Co tam delate ?

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Holky,
ja jsem se sice jeste neprestehovala, ale me by zajimalo, co tam tak pres den delate ? Mate nejakou cinnost, ktera vam pomaha zapomenout na to, ze jste tak daleko od domova ? Chodite uz do skoly ?
 
Ja tu pracuji (na plny uvazek) a dalkove studuji, tak me ty dny a roky ubihaji rychle.
 
Tato ma otazka sice padla v jinem foru, ale je asi dobre, ze jste ji separovali
grin.gif


Jeste bych to tedy chtela jen upresnit. Myslela jsem tim, co delate (jaka je vase denni cinnost) v Holandsku vy, kteri jste se zrovna prestehovali z Cech nebo vy, kteri tam jste teprve par tydnu/mesicu. Co vam pomaha se prenest pres ty prvni "krize" ???

diky
smiley20.gif
 
Ahoj,

nejlepsi je zacit co nejrychleji se studiem holandstiny. Krome znalosti reci tak poznas nove zname, zabavis se a nebudes mit tolik casu na styskani . . .
V kazdem vetsim meste je lidova univerzita, kde organizuji kurzy holandstiny pro cizince. Jina moznost je najit si kurz na univerzite nebo mistni stredni skole. Schvalne se podivej na internetovou stranku Tveho budouciho bydliste.

PS: jestli potrebujes pomoc s prekladem, posli mi PM

Hodne stesti a treba nekdy nashle na "Forovem" setkani.
 
Z vlastni zkusenosti kurs holandstiny pro cizince opravdu nemuzu doporucit. Pred tremi lety me na jedne takove instituci donutili stravit cca 3 hodiny obsahlym testovanim - nejen stupne znalosti jazyka, ale i schopnosti ucit se (jakoze aby lidi se zakladnim vzdelanim nesedeli v jedne tride s vysokoskolaky), abych pak po peclivem zarazeni do peclive vybraneho kolektivu po 2 (slovy dvou!) vyucovacich hodinach nadobro dezertovala...TAK strasna nuda to byla
mad.gif
...Tak nevim, jake zkusenosti maji ostatni...
Holandsky jsem se naucila predevsim z televize, tisku a od pritele/pratel. Jde to velmi rychle (zvlaste pokud ovladas anglictinu a nemcinu).
Nejlepsi je asi jit hned pracovat ci (v jako v mem pripade) studovat...a samozrejme nezapomenout na pravidelny prisun zabavy (nejlepe v holandskem oblezeni
wink.gif
)!
SUCCESS HOOR!
 
Ahoj jsem tu teprve par tydnu. Po cechach se mi obcas zasteskne ale neni to zas tak hrozne. Do skoly zatim nechodim a holandsky se ucim z televize, novin a hodne cela rodina me zamestnava. Mluvi na me hlavne holandsky a to je asi nejlepsi cesta jak se naucit. I kdyz musim priznat ze jazyk se mi pekne zasmodrchava kdyz se snazim mluvit :-)) Jediny co chybi je prace .... jinak to tu je super. Vsem preju hodne stesti!!!
Amdrea :-)
 
no ja kdyz to v tom Nl vidim, nejak se mi tam cim dal tim mene chce a uvazuju o tom,ze jeste pobudu v CR :-(
 
Ja jsem pred tydnem udelala statnice na VSE v Praze, takze ted se konecne mohu zacit stehovat do Holandska. Jeden rok bych chtela chodit do kursu holandstiny na Univerzite v Tilburgu a zaroven pozadat o partnerske vizum, abych si po roce mohla najit praci. Jsem zvedava jake to tu bude, hlavne bych si chtela rychle najit nejake zname.
 
H

Helca

Guest
Ja jsen na škole vice jak 1/2\roku na nemohu si stěžovat.Ma holandština je uspokojiva.Kde jsi studovala?
 
Ahoj,Ja jsem byla zrovna vcera na prvnich testech holandstiny..no nuda to byla..ale doufam ze se to trochu rozjede,a zanedlouho budu umet chrochtat(hol.).
 
Ahoj, nevite nahodou nekdo o dobrym kurzu holandstiny?! Bydlim v Groningenu, ale tady jsem sehnala jen kurz holandstiny z anglictiny, a to jeste pekne drahy!!!
Jestli mate nekdo poneti, dejte vedet.
Diky Veruska
 
Ja pracuju.
Jsem tady uz rok a pul, bydlim v Amsterdamu. Bydli tady taky nekdo jiny? Zadny Cechy (krome turistu) jsem tu za ten rok a pul nepotkala.
cheer.gif
 
Bovenaan