Časopis Krajánek

Topic in 'Literární kavárna' gestart door kuurgast, 12-06-2016.

 1. kuurgast

  kuurgast Donateur

  zapalky vindt dit leuk.
 2. kuurgast

  kuurgast Donateur

  Právě vyšlo zářijové číslo českého časopisu Krajánek!

  [​IMG]

  Milé děti, prázdniny vám skončily, ale návrat do reality vám určitě zpříjemní nové číslo “Krajánka”.
  Verze ke čtení.
  Zdroj talencentrumaandeijssel.nl.
   
  zapalky vindt dit leuk.
 3. kuurgast

  kuurgast Donateur

  Časopis Krajánek

  Časopis Krajánek je tu hlavně pro děti českých krajanů žijící v zahraničí. Vznikl na základě zájmu o pomoc s učením českého jazyka a jeho dalšího rozvíjení. Na svých stránkách děti seznamuje s českou kulturou, tradicemi, reáliemi a českými osobnostmi. Nechybí ani ochutnávka ze zemí, kde malí krajánci se svými rodiči vyrůstají.
  Viz odkazy facebook.com/casopiskrajanek , talencentrumaandeijssel.nl/krajanek.

  [​IMG]

  Říjen 2018 Téma : Venkov - město.
   
  ave271 vindt dit leuk.
 4. kuurgast

  kuurgast Donateur

  Časopis Krajánek Leden 2019 Téma : Hory

  Poslední rachejtle vítající Nový rok vybledly a my jsme vkročili s plným elánem již do šestého ročníku našeho časopisu Krajánek!

  Tentokrát se vám hlásíme z malé země na západě Evropy, z Nizozemska. Hlavním tématem lednového čísla jsou hory, ale ty byste tady nenašly. Možná jednu malinkou, o kterou se musíme dělit se sousedním Německem a Belgií. Zato tu ale máme spoustu kanálů (grachten)! Každý Holanďan doufá, že kanály v zimě zamrznou a že se na nich konečně bude dát bruslit. Nádhernou síť kanálů má i Amsterdam, který vám v tomto čísle přiblížíme. Projdeme se městem, navštívíme dům, ve kterém žila Anna Frank, podíváme se do muzea i do ZOO. Po takové procházce řádně vyhládne a tak si uvaříme typickou holandskou hrachovou polévku. Také na vás doléhá únava? Však ano, po dlouhé procházce a vydatném jídle si musíte odpočinout! Máte své oblíbené místo na gauči? Hezky se na něm uvelebte a čtěte si nové Krajánkovy příběhy, legendy či komiks! Ať se vám líbí! Na shledanou! Tot ziens!

  Verze ke čtení - Verze k tisku

  VELKÁ ZMĚNA! Od ledna je možné si časopis „Krajánek“ zdarma stáhnout přes odkaz na NOVÉ webové stránce „Krajánek ve světě“. Před stažením je nutné se zaregistrovat.
  krajanekvesvete.cz/casopis-krajanek
   
 5. kuurgast

  kuurgast Donateur

  Březen 2020 Prolistujte zbrusu nové číslo časopisu Krajánek!

  Milé děti, březen je tradičně měsícem knihy a nové číslo Krajánka se věnuje právě tomuto tématu. Zatouláme se spolu do Dánska za panem pohádkářem H. CH. Andersenem, ochutnáme zdejší obložené chleby a budeme si povídat třeba o tom, jak kniha vlastně vzniká.

  A pokud si chcete opravdu jen číst a odpočívat, nahlédněte do naší speciální přílohy! Najdete v ní pohádky a legendy ze všech koutů světa. Hezké počtení!
  Zdroj talencentrumaandeijssel.nl/krajanek-2020-03.

  Časopis Krajánek je tu hlavně pro děti českých krajanů žijící v zahraničí. Vznikl na základě zájmu o pomoc s učením českého jazyka a jeho dalšího rozvíjení.
  Zdroj facebook.com/krajanekvesvete.
  --------------------------------------------------------------
  V situaci, kdy děti nemůžou chodit do školy, nabízí v ČR.

  Česká televize spouští dnes unikátní pořad nazvaný UčíTelka.
  Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky.
  Na ČT2 a živě na facebooku UčíTelka. facebook.com/CTucitelka.

  Co nás dnes čeká v Odpoledce?
  Máte doma staršího školáka? Právě pro žáky druhého stupně Česká televize od pondělí 16. března připravila pásmo vzdělávacích pořadů, které dětem pomůže rozšířit si obzory v přírodopisu, zeměpisu, fyzice nebo dějepisu.
  Odpoledka bude vzdělávat každý všední den od 12:00 do 15:00 na ČT2! ceskatelevize.cz/odpoledka nebo v iVysílání!
  Když nemůžou vaše děti do školy, pusťte si školu domů. Připravte se s námi na přijímací zkoušky na střední školu.

  Rádio Junior.
  Nakoukněte do pokojíčku, kde už na vás čekají Venda s Fráňou. Pro všechny žáky 1. stupně ZŠ, kteří zrovna nemůžou do školy, si připravili speciální pořad plný zajímavostí.
  Startujeme už v úterý 17. března. Tak si každý všední den od 10:00 do 11:00 nezapomeňte naladit Rádio Junior.
  Oblíbená dvojice Venda a Fráňa provede v nejbližších dnech všechny fandy Junioru například světem slovních druhů či vyjmenovaných slov.
  Zdroj junior.rozhlas.cz. + facebook.com/radiojuniorcz.

  Věda na doma.
  Akademie věd ČR v době pandemie každý den nabízí tipy pro rodiče a dětem, domácí pokusy, e-zdroje, elektronické verze časopisů i online výstavy. Streamujeme také aktuální domácí přednášky na zajímavá témata. Vše najdete už od minulého týdne na sociálních sítích AV ČR pod hashtagem #veda_na_doma a na webu Věda na doma. Akademie věd sdružuje více než padesátku vědeckých pracovišť a každé z nich má co nabídnout.
  Zdroj facebook.com/akademieved + avcr.cz/cs/pro-verejnost/veda-na-doma.
   

Deel deze pagina