Jak získat podnájem v NL?

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Hoi allemaal!

Mám na vás všechny pár dotazů ohledně pronájmu v Nizozemí.
Chystám se přestěhovat do NL v srpnu, nejraději do Utrechtu či okolí.
Proto se již poohlížím po nějakém podnájmu v této oblasti.
Hledám přes nizozemský webový server. Práci se budu snažit najít již v Praze, před odjezdem, i když o tom pochybuji, že uspěji.
Spíš počítám s variantou, že práci najdu až na místě.
Můj dotaz: Mohu vůbec sehnat nějaké bydlení k pronájmu, pokud nebudu mít pracovní smlouvu ani registraci na Gemeente? Jak se sepisují smlouvy o podnájmu? Co vše budu pro to potřebovat?
Jsem lačný po všech doporučení a tipech jak na to.
Nebo pokud někdo má nějaký tip na bydlení v této oblasti, ještě lépe ;)

Alvast bedankt!!
 
Myslím, že by s tím neměl být problém, protože na gemeente se tak jako tak zapsat musíš, a tam také automaticky dostaneš číslo BSN (dříve sofi-nummer).
Takže když majiteli řekneš, že na gemeente (a pro BSN) teprve půjdeš, mělo by to být v klidu. Horší už je to s tím, něco skutečně sehnat, ale to už asi víš, pokud hledáš přes kamernet.nl apod. :)

Succes!!!
 
Preju ti s tim hodne stesti.
Pokud budes chtit byt, tak si myslim, ze to bez papiru bude slozite.
Pokud bys chtel jen pokoj, tak se te nikdo na plat nebo zapis na gemeente nebude ptat, hlavne kdyz budes mit na zaplaceni zalohy.
Jakou praci hledas? Mluvis holandsky?
 
Holky děkuju!

pro upřesnění: Nehledám pokoj, ale byt či řadový domek, celkem pro 3 lidi.
Učím se již druhým rokem Holandštinu, takže se domluvim, jen to ještě není na plynnou konverzaci.
Mám na svůj věk celkem bohatou pracovní zkušenost z Prahy, takže mohu pracovat v několika oborech.
Snažím se zaměřit na HORECA sektor, tam bych s mým kuchařským diplomem a se svou jazykovou vybaveností zřejmě zpočátku mohl uspět.
Kromě toho mám zkušenost z turistického sektoru ( mám základy v AJ a ve Šp.J ), manuální i pomocné práce, sociální sektor, práce se zvířaty, několik let jsem podnikal v afro-kadeřnickém sektoru.
Za další rady a tipy mooc děkuji !!! Oceňuji každou připomínku! Přeci jen jste zkušenní ;-)
 
Byty a domy ve volnem sektoru nejsou k zaplaceni, ale treba se ti to podari. Praci bych zkusila pres www.werk.nl (to je mistni "pracak"). Jinak k zahozeni nejsou ani agentury (ty tu vlastne zajistuji vetsinu zamestnancu), ja mam vyborne zkusenosti se Startpeople, www.startpeople.nl. A taky zkus http://www.horecawanted.nl/.
Muj kamarad ma k pronajmu byt 2+kk v Zeist, sidliste Vollenhove (15 min autem do Utrechtu) za 800 euro se vsim vsudy. Popravde receno mi to pripada prilis drahe. Jednou jsem tam byla a je to zrenovovane, ale male. A to sidliste ma spatnou povest. Ale kdybys nemel jinou moznost, tak se ozvi.
Kdybys s necim potreboval pomoct (zapis na Gemeente, BSN nr, ucet u banky, mobil a vim ja co vsechno), tak mi dej vedet. Rada ti pomuzu.

Tohle jsem nasla na www.huren.nl
1250 euro, utrecht, appartement - 98 m2
Unfurnished 3 room apartment with balcony and indoor parking spot
The object is located in the so called 'Vondelparc' which is a secluded area near the city center and the train station.
Layout: hallway, spacious living room, balcony, open kitchen with all equipoment including dishwasher, 2 bedrooms, bathroom with bath and separate shower, separate laundry/storage.
Indoor parking spot in cellar.
Available now!

Koukala jsem na fotky a je to krasnej byt.
 
záloha při zřízení podnájmu

Hallo,

mám podobný plán jako Rembrandtszoon.
Měla bych dotaz, v jaké výšši se pohybují zálohy na pronájmy.
(A napadá mě tak, zda si na úřadech účtují nějaké poplatky za registraci a přiložení SOFI čísla.)

Hartelijk dank, Hanka
 
Cauky,
zaloha je vetsinou dva az tri mesicni najmy, takze kopa penez a pokud to bude mozne, tak kontaktujte primo majitele a ne makelaara (realitaka), tomu totiz jde od vas taky jeden najem do kapsy. A davejte pozor jestli je najem vcetne (inclusief) "vaste lasten" (plyn, voda, elektro, poprip. kabelovka ci internet). V pripade, ze jsou uvadene ceny jen cisty najem, tak si pripoctete mesicni zalohy ( +-:150-200 Euro)
jinak se muzete mrknout na:
www.funda.nl
www.jaap.nl a nebo to zkusit pres
www.marktlpaats.nl (tady vetsinou inzeruji primo majitele nemovitosti a ne realitky)
 
Vy ceský holky jste ze zlata:D


Tak jsem sepsal dopis s pozadavky na bydlení, obeslal par realitek a ted musim cekat na odezvu. Mezitim zacinam hledat praci, takze dekuji Hudinkovi za tipy k robote.:bloem:
Zjistil jsem, ze uz z Ceska je mozny si dost veci zajistit predem. V nejblizsich dnech me ceka pohovor u Eures poradce. To snad taky k necemu bude.

Dekuji za pomoc!!
Succes všem!!
 
Byty a domy ve volnem sektoru nejsou k zaplaceni, ale treba se ti to podari. Praci bych zkusila pres www.werk.nl (to je mistni "pracak"). Jinak k zahozeni nejsou ani agentury (ty tu vlastne zajistuji vetsinu zamestnancu), ja mam vyborne zkusenosti se Startpeople, www.startpeople.nl. A taky zkus http://www.horecawanted.nl/.
Muj kamarad ma k pronajmu byt 2+kk v Zeist, sidliste Vollenhove (15 min autem do Utrechtu) za 800 euro se vsim vsudy. Popravde receno mi to pripada prilis drahe. Jednou jsem tam byla a je to zrenovovane, ale male. A to sidliste ma spatnou povest. Ale kdybys nemel jinou moznost, tak se ozvi.
Kdybys s necim potreboval pomoct (zapis na Gemeente, BSN nr, ucet u banky, mobil a vim ja co vsechno), tak mi dej vedet. Rada ti pomuzu.

Tak to nabizi opravdu draze, my sme bydleli na Laan van Vollenhove v Zeistu v rohovem byte 3 + 1 za € 650. Jinak je to tam celkem slusne a Zeist je pekne mesto.

Ja vim, to jsem taky rikala. To jste ale bydleli pres woningbouw, ne?
 
Hoi weer!

S bydlením tedy zatím žádný úspěch nemám. Pokud mi vůbec někdo reagoval na inzerát, tak to ztroskotalo na tom, že je požadován doklad či důkaz trvalého pracovního poměru. Ten mohu dokázat pouze z Česka, práci v NL si teprve hledám (pracovní kontrakt zde v Česku mi končí k 31.7., bydlet v NL chci tedy od 1.8.). Připadá mi totiž logické si nejdřív sehnat bydlení, a dle regionu pak hledat práci. Přitom pro mě není problém zaplatit nájemci třeba 3 měsíční nájmy dopředu. Mám jen smůlu, nebo to je běžný požadavek? :confused:Jen podotýkám, že nehledám přes realitní kanceláře, ale oslovuji přímo vlastníky nemovitosti.
 
Moje dcera měla stejný problém. Byly samy s kamarádkou a chtěly přijet už do "nachystaného" práci měly přes agenturu, která akorát to bydlení nezařizovala. Konkrétně hledaly v kraji Vest-Agder. Našly teda nakonec české sktránky https://www.eurobydleni.cz/, které jim pomohly sehnat bydlení a dokonce to co našli, tak tam byli i ochotní jim pomoct s ostatními záležitostmi, které potřebovaly vědět. Takže všechno bez problémů a holky už jsou v Norsku spokojené 4 měsíce :).
 
Bovenaan