Povidka,pujcena z Facebook

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Moskva.Zima.Snih.Kluk haze snehove kulicky do oken.Hraje si. Najednou slysi zvuk rozbiteho skla.
Z domu vyskoci domovnik (prisny rusky domovnik se smetakem)a bezi za klukem. Chlapec
utika a hlavou se mu honi myslenky: Proc ? Na co to je vsechno ? Ten snih,ten dvur ..nemel to
jsem radeji sedet doma a cist si treba knihu od sveho oblibeneho spisovatele Ernesta Hemingwaye?

Havana..Ernest Hemingway sedi ve sve vile a dokoncuje svuj roman. Premysli: Na co, na co to vsechno?
Jak uz mi leze krkem tahle Kuba, plaze,horko,banany,kubanci.. Proc nejsem v Parizi , se svym kamaradem
Andre Morua, ve spolecnosti dvou nadhernych kurtizan,popijim aperitiv a povidame si o zivote ?

Pariz..Andre Morua, lezi ve sve posteli vedle nadherne kurtizany a popiji svuj ranni aperitiv. Pri tom
premysli: Proc, k cemu to vsechno je ? Jak ja mam plne zuby Pariz , ti hrube francouzy ..tupe kurtizany..
Eifelovka, se kterou vam plivaji na hlavu.. Proc nejsem v Moskve ? Kde je zima a snih, a ja tam sedim se
svym dobrym kamaradem Andrejem Platonovym, u flasky s vodkou, a povidame si o zivote..

Moskva.Zima.Snih.Andrej Platonov.Na hlave usanka.Valenky.Se smetakem. Honi maleho kluka
a mysli si: Ku..., az ho dohonim , tak dostane nakladacku !
 
Bovenaan