Citaty slavnych osobnosti

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Protoze jsou Velikonoce svatky predevsim krest'anske tak sem pridam nejake ti citaty
od Frantiska z Assisi. Na pamatku moji babicky ktera byla dobra katolicka.

Začněte tím, co je nezbytné. Pak dělejte to, co je možné. A najednou zjistíte, že děláte nemožné.

Tím, že odpouštíme, je i nám odpuštěno.

Když hlásáte pokoj, dbejte hlavně na to, abyste ho měli ve svém srdci.

Bože, dopřej mi, ať se nesnažím být milován, ale ať miluji.

Kdo pracuje rukama, je dělník. Kdo pracuje rukama a hlavou, je řemeslník.

Kdo pracuje rukama, hlavou a srdcem, je umělec.
Posvěcujte sebe a posvětíte svět.

frantisek.jpg
 
A trochu zabavy - citaty Bolka Polivky

„Já jsem soudce, ode mne spravedlnost nečekejte!“

Člověk si nemůže koupit východ slunce nebo já nevím, oko studánky. Ale samozřejmě není k zaplacení ani cit, vztah, láska, smysl pro humor a celková citlivost.

„Ideální rozměry manžela: 90-60-40
To znamená 90 let, 60 miliónů korun na kontě a 40 stupňů horečky).“

„Rozejdi se dokud máš s kým.“

„Co je to za rasu ten Váš pes? To je Valašský čechodav.“

„Až se uskuteční sen, tak bude probuzení.“

„Dej mi svůj hlas a mlč!“

„Jak se máš? Špatně, ale dobře to snáším.“

Bolek-Polivka-0249.aspx
 
Mládí je šťastné pro svou schopnost vidět krásu - nestárne.“

Dřív jsem nechápal, proč jsem nedostal odpověď na svou otázku, dnes nechápu, jak jsem mohl věřit, že se mohu ptát.“

Kdo hledá nenajde, ale kdo nehledá bude nalezen.“

„Neztrácej čas hledáním překážky, možná že žádná není.“

„Základním lidským hříchem je netrpělivost.“

„Člověk může všechno, jenom sám před sebou neunikne.“

Franz Kafka
Franz-Kafka-in-1905-001.jpg
 
Jan Kraus, cesky herec a moderator

Sebevědomí má v Česku zvláštní příchuť, spíš pachuť. A přitom je to jen vědomí sebe sama. Tedy něco, na čem by
člověk měl lpět.

Vždycky říkám, že je dobré o prachách přemýšlet na každém pohřbu, na který jdete.
200907301111_JanKraus.jpg
 
Sverazna Halina Pawlowska :D

15077.jpg


"Dej si pauzu, ať neskončíš ve cvokhausu!"

"Jenom beznadějný kripl zapne to, co jiný vypl."
"Platí to dnes jako kdysi: nepouštěj si k tělu krysy!"
"Bez mobilu s mobilem, debil je vždy debilem."
"Nejlíp sbalíš hošíky na pěkní hrudní košíky."
"Nikam se nervi ať nemáš nervy!"
"Chceš být štíhlá v pase? Nežer jako prase!"
"Nač si tělo ničit sportem, to se radši udav dortem!"
"Musíš víc umnět, když nechceš čumět!"
"Rychleji než koltem složíš ho dekoltem."
"Daňové přiznání řekne víc než vyznání!"
"Lepší než stará láska je nová pleťová maska."
"Není žádna ostuda vypadat jak obluda!"
"neplýtvej svá kouzla na starého kozla!"
"Bacha! V každé díře vládne ňaké zvíře!"
"V každém nemém stádu voli tvoří vládu!"
"Když je doktor dobytek - pujdeš nejspíš do kytek!"
"Bacha! Často šíp amora zasáhne magora!"
"Jak být milovanou kráskou? Snadno! Zkus to se sebeláskou!"
 
Ik kan niet het feit veranderen dat mijn schilderijen niet verkopen. Maar de tijd zal komen dat mensen zullen erkennen dat zij meer waard zijn dan de waarde van de verf die ik heb gebruikt in het schilderij.
Vincent van Gogh

Prorocka slova svetoznameho hollandskeho mistra :

Nemohu zmenit ten fakt ze moji obrazy se neprodavaji. Ale prijde cas kdy lide poznaji ze (obrazy) maji vetsi
cenu nezli barvy ktere jsem na ne pouzil.

33_VanGogh_Selfportrait1887.jpg
 
citat-margaret_thatcher.jpg


Pred dvema dny (8.4.2013) zemrela byvala premierka Velke Britanii Margaret Thatcher.
O ni jsem se dovedela vice z filmu Iron Lady kde ji skvele zahrala herecka Meryl Streep.
Margaret Thatcher byla velice schopna zena ktera ze zeny v domacnosti dostala se do
politiky a zapsala se do dejin Velke Britanii. Vedla VB od roku 1979 do 1990. Byla prvni
a zatim jedina zena - premier V.Britanii. Mela hodne nepratel ale i pratel.
Tady jsou jeji zname vyroky.

Chcete-li v politice, aby bylo něco řečeno, uložte to muži. Chcete-li, aby bylo něco uděláno, uložte to ženě.

Evropa je vrcholem byrokracie proto, že se neopírá o vůbec nic jiného.

Feministky jsou ženy, které by chtěly něco dostat, aniž by pro to musely cokoliv udělat.

Nikdo by si nepamatoval na dobreho Samaritana kdyby ten mel pouze dobre umysly -
ale on mel i penize..

Kohout muze byt ten ktery kokrha, ale slepka je ta ktera snasi vejce.
 
Nekolik citat naseho ceskeho ministra zahranici Karla Schwarzenberga.

V Čechách se vždycky kradlo, což o to. Ale dřív se lidi alespoň styděli. (…) Amerika, která je nejúspěšnější kapitalistickou zemí, má ale také národ, který je nábožnější, než jsme my. Ne že by v tom nebyly mouchy. Ale celkově je americký systém založen na přísných, puritánských a často i pokryteckých duchovních základech. My jsme to budovali bez nich, což bohužel mělo a má své výsledky. Heslo TGM „Nebát se a nekrást“ jsme si trochu zkrátili na „Nebát se krást

Když prší shůry, vezmi deštník a nestěžuj si.

Odchodem Židů a Němců se náš pohled ohromně zúžil. Už se díváme jen na vlastní pupek. Ještě před pár lety jsme se mohli dívat až na Michalovce. Teď už se díváme jen do Břeclavi. A to je samozřejmě další omezení. A protože s nikým nekomunikujeme, tak podle toho to u nás vypadá.


V Česku není možné strávit dvě hodiny v hospodě, ať už na vesnici nebo v Praze, aby se tam nepomlouvalo. Mně to jde poněkud na nervy a nezajímá mě to.

Vaclav Havel jest nyní na pravdě Boží; co tento výraz znamená? Ve staré češtině pod výrazem pravda se nechápala jenom výpověď o skutečném stavu věci, v níž Pravda byla spravedlnost a Právo s velkým P. V tomto smyslu také bylo husitské heslo "Pravda Boží vítězí". Václav Havel ovšem věděl, že slovo pravda má i značně zúžený smysl. Věděl také, že když chápeme pravdu sebestředně, pouze jako svou pravdu, tak je to příčina sváru a nesnášenlivosti, proto jeho heslo bylo pravda a láska, neboť pouze láska nás přiměje naslouchat pravdě toho druhého, pravdě jiných. To je ta láska, která nás též vede k pokoře, čímž Václav Havel předčil nás všechny. To je hluboký smysl hesla Pravda a láska, kterému se lidé mnohdy vysmívali a velmi mu ho vyčítali, přesto je to podstata lidského boje. My všichni víme, že tento boj bude trvat po celou existenci lidstva. My víme, že ten boj o lásku a pravdu nesmíme nikdy vzdát.
(Ve smutečním projevu při pohřbu Václava Havla)

Je to ale i naše chyba, že k posilování komunistů došlo, chyba těch, kteří v té či oné straně, v té či oné podobě vstoupili po roce 1990 do české politiky a podíleli se dvacet let na našem vývoji

mavani.jpg
 
Tomas Bat'a (1876 - 1932) byl velmi schopny Zlinsky podnikatel, fenomen sve doby, svec ktery obul pulku sveta, jmeno ktereho nezaniklo dodnes a je znamo siroke verejnosti po celem svete. Prebudoval mesto Zlin.
Narodil se ve Zline jako jeden ze 12 deti v rodine chudeho sevce. Remeslu se vyucil ve Widni. Pozdeji spolu se svyi dvema sourozenci zalozil obuvnickou firmu. Prioritou firmy bylo slouzit lidem, a dovedl i dobre postarat se o svoje zamestnance, rikal ze spokojeny zamestnanec je dobry zamestnanec.

220px-Batovy_domky_2.jpg


Typicky Bat'ovsky domek pro zamestnance obuvnicke fabriky.

is
mesto_zlin_vyhled_mrakodrap_denik-380.jpg


Náš zákazník - náš pán.

Snažte se dělat věci nejlépe na světě a svět si vyšlape cestičku k Vašim dveřím.

Metař ví o čištění dílny více než vrchní ředitel. Metaři mne mohou poučit o tom, jak udržet čistotu v podniku lépe než všichni ředitelé a úředníci dohromady.
Výše civilizace a kultury člověka je právě taková, jak vysoká je mzda, kterou jim vynáší jejich denní práce. Touha člověka po vyšší mzdě se nikdy nezastaví.
Když jsem měl 20 let, myslel jsem si, že můj otec je idiot. Když jsem měl 30 let, občas jsem si myslel, že má docela pravdu. Když mi bylo 40 let, tak jsem si myslel, že to byl celkem moudrý chlap. A když jsem měl 50 let, řekl jsem si: kdyby tu tak byl a poradil mi!
Dobrý obchod je takový, kde jsou spokojeni všichni zúčastnění.
Chcete-li vybudovat velký podnik, vybudujte nejdříve sebe.

Lidí se nebojme, ale sebe.
 
Dost casto je vzpominan a citovan prvni cesko-slovensky prezident Tomas G. Masaryk ale uz je mene
slyset o tom ze jeho syn Jan G. Masaryk (1886 - 1948) byl jednim z nejvyznamnejsich diplomatu prvni
poloviny 20 stoleti. V letech 1925 - 1938 byl velvyslancem v Londyne, ministrem zahranici Benesove
vlady (pozdeji take ve vlade K. Gottwalda).
V unoru 1948 odmitl odstoupit spolu s ostanimi demokratickymi ministry a nekolik dni pote zemrel za
podivnych okolnosti. Rika se ze byl zabit komunisty vyhozenim z okna.

191px-Jan_Masaryk.jpg


Pamatujte si, že dokud budeme platit více generálům než učitelům, nebude na světě mír.

Demokracie je rovnost a to znamená, že každý musí taky akceptovat stejná pravidla hry. A nejenom to. Ony také metody politického boje mohou být všelijaké, ale musí zůstat v rámci nejzákladnější slušnosti

Člověče, mysli trochu na druhé. Nemysli si, že jenom ty jsi důležitý. Na každém záleží zrovna tolik, jako na tobě.

Familie je první kolektiv, ve kterém se člověk učí žít.

Já si vzpomínám, když táta ještě žil, jak k němu chodili naši agrárníci a servírovali mu třikrát denně místo jídla nápad postavit komunistickou stranu mimo zákon. Táta byl vždycky rozhodně proti tomu. Jednou se mě zeptal, co si myslím o těchhle pokusech našich státníků zbavit se opozice touto snadnou cestou. Tak jsem mu řekl, že když jsme jako kluci čutali merunu, nikdy nám nenapadlo jít k soudci a chtít po něm, aby vyhodil ze hřiště těch jedenáct kluků, kteří hráli proti nám. Mohl vyloučit jenom ty, kteří nehráli fair. Jenže dneska nejsem tak docela jistý, že komunisté vůbec kdy hráli fair. Oni totiž ve skutečnosti nikdy neuznávali, že by stejná pravidla platila pro obě strany. Jenže teď nám nastříleli už trochu moc gólů a taky nikde nevidím soudce, který by si troufal odpískat faul.
 
Bovenaan