Kinderopvang

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Prosim, nevite nekdo, kde bych nasla nejakej prehled kolik se asi plati v NL za kinderopvang a naschoolseopvang a jestli se da neco pak dostat zpatky od statu. Vim jen, ze to ted hodne strouhli, ale potrebovala bych si to nejak propocitat, kdyz se pristi rok vracime do Holandska, jestli se to vubec vyplati jit do prace, nebo jestli nas ty "skolky"budou stat treba vic nez muj nastupni plat. Diky za rady.
 
Jeste neco prosim, tak jsem si spocitala kolik by asi byl ten opvangtoeslag. A nevite nekdo kolik asi stoji nejaka ta "skolka" pro dve deti na pet dni v tydnu na cely den? Tady v Nemecku je to max.1000eur, plus jidlo asi 60eur mesicne pro jedno. Tak to bude asi v Holandsku o hodne vic ze?
 
Diky. Ja jsem z toho uplne vedle, kolik to asi teda stoji, kdyz maximalni cena (na kterou dostanes opvangtoeslag) je 5 euro za hodinu, mame dve deti, kdyz bych sla full time do prace, tak nas to bude stat 2000 euro za mesic! Jasne neco dostanes zpatky, to uz jsem si tak zhruba pocitala, ale stejne... Mam z toho obavy, jsou taky jeste maly, mladsi bude mit dva roky a i kdyz nejsem matka s velkym M, nechce se mi ji nekam davat na cely dny. Ach jo.
 
Tezke rozhodnuti.. Sestra meho pritele taky ma dve male deti a pracuje jen 15hod. tydne, i jeji manzel ma parttime werk
tak ze se nejak spolu v peci o deti stridaji,a obcas tam vypomaha i babicka anebo slecna na hlidani.
 
Pocitej s prumernou hodinovou sazbou kolem 6,50-8,50 euro. Take pocitej s tim, ze vetsina KDV (kinderopvang) si pocita na jeden den 10 hodin (tzn. i kdyz dite privedes rano v 8 a vyzvednes v 17 hod, zaplatis 10)
Toeslag hodne zavisi na vasich prijmech. Pricemz mas narok pouze na 140% hodin - berou se pracovni hodiny toho ktereho rodice, ktery ma mensi uvazek. Napriklad matka pracuje 20 hodin tydne, otec 40 hodin - maji narok na toeslag za 28 hodin tydne. Paklize jeden z rodicu nepracuje, neni zadny narok na toeslag.
Dale je rozdil, zda mas toeslag na jedno dite nebo dve deti. Nedostavas na obe stejnou castku. Jaky je podil nevim. Zkus si to hodit do te kalkulacky na http://www.belastingdienst.nl/rekenhulpen/toeslagen/
Paklize pomerne dobre vydelavate, pocitej s tim, ze dostanete od belastingu zhruba 1/3 az max. 1/2 zpet. Je to drahe.
Ja uz radsi nepremyslim nad tim, kolik dni v mesici delam jen na zaplaceni faktury od KDV... :nee:
Ale mrkni se mimo jine i na combinatiekorting, heffingskorting apod.
 
Bovenaan