Jaký pivko vám v Holandsku nejvíc chutná?

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Jaký pivko vám v Holandsku nejvíc chutná?

Jako rodilá Plzeňačka mě tento mok zajímá už od malička. Po malých doušcích jsem vždycky usrkávala od mých rodičů. Nebojte se, alkoholička se ze mě nestala!
Ale knedlo, zelo, vepřo bez piva, to prostě nejde.

Já mám nejradši Amstel .
 
Mne jde z te nabidky nekdy hlava kolem. Nekdy proste nevim, jake si mam vybrat. Ale mezi moje oblibene patri Grolsch a potom Bokbier.
 
Jak vidím, názory se různí. A co na to páni?

grin.gif
 
Muj cesky tchan umi rict jen par slov, vcetne 'Geen Heineken!!' a 'Grolsch, alstublieft'. Dokonce vzdycky vyveze par pullitru pro spolupracovniky. Takze jim to asi chutna.
 

pepo

† In Memoriam
dovoz!
1) Gambrinus 12
2) Krusovice 12
3) ruzne ceske znacky, napr. radegast
4) Bitt
5) Krombacher
Wacht even, de Pivonist komt er aan! Die weet het beter!
 
I kdyz davam prednost vinu, pivo si obcas taky dam.
Asi jsem ovlivnena rodinou pritele, takze Grolsch.

Vedle nas meli obchod i s ceskym pivem, ale bohuzel ho zavreli.
 
Peta schreef:
u nas se pije nejvic dommelsch a jupiler

fujfuj, Jupiler je belgicke pivo!!! jak muzes srovnavat belgicke pivo k holandskemu???
grin.gif
protoze jsem se narodila v zemi s nejlepsim pivem na svete, nemuzu rict ze v holandsku maji dobre pivo... heineken me vubec nechutna. nerozomim, proc ho maji v celem svete. kdyz tady v Cine chodim do nejakeho `zapadneho baru` mi vzdycky nabizeji `heineken`. a Cinane jsou prekvapeni, kdyz davam prednost cinskemu pivu. (ktere taky nemam moc rada, ale ho radeji piju nez heineken). jestli musim vybrat nejake holandske pivo, tak to bude amstel...
 
Beglicke pivo jsou nejlepší !!
My máme 450 druhy, někteří z nich jsou velky a známý.

Největší mimo v 450 jsou regionální. Jako příklad uveďme: Kasteelbier, Ne goen (v Menenu, Zapado Belgie), Rodenbach (v Roeselaru, Palm koupil Rodenbach), a tak dále.....

Doufam to je dobry ceské....
 
Holanske pivo, dobre pivo.
Cesky pivo, lepsi pivo. (plzenska dvanactka!)

Heineken se neda pit, Amstel jeste ujde, ale neni nad Grosch.
 
Zalezi na tom jestli je pivo toceny nebo flaskovy, pekne studeny cerstve natoceny anebo zteplaly lahvac. Hodne tocenych holandskych piv se da docela obstojne pit.
Navic zalezi v jake spolecnosti se to pije...
monkey.gif
 
Bovenaan