Pelhřimov
Donateur
Foto-reisverslag van onze herfstvakantie 2014
In tegenstelling tot 2013 hadden we dit jaar slechts 2 weken vakantie. Dit keer namen we mijn moeder en tante mee. Het idee om hen mee te nemen naar Tsjechië tijdens onze herfstvakantie is een paar weken terug spontaan ontstaan. Beide dames zijn hier nog nooit geweest en daarom we willen hen deze dagen veel mooie dingen laten zien van de streek waar wij graag komen: Het Elbe-zandsteengebergte en de Lužické hory (Lausitser gebergte).
Omdat onze vakantie altijd bij de voordeur begint en eindigt heb ik ook wat foto’s van de heenreis erbij gedaan. Een aantal foto’s zijn gewoon al rijdend gemaakt.
zondag 5 oktober 2014: Vandaag gaan we weer naar onze vrienden in Rybniště, vlak bij Chribska.
Om ons zeker een uur extra reistijd te besparen werden mijn moeder en tante daarom door mijn broertje rond 8 uur bij ons gebracht en kon André ook hun bagage inpakken.
^ We hadden dit keer voor 2 weken een “schoonmoederbox” gehuurd want er moest ook nog kado's, een rollator en een paar krukken mee. En zo reden we om half 9 reden weg uit Dordrecht.
In het Ruhrgebied namen we een verkeerde afslag. Niet alleen wij, maar ook sTom-sTom was er de weg volledig kwijt, wat ons wat extra reistijd kostte doordat we dwars door Dorstmund reden. We passeerden echter wel een hele goedkope benzinepomp, dus werd er gelijk een korte PPK-pauze (peuken-, plassen- en koffiepauze) ingelast.
Het is inmiddels 13 uur als we bij Kassel de autobahn verlaten. Door een wegafsluiting op het laatste deel van de B7 rijden we hierdoor een andere route dan gebruikelijk.
^ Via wegnr 452 komen we door Eschwege, een stadje aan de Werra waar in de historische binnenstad meer dan 1.000 vakwerkhuizen staan.
^ We gaan verder op wegnr 249 en genieten van mooie vergezichten
^ We passeren hier het voormalige “IJzeren Gordijn” en rijden Thüringen binnen. Op het bord staat dat hier Europa en Duitsland tot 12 november 1989 gedeeld waren.
^ Aan weg L2107 staat in Heyerode deze St. Cyriakus kerk
^ We rijden nu ergens op de L1016 waar de weg nog gewoon uit kinderkopjes bestaat
^ Voorbij Eisenach rijden we eindelijk weer de snelweg op. Onderweg zien we deze blauwe Trabi rijden.
^ Bij Chemnitz rijden we onder een viaduct door wat onder een groot spoorviaduct gebouwd is. In 1872 werd dit boogviaduct in gebruik genomen.
Begin deze eeuw werd echter de A4 verbreed en zodoende moesten er een aantal brugpijlers van het “Bahrebachmühlen-viadukt” ondersteund worden door er een ander viaduct onder te plaatsen.
^ Om 17:15 uur zien we boven de weg de eerste borden hangen die richting Tsjechië verwijzen
^ Nog een kilometer of 55 te gaan. We willen graag mijn moeder en tante een mooie route laten zien om Tsjechië binnen te rijden nu het nog licht is en verlaten daarom bij Pirna de snelweg.
En zo rijden we dan om 18 uur bij Hrensko Tsjechië binnen. Het werd echter sneller donker in de bossen dan we verwacht hadden, dus van de laatste kilometers van deze reisdag heb ik geen foto’s kunnen maken.
In Rybniště aangekomen werd snel alle bagage naar boven gesleept zodat we om 19:30 uur konden genieten van het avondeten en voor André uiteraard een grote pivo.
In tegenstelling tot 2013 hadden we dit jaar slechts 2 weken vakantie. Dit keer namen we mijn moeder en tante mee. Het idee om hen mee te nemen naar Tsjechië tijdens onze herfstvakantie is een paar weken terug spontaan ontstaan. Beide dames zijn hier nog nooit geweest en daarom we willen hen deze dagen veel mooie dingen laten zien van de streek waar wij graag komen: Het Elbe-zandsteengebergte en de Lužické hory (Lausitser gebergte).
Omdat onze vakantie altijd bij de voordeur begint en eindigt heb ik ook wat foto’s van de heenreis erbij gedaan. Een aantal foto’s zijn gewoon al rijdend gemaakt.
*-*
deel 1 zondag 5 oktober 2014: Vandaag gaan we weer naar onze vrienden in Rybniště, vlak bij Chribska.
Om ons zeker een uur extra reistijd te besparen werden mijn moeder en tante daarom door mijn broertje rond 8 uur bij ons gebracht en kon André ook hun bagage inpakken.
^ We hadden dit keer voor 2 weken een “schoonmoederbox” gehuurd want er moest ook nog kado's, een rollator en een paar krukken mee. En zo reden we om half 9 reden weg uit Dordrecht.
In het Ruhrgebied namen we een verkeerde afslag. Niet alleen wij, maar ook sTom-sTom was er de weg volledig kwijt, wat ons wat extra reistijd kostte doordat we dwars door Dorstmund reden. We passeerden echter wel een hele goedkope benzinepomp, dus werd er gelijk een korte PPK-pauze (peuken-, plassen- en koffiepauze) ingelast.
Het is inmiddels 13 uur als we bij Kassel de autobahn verlaten. Door een wegafsluiting op het laatste deel van de B7 rijden we hierdoor een andere route dan gebruikelijk.
^ Via wegnr 452 komen we door Eschwege, een stadje aan de Werra waar in de historische binnenstad meer dan 1.000 vakwerkhuizen staan.
^ We gaan verder op wegnr 249 en genieten van mooie vergezichten
^ We passeren hier het voormalige “IJzeren Gordijn” en rijden Thüringen binnen. Op het bord staat dat hier Europa en Duitsland tot 12 november 1989 gedeeld waren.
^ Aan weg L2107 staat in Heyerode deze St. Cyriakus kerk
^ We rijden nu ergens op de L1016 waar de weg nog gewoon uit kinderkopjes bestaat
^ Voorbij Eisenach rijden we eindelijk weer de snelweg op. Onderweg zien we deze blauwe Trabi rijden.
^ Bij Chemnitz rijden we onder een viaduct door wat onder een groot spoorviaduct gebouwd is. In 1872 werd dit boogviaduct in gebruik genomen.
Begin deze eeuw werd echter de A4 verbreed en zodoende moesten er een aantal brugpijlers van het “Bahrebachmühlen-viadukt” ondersteund worden door er een ander viaduct onder te plaatsen.
^ Om 17:15 uur zien we boven de weg de eerste borden hangen die richting Tsjechië verwijzen
^ Nog een kilometer of 55 te gaan. We willen graag mijn moeder en tante een mooie route laten zien om Tsjechië binnen te rijden nu het nog licht is en verlaten daarom bij Pirna de snelweg.
En zo rijden we dan om 18 uur bij Hrensko Tsjechië binnen. Het werd echter sneller donker in de bossen dan we verwacht hadden, dus van de laatste kilometers van deze reisdag heb ik geen foto’s kunnen maken.
In Rybniště aangekomen werd snel alle bagage naar boven gesleept zodat we om 19:30 uur konden genieten van het avondeten en voor André uiteraard een grote pivo.
- Wordt vervolgd -
slideshow...
Laatst bewerkt: