku zapomenout....
 
Bovenaan