Zoznamenie? Jasne ze ano

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

eahoj vsetkim.volam sa Adela mam 29 r a od narodenia nevidim. Ja a Holandsko to uz nejak tak od detstva sa rozbiehalo. zacalo to tym, ze som ako nevidiaca chodila do internatnej skoly a do tej nasej skoly obcas prisli aj ucitelia z jednej holandskej skoly a my ako decka sme sa stale cudovali, ako to oni robia, ze su narozdiel od nasich ucitelov strasne v pohode a ked sme boli mimo nich, tak sme ich v dobrom slova zmysle ohovarali, aki su uzasni a ze aj my by sme taki chceli byt. okrem toho a to v tom veku bolo nezanedbatelne nam nosili nejake kexiky cukriky atd a tiez nemalo oblecenia, ktore sme potom dostavali.

potom sa dlho nedialo nic, a pred tromi rokmi ked som ako fanuska kolotocov zistila, ze v Bratislave je akcia, ktora mala nazov Holandske kolotoce, zacala som sa zaujimat najprv len o ne, pricom o tie ozajstne Holandske v prvom rade a neskor sa to zvrhlo o zaujem krajiny ako takej. Zacala som si o Holandsku vela citat. aj ttych milich aj tych horsich clankov.

minuli rok v sebtembri som mala tu cest a to pisem doslovne ze cest objavit sa na tri dni na
kermis Roosendaal 2010
a pozazivala som tam tak uzasne veci, ze to uz zacalo smerovat aj k uceniu sa Holandstiny.

No tak to je asi zatial uplne vsetko co som vam chcela povedat, ak ma niekto z vas zaujem popisat si somnou stylom, ze obcas sa medzi ceske ci slovenske slova omylom alebo este lepsie umyselne pripletu aj holandske slovka, tak sa mi pokojne ozvite v profile nejake kontakty su.

tak zatial tolko drzte sa. papa adela
 
Bovenaan