Kam na dovolenou?

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Mam takovy dotaz. Kam jezdite na dovolenou mimo Ceska ?
Totiz takhle - my kdyz jedeme do Cr tak odtud jeste obcas divame se k sousedum -
treba takove termalni lazne na Slovensku nebo 1-2 denni vylet do Rakouska.
Jeste jsme ale nikdy nebyli v Mad''arsku - Budapest. Byl tam nekdo z vas treba
letos nebo vloni,a jestli ano tak jak se vam tam libilo, stoji za to tam vubec jet ?
Dekuji za pripadne reakce ! :zwaai2:
 
V Budapesti jsem byla 2x, jednou v lete, jednou pred Vanocemi. Osobne se mi tohle mesto nelibi, ale vim, ze treba mama jezdi do Madarska termalu do Mosone a moc si to pochvaluje.

Co muze byt v Madarsku dost problem, je znalost jazyka. Vic se tam domluvis s Nemcinou.

Ja osobne bych spis zamirila do Rakouska, tam se mi libi moc.. ale zalezi, co vas zajima
 
Ta Moson nevim, kde je, rekla bych, ze spis bliz ke Slovensku. Byla jsem tez kdysi u Balatonu.. a jeste jednou jako kdesi za Budapesti, ale tahle zeme me celkove moc neoslovila.

I kdyz musim priznat, ze jsem poprve nazivo slysela slavika zpivat prave v Madarsku a bylo to uzasne..
 
Diky, Ari. Abych pravdu rekla tak Budapest chce videt muj pritel. Ja bych taky radeji do Rakouska,
ale on je proste zvedavy a zvidavy,tak asi na jeden den informativne bude bohate stacit !
 
To je v pohodě. Jen nebuďte překvapeni, že to město není takové, jako na letácích, a že dát si i pouhý čaj v kavárně v hlavním městě může narazit na jazykový problém. A jestli pojedete autem, může se stát, že při čekání na červenou vás budou otravovat lidi žebrající peníze,, To jsou tak tři věci, které mě nemile překvapily, když jsem tam byla.
 
Ach jo,taky se moc netesim, ale muj pritel je takovy dobrodruh, doufam ze tam prezijeme..
Treba nedavno jsme byli na vikend v Parizi, z Rotterdamu s Thalys jsi za 2 a pul hodiny v Parizi,
skoro v centru. Je tam ale taky strasne moc bezdomovcu co spi primo na chodniku, a lide co obtezuji
turiste a prosi penize na ulici.. kolem nadrazi spousta cikanu nebo nevim jaka je to narodnost ale
taky porad neco chteji.. Francie je krasna zeme,Pariz ma hezke pamatky ale mam radsi mensi mesta,
ktere se mi zdaji byt zajimavejsi nezli Pariz.
 
Já teda osobně ani Paříž nemusím, byla jsem tam dvakrát, je to špinavé, depresivní město, ale v zimě je prý docela romantické (?). Mám radši místa, kde je hezká příroda. Což platí i tady - Víc se mi líbilo ve Vlissingen než v Amstru. Víc se mi líbil Mont Saint Michel než Paříž... Líp se cítím v tom malým zapadákově u Brna než v Praze.. ale to je prostě na osobním založení.
Kolega si třeba střihl dovolenou v Berlíně. Nevím, jestli tam zůstal celé tři týdny, co je mimo kancl, ale já bych z toho asi zešedivěla. Pro mě tohle courání po městech prostě není. Škoda, že už nemám žádnou dagkaart.. zas bych jela někam k móři, courat po pláži..


Jinak jestli tam budete používat hromadnou dopravu, NEVYHAZUJTE lístky, dokud si nebudete jistí, že opouštíte zemi. Trochu to teďka nadsazuju, ale poprvé jsem tam byla vlakem, tak lístky kontrolovali nejen ve vlaku, ale i při výstupu z vlaku, metro totéž, několikrát kontrola. A dopředu si zjistěte, jaké lístky budete potřebovat, pak prostě mávat rukama a na papírek psát, co chci koupit. Angličtina tam fakt nefrčí, i když kdo ví, třeba se to od prosince 2008 radikálně změnilo..
 
Jinak kde se mi líbilo: Oybin (v Německu, blízko Trojmezí), Podyjí (CZ-Rakousko), Innsbruck (Rakousko), Gratz (Rakousko), Normandie (FR), Norwich (UK). Celkově toho ale moc procestovanýho nemám, za mladších časů bylo hluboko do kapsy, teďka není s kým....
 
Ari,my taky mame radi prirodu , ve Francii mame radi Provence a Picardie-Normandie nas taky oslovila.
Z velkych mest mam rada pouze London, je tam prekrasny Kew Garden. Do Berlina bych nejela, vubec
mne nelaka! Tady v NL milujeme dlouhe prochazky po plazi, nebo v lese.Nebo jen tak prohanet se na kole.
Ale ze vseho nejradsi jezdim do Ceska, kde mam rodinu a pratele.
 
Super, tak se pak můžeme domluvit. Sice ještě nevím, kdy, ale bylo by pro změnu fajn potkat se s někým, jehož mentalitě rozumím :-) Nebo jak to napsat. :D
 
Shanti, ja jsem byla v Budapesti nekolikrat a je tam nadherne. Neni to Viden, ale rozhodne stoji za to. Myslim, ze anglicky se v pohode domluvis, ja jsem tam zatim nemela problem :-)
 
Bovenaan