Holandština

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak bych se mohl učit holandsky? K nám do města se přistěhovala rodina z Holandska všichni mluví pouze Holandsky, Turecky a Anglicky. Jejich syn je se mnou na Gymnáziu ve třídě a já mu tak víceméně dělám překlad do Angličtiny(plus mu to vysvětluju česky) ale jde o to že bych se rád naučil jeho jazyk jelikož je to skvělá příležitost. Konkrétně ruštinu jsem zvládl během půl roku, angličtinu stejně, jazyky se učim všeobecně rychle. Zrovna včera jsem u nich byl celý den a na večeři, neustále si štěbetali holandsky a já jim rozuměl velké kulové možná tak jsem se chytal když zaznělo Ik ben nebo Hoe gaat hets?. Nenapadá jak bych se mohl jejich jazyku naučit bez drahých učebnic a ještě dražších a zbytečných kurzů? Děkuji předem. :)
 
Zdravím!
Pokud někdo z nich někdy neučil nizozemštinu (nebo alespoň nějaký jiný jazyk), bude asi obtížné vás něco systematicky naučit. Samozřejmě je možné jazyk jen odposlouchat, ale pak bude pokulhávat gramatika. Vzhledem k tomu, že ve vašem výčtu jazyků chybí němčina, která by celé studium značně usnadnila, doporučila bych přeci jen pořídit nějakou učebnici (mně se třeba osvědčila Učebnice nizozemštiny od Olgy Krijtové a Jany Červenkové), letem světem proletět gramatiku, aby člověk snadněji porozuměl a chápal, a potom už jen naplno využít příležitosti a mluvit, mluvit, mluvit.
Hodně zdaru!
Anna
 
Bovenaan