Mamografie

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Byla jsem na mamografu predloni a pak mi dosel ucet asi na 147 eur. Ale bylo to na jare, tak jsem asi nemela jeste vycerpany to vlastni riziko. Kazdopadne jsem volala na pojistovnu a tam mi zenska rekla, ze to musim zaplatit, protoze to bylo negativni a tak vlastne zbytecny a taky jsem mela doporuceni. To vysvetleni mi nesedi, ale myslim, ze to bylo tim vlastnim rizikem, to bylo tehdy 150 eur.
 
Byla jsem na mamografu predloni a pak mi dosel ucet asi na 147 eur. Ale bylo to na jare, tak jsem asi nemela jeste vycerpany to vlastni riziko. Kazdopadne jsem volala na pojistovnu a tam mi zenska rekla, ze to musim zaplatit, protoze to bylo negativni a tak vlastne zbytecny a taky jsem mela doporuceni. To vysvetleni mi nesedi, ale myslim, ze to bylo tim vlastnim rizikem, to bylo tehdy 150 eur.
Dekuji za odpovedi a slysela jsem ze to dost boli?:(
 
tedy,neni to zbytecny chodit v tak brzkym veku na mamograf,pokud teda nekdo z rodiny nemel rakovinu prsu?
No, v NL se opravdu chodí na mamograf při nějakém podezření, v CZ tě do 40 na mamograf neobjednají a pošlou na ultrazvuk. Teda tak to bylo v místech, kde jsem byla. Ale taky mi vždycky hned řekli výsledek. Že by byl mamograf levnější než ultrazvuk?;)
 
No, v NL se opravdu chodí na mamograf při nějakém podezření, v CZ tě do 40 na mamograf neobjednají a pošlou na ultrazvuk. Teda tak to bylo v místech, kde jsem byla. Ale taky mi vždycky hned řekli výsledek. Že by byl mamograf levnější než ultrazvuk?;)

no zrovna nedavno o tom byla diskuze,ze pokud to neni vylozene nutny,tak do tech 40ti let by se na mamograf chodit nemelo,jen v pripade ze se vyskytla rakovina prsu v rodine.
moje mama mela kdysi nezhoubny nador,moje babi umrela na rakovinu prsu a vim,ze kdysi kdyz se mama vratila z nemocnice,tak ji mela od ty doby na starosti primarka a ta sama rekla,ze ji na mamograf nikdy neposle ,ze to vubec neni zdravy a je fakt,ze tam nikdy nebyla.
no tezko rict,co je vetsi zlo,jestli se nechat ozarovat nebo doufat,ze budu zdrava a pak se na to treba neprijde vcas...
ja sama bych teda volila v mym mladym veku ten ultrazvuk kdyz uz :-)
 
Bovenaan