Časopis Krajánek

Topic in 'Literární kavárna' gestart door kuurgast, 12-06-2016.

 1. kuurgast

  kuurgast Donateur

  zapalky vindt dit leuk.
 2. kuurgast

  kuurgast Donateur

  Právě vyšlo zářijové číslo českého časopisu Krajánek!

  [​IMG]

  Milé děti, prázdniny vám skončily, ale návrat do reality vám určitě zpříjemní nové číslo “Krajánka”.
  Verze ke čtení.
  Zdroj talencentrumaandeijssel.nl.
   
  zapalky vindt dit leuk.
 3. kuurgast

  kuurgast Donateur

  Časopis Krajánek

  Časopis Krajánek je tu hlavně pro děti českých krajanů žijící v zahraničí. Vznikl na základě zájmu o pomoc s učením českého jazyka a jeho dalšího rozvíjení. Na svých stránkách děti seznamuje s českou kulturou, tradicemi, reáliemi a českými osobnostmi. Nechybí ani ochutnávka ze zemí, kde malí krajánci se svými rodiči vyrůstají.
  Viz odkazy facebook.com/casopiskrajanek , talencentrumaandeijssel.nl/krajanek.

  [​IMG]

  Říjen 2018 Téma : Venkov - město.
   
  ave271 vindt dit leuk.
 4. kuurgast

  kuurgast Donateur

  Časopis Krajánek Leden 2019 Téma : Hory

  Poslední rachejtle vítající Nový rok vybledly a my jsme vkročili s plným elánem již do šestého ročníku našeho časopisu Krajánek!

  Tentokrát se vám hlásíme z malé země na západě Evropy, z Nizozemska. Hlavním tématem lednového čísla jsou hory, ale ty byste tady nenašly. Možná jednu malinkou, o kterou se musíme dělit se sousedním Německem a Belgií. Zato tu ale máme spoustu kanálů (grachten)! Každý Holanďan doufá, že kanály v zimě zamrznou a že se na nich konečně bude dát bruslit. Nádhernou síť kanálů má i Amsterdam, který vám v tomto čísle přiblížíme. Projdeme se městem, navštívíme dům, ve kterém žila Anna Frank, podíváme se do muzea i do ZOO. Po takové procházce řádně vyhládne a tak si uvaříme typickou holandskou hrachovou polévku. Také na vás doléhá únava? Však ano, po dlouhé procházce a vydatném jídle si musíte odpočinout! Máte své oblíbené místo na gauči? Hezky se na něm uvelebte a čtěte si nové Krajánkovy příběhy, legendy či komiks! Ať se vám líbí! Na shledanou! Tot ziens!

  Verze ke čtení - Verze k tisku

  VELKÁ ZMĚNA! Od ledna je možné si časopis „Krajánek“ zdarma stáhnout přes odkaz na NOVÉ webové stránce „Krajánek ve světě“. Před stažením je nutné se zaregistrovat.
  krajanekvesvete.cz/casopis-krajanek
   

Deel deze pagina