A tak jsme se srazili...

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Tolik ocekavany sraz v Amersfoortu se stal zkutecnosti a musim uznat, ze i pres moje ZBYTECNE hodinove postavani pred budovou nadrazi a ocekavani prichodu prihlasenych na sraz se vse povedlo.
Nastvan, ze nikdo nakonec neprisel (jak jsem se domnival) jsem odchazel do restaurace a uz premyslel, jak reknu obsluze, ze nepotrebuji stul pro 13 lidi, ale nakonec asi tak pro 3-4... .
Jake vsak bylo moje prekvapeni, kdyz vetsina prihlasenych uz sedela v teple restaurace a zabrana do hovoru. Nakonec ja byl mezi tema, co prisli pozde, protoze jsem byl vitan slovy: NO, KDE SES? Jak kdybych hodinu trnul pred nadrazim jen tak z legrace... .
Obsluha nakonec rozhodla nas presadit k mensimu stolu, protoze nemelo asi vazne smysl sedet u velkeho stolu, kdyz se nas seslo nakonec 8 (Vera dosla pozdeji). Onen stul byl vsak umisten presne v ceste na WC, takze uhybne manevry se konaly co 2 minuty... i tento problem byl vsak nakonec diky Svetrikovi vyresen.
Cisnik doporucil k objednani Menu skladajici se ze 4 chodu a vina, ktere se vsak pouze doporucovalo...:lache:
Svetrik s Pasqualem a Katka s Alenou se pro ono Menu rozhodli. Nikdo vsak uz dotycnym nerekl, ze ona menu jsou podavana systemem 1 talir pro 2 osoby. Servirka prinesla 2 talire predkrmu. Holky zacaly jist a pri pohledu na jejich porci jsem si rikal, ze je toho na taliri nejak moc. Predkrm byva vzdy jen na par nabrani vidlickou a konecna.... . Ony talire proste skoro pretikaly... .
Holky pomalu dojidaly a Pasqual se Svetrikem jen tise koukali a vyhlizeli prichazejici obsluhu s jejich predkrmy... vsak marne. Po 15 minutach cekani uz asi Pasqualovo kruceni v brise nabiralo takove intenzity, ze se odhodlal oslovit prochazejici servirku a dozadoval se jeho a Svetrikovy porce. Mila servirka ho vsak vyvedla z omylu a zcela diplomaticky mu rekla, ze vic predkrmu uz proste neprijde, protoze ony dva talire, ktere pomalinku zely prazdnotou, byly pro 4 osoby. Neudrzel jsem se a zacal se smat... pri pohledu na naprosto sokovane obliceje hladovych kluku.
Ovsem abych nezustal pozadu, tak i ja zaperlil. Rozhodl jsem si dat salat, jenomze spanelsky neumim ( asi to napravim...) a objednal jsem si anti-pasty s predstavou pretikajiciho talire testovinovym salatem. To, co jsem po cca 20 minutach cekani dostal mi vyrazilo dech a cely stul propadl nekontrolovatelnemu smichu. Na taliri se strachem trasly 4 platky syra, jak se na tom velkem taliri citily osamocene a v rohu byla mala kupka salatu s olivami. WOW...odtucnovaci ustav hadra ... mno snad se s tou "obri porci" nejak poperu, napadlo me. V duchu jsem si vycital, co jsem si to objednal za bizardni jidlo. Mno, chybama se clovek uci, ze ?!
Katka bojovala s morskymi plody, ktere ji evidentne moc nesmakovaly. Jeji zapas s krevetou a jeji usili snist alespon kousek jsem doplnoval kvilenim a prosenim o pomoc hlasem male ubohe krevetky... . No, nepridal jsem ji moc odvahy, uznavam.
Cely vecer panovala pohodova atmosfera s prijemnym povidanim a smichu bylo tolik, ze me obcas i bricho zabolelo, jak jsem se smal.
Po cca 3.5 hodinach sezeni v restauraci, ktera ke konci pomalu, ale jiste pripominala finskou saunu nez spanelkou restauraci, jsme se odebrali na prochazku nocnim Amersfoortem. Polojasna obloha, ubivajici mesic... krasa. Udelalo se par fotek na skluzavkach u hudebni skoly a potom uz hura na naucnou stezku mestem.
Na ceste zpatky jsme se posadili na zahradku a objednalo se piti. Ja si dal silne espresso, ktere se mi pozdeji vymstilo... . Konverzace pokracovala v prijemne atmosfere nocniho namesti, ktere uz pomalu zelo prazdnotou. Planovalo se, co dal. Mnou vsak clomala zima takove intenzity, ze jsem si misty pripadal jak ozembouch, jak jsem se trepal, tak jsem rezignoval a rozloucil se. Byl cas jit spat.
Zbytek partie pokracoval nekam do baru nebo na disko, ale to uz opravdu nevim. Treba o tom napisou... .

Sraz byl prijemny, pohodovy a vice nez zabavny. Tak jsem si rikal, ze toto jsou presne ony momenty, kdy si clovek rekne: A ZAS V TY CIZINE NENI TAK SPATNE...


PS: Domu jsem prijel v 1 hodinu a usnul v 3:30.

Uz nikdy nebudu pit silne espresso pred cestou do postele. ( napisu 100x a necham podepsat ! )

Slavne anti-pasty me zasitily tak, ze jsem ve 3 hodiny luxoval lednici... PST ! Nikomu ani slovo...
 
Moc hezky jsi to sepsal Ludku. Zasmala jsem se jako na tom srazu. Diky bylo to super. A krabbels nepouzivej,protoze cituji Pasquala " Die krabbels, stoji za hovno"
 
Bovenaan