Novy koreni

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Bohuzel zadna svickova. :nee: Jedli jsme masovou smes v cesky restaurace (moc nam chutnalo) a manzel se mne ptal co to je a jestli se to taky v Holansku prodava. Ja sem to nevedela a moje maminka taky ne.
 
Nerekla bych, ze v Cesku se stale vari pouze po cesku. Mladsi generace take vari internacionalne - pokud ovsem
ma na vareni cas. Spousta mladych dneska cestuje a ma moznost poznat i jinou kuchyn' - ale treba moje nova holandska rodina velmi rada si da obcas neco ceskeho a dokonce mne upenlive prosi aby jsem jim neco ceskeho prichystala ! A, damy, nechci byt protivna - ale tohle je ceska cast Fora, tak prosim, piste cesky !:bloem:
 
Omlouvam se za holandstinu, , uniklo mi, ze jsem v ceske sekci!
Verim Vam/Ti, ze je to uz u mlade generace jine, stejne jako tady v NL. Ale, ja patrim ke stare generaci a moji cesti znami vari stale vesmes tradicne cesky. Ale o to tak nejde. Slo mi tedy o tradicni ceskou kuchyni, ktera existuje uz dlouho a - stejne jako i jinde- se delalo z toho, co bylo k mani a o zdravotnich zasadach lide ani moc nevedeli. A s tou novou NL rodinou mas tedy aspon po tehle strance kliku!
 
helenav Rozumim!
Ja varim vsechno mozny ( kdyz mam cas) a rada experimentuji.
Co ale zde bezne vidim u sousedu a znamych je ze nevari vubec. Ji pouze patatjes - hranolky
s majonezou. Ptam se sousedky, mamy od 3 deti, co dneska jite ? Rika - patatjes, ti deti
maji nejradsi. Nevari nikdy. Bud'to deti ji chleba s necim anebo hranolky.:confused:
 
Hahaha,
Mooi bericht!.
Mijn Tsjechisch is te slecht om in die taal te reageren, maar,.......
Ik ben nu wel heel benieuwd geworden in welke wijk/stad je woont.
En Rika komt uit?.....................
 
To je pravda! Deti jsou tady zavisle na hranolkach! Kdyz jsou hodne tak dostanou hranolky. Rodina se zbali a jdou do 'snackbar'. Als je braaf bent eten we patatjes vanavond... To je super napad pouzivat fastfood jako odmenu :stom:... a potom se divi ze obezita zacina uz u malich deti....:fool:
 
helenav Rozumim!
Ja varim vsechno mozny ( kdyz mam cas) a rada experimentuji.
Co ale zde bezne vidim u sousedu a znamych je ze nevari vubec. Ji pouze patatjes - hranolky
s majonezou. Ptam se sousedky, mamy od 3 deti, co dneska jite ? Rika - patatjes, ti deti
maji nejradsi. Nevari nikdy. Bud'to deti ji chleba s necim anebo hranolky.:confused:
Je to fakt dnes tak zlé?
 
Muze mi nekdo vysvetlit co to je 'novy koreni', jak se tomu rika v Nizozemi. Nevym jestli se to tady vubec prodava.
Dekuji za odpoved.
Asi nejvetsi vyber koreni najdes v asijskych obchodech, tzv. TOKO. Tam maji snad uplne vsechno. Nove koreni (piment) jsem v supermarketu nasla predevsim mlety, do nekterych jidel to nevadi. Ze zacatku jsem si taky spoustu koreni vozila z Ceska...a pak jsem zjistila, ze kazde lepsi TOKO ma siroky sortiment koreni vseho druhu!
 
Bovenaan