Dochodkove zabezpecenie alias odvody v NL

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Zdravim,

mal by som otazku na odbornikov v oblasti socialneho zabezpecenia.Mam obcianstvo clenskeho statu EU.Pracujem legalne v NL (tzn. mam SOFI) a mam bezny pracovny vztah.Z hrubeho platu sa mi zrejma odvadzaju aj socialne odvody do holandskeho dochodkoveho systemu (na mojej payslip su to nejake Bruto inhouding Werkg.Soc.Verz?) cca 400 euro.
Moja otazka do plena,ako funguju odvody v NL?Aky mam vlastne narok ako expat z EU,ak vobec mam nejaky?Zapocitavaju sa mi odrobene roky do tzv. celkoveho zapoctu?

Vznikne mi nejkay narok na nejaky "holandsky dochodok" po odpracovani isteho poctu rokov tzn. prispievania do holandskeho socialneho systemu?Ak ano aka priblizne suma?
Viem,ze tu existuje nejake doplnkove dochodkove poistenie,ale mal som na mysli tieto zakladne povinne odvody.
Dakujem za odpoved.
 

MartinaK

Moderator
Dobrý den,

se svoji otazkou a celkovou financni situaci se obrat na SVB, prikladam link. Tam Ti presne poradi, jaka je Tvoje soucasna situace a v pripade na jaky duchod budes mit narok. Posuzuje se to individualne a dle odpracovanych roku v NL a take dobytu v zahranici.

Hodne stesti a dej vedet, zda Ti pomohli.
 
Bovenaan