Povidka,pujcena z Facebook

Topic in 'Literární kavárna' gestart door shanti, 30-03-2015.

1. Moskva.Zima.Snih.Kluk haze snehove kulicky do oken.Hraje si. Najednou slysi zvuk rozbiteho skla.
    Z domu vyskoci domovnik (prisny rusky domovnik se smetakem)a bezi za klukem. Chlapec
    utika a hlavou se mu honi myslenky: Proc ? Na co to je vsechno ? Ten snih,ten dvur ..nemel to
    jsem radeji sedet doma a cist si treba knihu od sveho oblibeneho spisovatele Ernesta Hemingwaye?

Havana..Ernest Hemingway sedi ve sve vile a dokoncuje svuj roman. Premysli: Na co, na co to vsechno?
    Jak uz mi leze krkem tahle Kuba, plaze,horko,banany,kubanci.. Proc nejsem v Parizi , se svym kamaradem
    Andre Morua, ve spolecnosti dvou nadhernych kurtizan,popijim aperitiv a povidame si o zivote ?

Pariz..Andre Morua, lezi ve sve posteli vedle nadherne kurtizany a popiji svuj ranni aperitiv. Pri tom
    premysli: Proc, k cemu to vsechno je ? Jak ja mam plne zuby Pariz , ti hrube francouzy ..tupe kurtizany..
    Eifelovka, se kterou vam plivaji na hlavu.. Proc nejsem v Moskve ? Kde je zima a snih, a ja tam sedim se
    svym dobrym kamaradem Andrejem Platonovym, u flasky s vodkou, a povidame si o zivote..

Moskva.Zima.Snih.Andrej Platonov.Na hlave usanka.Valenky.Se smetakem. Honi maleho kluka
    a mysli si: Ku..., az ho dohonim , tak dostane nakladacku !

ave271 vindt dit leuk/interessant.
  2. Dobre Shanti. Povidka mne pobavila. :)

Deel deze pagina