Kinderarts ci co delat

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Uz je to tu znovu.Doktory jsem docela dlouho neresila,jelikoz jsem na ne zde zanevrela,ale ted nevim uz co delat.Moje 3.5 leta dcera ma neuveritelne osklivy exem na obliceji a na rukach.Byla jsem od 2 let s ni u huisarts ale tam nas zadne vysetreni necekalo,jako treba krev atd.Okamzite nasadila tu nejdrastictejsi metodu kotrizonen ( to je krem s hormonem) pro 3 lete dite.Neustale jsem se dozadovala vetsiho vysetreni jelikoz je to dite aby ji alespon tu krev vzali ,treba neni neco v poradku z jidla atd....Ale pokazde ten proklety krem.Nyni jsem se objednala s dcerou na dermatologii a zase hydrocortizony.Takze to skonci v kosi asi jako ostatni kremy od huisarts.Mam dotaz,myslite si ze se muzu objednat k normalni kinderarts a zjistit co a jak?Ci to v tomto pripade tez nejde a vse zarizuje huisarts?Pokud to je tak, musim pristi tyden zmenit huisarts ,jelikoz to nikam nevede.Prosim poradte...A nemate nekdo zkusennosti s lidovym lecitelem Vanou v CR?Ci s nejakym jinym kteremu verite jelikoz Vam pomohl?Uz nevim kudy kam.Je to preci jen dite 3.5 roku a vypada hrozne.
 
A co prostě sbalit dítě a oběhnout s ním nějakého kožaře v Česku? Tam by snad s testy problém být neměl... pokud je to tak hrozné, jak píšeš, ještě vám je budou vnucovat. Takže já bych kašlala na místní mastičkáře a zkusila to v Čechách..
 
Pani Veroniko,ja bych se jiste poohledla po jine moznosti,jak po husartsich.Tem tady neverim!
No ja jim tez neverim,ale chtela bych alespon zakladni vysetreni krve vzdyt je to 3.5 lete dite a jeste v zivote ji neudelali zadny krevni test a chodi s exemem jako malej chudacek.A co mi vnuti jako prvni je hormonalni mast,no kde to jsme ?Sama neuzivam zadny hormony a uz je cpou takhle malemu diteti.Uz jsem o tom premyslela ze se zeptam v CR na ty krevni testy atd...ale nejdriv bych si zavolala na pojistovnu zde v NL zda by mi proplatili tez vsechny vydaje a vysvetlila situaci ,no nevim zda pochodim ale udelam pro to maximum.Napsala jsem tez lecitelovy do CR ,zrovna tam 23.4 letim s dcerou takze se uvidi co dal.Na doktory jsem zde davno zanevrela,to je pristup ze by se jeden picnul.takhle nastvana a vynervovana od doktora jsem nikdy v CR nechodila,co je to za svet zde na zapade?Chudaci deti .....
 
Napsala jsem tez lecitelovy do CR ,zrovna tam 23.4 letim s dcerou takze se uvidi co dal.Na doktory jsem zde davno zanevrela,to je pristup ze by se jeden picnul.takhle nastvana a vynervovana od doktora jsem nikdy v CR nechodila,co je to za svet zde na zapade?Chudaci deti .....
Preji hodne moc stesti.
Aby nekdo pomohl najit pricinu.
Je to sileny,kdyz se jedna neco kolem nasich deti a pomoce se nedovolas.
 

Vendula

Actief Lid
Ahoj Veroniko,
být tebou změním v první řadě doktora. To je hodně divný, já mám spíš zkušenost, že na děti jsou tu dost opatrní a při sebemenším podezření na něco už tě consultatiebureau pošle k huisartsovi a ten eventuelně dál.
Zkusilas tvojí malé udělat test na potravinovou nesnášenlivost, ta bývá taky často spojená s těmi ekzémy atd. ?Spočívá to v tom, že vyřazuješ potraviny, který by mohly být alergenem = gluten, laktoza atd. Na pár dní vyřadíš z jídelníčku např. chleba a všecky obilné výrobky a sleduješ, jestli se to třeba nelepší. Nebudu to tady sáhodlouze rozepisovat, ale jestli chceš, tak mi klidně napiš zprávu a můžu ti o tom napsat víc. Přeju pevné nervy a ať se tvoje holčička moc netrápí!
 
Tak jsem dnes dostala konecne doporuceni na krevni test pro deti od 0-4 let.No tak jsem zvedava jak to dopadne.Rekla jsem na rovinu mile huisarts,ze kortikoidy pouzivat nebudu kdyz nevim co ji vlastne je,ze trvam na tom,ze chci nejdriv krevni testy at vim jak na tom je.Tak uz ji to asi bylo trapny tak to napsala,ale byla jsem pripravena sproste odejit pokud by to nenapsala a rict ji ze jdu hledat jineho huisartse.Tak jsme se konecne hnuli aspon trosku.Udelala jsem dnes dceri koupel z rebricku a masku z mrtveho more,zase plno penez ale pokud to pomuze??
 
Moje dcera (2 roky) ma taky exema na ruce a nohy. Taky dostali jsme hydrocortison ale tenhle nemame radi (hormony). Vratila exema zase v zime a jsme jeli do huisarts. Dostali jsme Lanettezalf (obiceny, tz bez "koolteer"). To je bez hormony a myslim ze to funguju.
Protoze exema je dnes hrozny porad namazeme s hydrocortison ale jenom vecer a ne vic nez tyden. Rano namazeme s lanettezalf a exema je lepsi.

Je to atopitcky exem: mam link v nizozemstiny: http://www.huidziekten.nl/folders/nederlands/atopischeczeem.htm
www.atopickyekzem.cz/#co

Huisarts je pro mne vzdicky prvni contact, on bude rikat kde musim jit dal (kinderarts, nemocnice, atd).

Doufam ze tenhle informace je nutni.
 
Ja jsem ted tez objevila cesky e-shop s konopnyma vecma,kremy,olejicky a masti,objednam si pro dceru do CR k rodicum a zkusim maslovy krem s konopim.Dam vedet jak pokracujeme.Ale dnes jsem ji podruhe omyvala rebrickem a zda se mi to svetlejsi na obliceji a tez po masce z mrtveho more ma takovy matnejsi oblicej strasne hladky.Takze pokracuji v samolecbe dal.Horsi uz to asi udelat nemuzu.
 
Bovenaan