Zábava pro děti v Amstru a okolí

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Zdravím, nemáte někdo nějaký dobrý tip na výlet, akci nebo tak něco pro návštěvu s 4letou dcerou? V okolí Amstru, nejlépe Weesp, Muiden, Naarden, Bussum....Přijedou na pár dní a chtěla bych mít trochu namyšlený program. Díky
 
No, tak jsem asi blbá, ale pořád na tom nevidím nic špatnýho. Taky říkám Brnu Štatl a Praze Prágl a rozhodně se z toho nekácím, když použije někdo ještě něco jinýho.

Nemyslím si, že bych Amstru říkala jinak, i kdybych tady žila patnáct let a jeden den..

A myslím, že na podobný debaty jsou tady úplně jiný vlákna...
 
ja nemam v planu te presvedcovat...
promin asi tyhle zkracovacky patri k nove generaci, ale tech 30 let co tu ziju jsme amsterodamu rikali normalne amsterdam, a kdyz slysim amstr a podivam se kdo to rika tak mi naskoci husi kuze...
 
Zkracovacky rozhodne hezke nejsou a to jak v ceskych tak i jinych nazvech.. mimochodem mam tady znamou nizozemskou ucitelku(skoro v duchodovem veku) ktera se chyta za hlavu kdyz slysi jak dnesni zaci pisi nebo mluvi v jejich rodne reci.To je sama zkratka, hodne cizich slov, no proste jina doba,bohuzel. A predevsim lide malo ctou,skoro vubec a kde se maji naucit krasne spisovne reci kdyz jsou to same kratke textovky.
 
ja nemam v planu te presvedcovat...
promin asi tyhle zkracovacky patri k nove generaci, ale tech 30 let co tu ziju jsme amsterodamu rikali normalne amsterdam, a kdyz slysim amstr a podivam se kdo to rika tak mi naskoci husi kuze...
Mno, tak promiň, že ze mě máš husí kůži :oeps:
Jinak tyhle starosti bych fakt chtěla mít.. myslím, že jsou na světě daleko důležitější věci.

Zkracovacky rozhodne hezke nejsou a to jak v ceskych tak i jinych nazvech.. mimochodem mam tady znamou nizozemskou ucitelku(skoro v duchodovem veku) ktera se chyta za hlavu kdyz slysi jak dnesni zaci pisi nebo mluvi v jejich rodne reci.To je sama zkratka, hodne cizich slov, no proste jina doba,bohuzel. A predevsim lide malo ctou,skoro vubec a kde se maji naucit krasne spisovne reci kdyz jsou to same kratke textovky.
Mě se na češtině líbí, že je to (na rozdíl od holandštiny) jazyk bohatý a hravý. Myslím, že jej ovládám natolik, abych si s ním mohla hrát. Zkratky mě fakt nepohoršují, třeba vím, že lidi z Ivančic si běžně říkají "Vančáci" a jsou na sebe jako "Vančáci" hrdí. No, alespoň můj děda byl.
Pokud bych něco hrotila, tak nadužívání pseudoanglikanismů, to mi fakt nepřipadá "kůl".
 
vim ze na morave a na vesnicich a zvlaste v brne jsou typicke nareci a legracni slova... nerika se nahodou tramvaji v brne salina???
nechci se te dotknout ale toto mluvi samo za sebe...
ja jsem rodak z plzne a tam se bavime pomerne normalne...
 
vim ze na morave a na vesnicich a zvlaste v brne jsou typicke nareci a legracni slova... nerika se nahodou tramvaji v brne salina???
nechci se te dotknout ale toto mluvi samo za sebe...
ja jsem rodak z plzne a tam se bavime pomerne normalne...

Fajn, takže podle tebe jsem teda co? Slaboduchá pipka, co není dost na úrovni? Tak už se vyslov, proč kolem toho chodit jak kolem horké kaše..
 
Bovenaan