Tehotenstvi a materstvi v Holandsku

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

No vidite to holky, jeste se neco priucim.
Me praskla voda v tu stredu vecer, odteklo trochu krve, takze me to vydesilo, ale rekli nam, ze s vodou mame volat az rano pokud neni zelena.
Takze jsem to vydrzela do rana. O hodinu pozdeji mi zacaly slabe stahy a ty jsem mela az do te kontroly v nemocnici. Celej den jsem chodila a odtekalo to.
Verloskundige u nas byla ve ctvrtek pres den dvakrat a o snure mi nic nerikala.
Ale to je jenom dobre. Jen bych z toho zacala jancit, jsem stara hysterka ;-)
 
Pokud odtece plodova voda pri uz sestouplem baby, tak se muze doma cekat jeste 24 hodin, ne dyl, protoze hrozi infekce.
Pokud dite neni sestouple a voda odtece, tak rychle lehnout do postele a volat do nemocnice.
Muze se stat ze se pupecni snura diteti otoci kolem krku. A kdyz ma plodova voda zelenou (stolice) nebo cervenou barvu (krev), tak taky co nejdriv kontaktovat nemocnici.
 
Diky za upresneni.
Tady se nehledi jestli je mimi uz sestouple nebo ne - odtece voda, sanitkou do nemocnice a tam se to teprve poradne zkontroluje a rozhodnou co a jak. Pro jistotu.
Ja jsem nemela zadny kontrakce, tak jsem jeste chtela jet domu, ale nepustili me.
Nastesti to pak uz netrvalo dlouho. Cekat treba den v nemocnici nez to vubec zacne by se mi taky nechtelo.
 
Moje cerstve zkusenosti:
Po positivnim domacim testu jsem se dom. lekarem nechala poslat k gynekologovi do nemocnice. Tam jsem mela taky vsechny kontroly. Echo jsem mela nakonec 6x, i kdyz vse probihalo v pohode. Prvni echo na zjisteni delky tehotenstvi, druhe pri punkci plodove vody, 3. na zjisteni poruch plodu, 4. - mela jsem najednou velkou bolest a tak chteli kouknout jestli to nebylo neco vaznejsiho, 5. bylo rustove echo a to 6. na mereni mnozstvi plodove vody.
Porod probehl neuveritelne rychle, prijeli jsme do nemocnice o pul noci a za pul hodiny byla mala na svete. Mohla jsem tam zustat az do rana ale citila jsem se fit a o pul ctvrte rano jsme byli zase zpet doma.
Mam na to vsechno jen dobre vzpominky.
A tohle je nase dcera Robin.
 

Bijlagen

  • DSC00872.jpg
    DSC00872.jpg
    48,1 KB · Bekeken: 9
  • DSC00876.jpg
    DSC00876.jpg
    41,9 KB · Bekeken: 7
Tak to gratuluji, Arachnee! A takovýhle rychlý průběh a pak hned domů, to je super. Mě v říjnu určitě zase nechají 4 dny v porodnici, ale co se dá dělat. Jinak je to tady v ČR kolem těhotenství a porodu ok (už jsem to dvakrát absolvovala).
 
Arachnee,i ja vam moc gratuluji.Mate moc krasnou holcicku.
Ma dcera Alena,mela jak stejne rychly porod,tak i jeji miminko se jmenuje Robin.Ale je to chlapecek. Vse jen to nejlepsi vam preje Eva.
 
Arachnee,i ja vam moc gratuluji.Mate moc krasnou holcicku.
Ma dcera Alena,mela jak stejne rychly porod,tak i jeji miminko se jmenuje Robin.Ale je to chlapecek. Vse jen to nejlepsi vam preje Eva.

verjaardagjacob2010014.jpg
 
Je opravdu krasna! To nase Oli byla takova pomackana :-)

Nastesti jsou ta miminka jen na chvili pomackana. Ta moje Robinka nemela cas se pomackat, jelikoz prisla raketovou rychlosti. To spis ta jeji mamka vypadla behem porodu z podoby.

Ave, to je ale hezoun. Hezky si uzivejte vnoucka, ten miminkovsky vek hrozne rychle utika.
A dekuji za prani.
 
Zapomela jsem se ho optat,ale zda se mi,ze se mu v matcine kline libi.
Maminka ho stale koji i kdyz uz 2x v tydnu chodi do prace.
Ma to tak zarizene,ze si muze odskocit domu synka nakrmit.
 
V tomhle vedru musi byt super v kyblu.
Moje prace se s miminkem tady kombinovat neda, tak jsem dala vypoved.
Robinka uz taky za ty 2 mesice poradne povyrostla.
 

Bijlagen

  • robin.jpg
    robin.jpg
    8,4 KB · Bekeken: 149
Ja to taky nezvladla.
A obdivuju, jak to ty maminky zvladaji.Sama jsem to vydrzela dva tydny,pracovat a jezdit s miminem do prace,i kdyz jsm to mela sikovne zarizeny,velice chapejiciho sefa,nic naplat,nezvledala jsem obe ty funce skloubit.Pak jem se rozhodla zustat taky doma.:)
 
Uz bych i do prace sla - po roce. To je si myslim tak akorat, ale jsem opet tehotna, ted ve ctvrtem mesici, tak si to zase posunu :-) Ale pak uz asi budu neco hledat driv nez treba po trech letech. Ani ne kvuli penezum, i kdyz ty se taky budou hodit, ale uz bych sla zase nekam mezi lidi.
 
Pokud odtece plodova voda pri uz sestouplem baby, tak se muze doma cekat jeste 24 hodin, ne dyl, protoze hrozi infekce.

Tak holky, ja Vam povim z me zkusenosti, ze se to tu v NL bohuzel deje trosku jinak nez je nahore popsano a nez by se melo.

Mne praskla voda v pul jedne v noci (12-4), jelikoz byla cira, mohla jsem volat porodni babu az rano, kontrakce se nedostavili, spise se rano zastavili.
Verloskundige prisla az kolem 11 rano, vsechno zkontrolovala a rekla at cekame. Kdyby neco, mame volat, kdyby nic, stavi se vecer. Stavela se vecer, udelala kontroly a volala do nemocnice, ze v noci to bude 24 hodin co mi odtekla plodova voda, jestli mne chteji videt jeste ten vecer nebo az druhy den. Jasne ze to bylo az druhy den. Dalsi noc na nic, musela jsem kontrolovat, jestli se nemeni barva vody, jestli se mi nezveda teplota atd. Bylo to sileny.
13-4 rano jsme vyrazili do nemocnice s tim, ze si nas tam nechaji a stane se to. Udelali nam kontroly na pasech, ultrazvuk a poslali domu, ze mame prijit 14-4 na vyvolani. Samozrejme kdyby prisly kontrakce samy od sebe, mame prijit driv. Dalsi noc na nic.
14-4 jsme nastoupili do nemocnice, uplne ready, udelali nam vstupni kontroly, "ubytovali", a za 10 minut prisli s tim, ze tam maji moc narvano, at jdem domu a prijdem dalsi den. Takze dalsi noc na nic.
15-4 rano jsme nastoupali a konecne nam dali kapacku na vyvolani, malej se nakonec narodil cisarem az vecer po devaty.
V papirech nam pisou ze porod trval 92.5 hodiny.
Kdyz tohle slysi cesti gynekologove, porodnici a moje rodina, tak jen krouti mlcky hlavou...
 
Bovenaan