Nekdo z okoli Emmen ???

Welkom op Tsjechie.net

Het Tsjechisch Forum, in een nieuw jasje!

Ahoj lidicky,chci se zeptat jestli tady nekdo neni pobliz Emmen nebo v okoli.Jsem tady 2 mesice a nemam si s kym popovidat.Ozvete se nekdo.Treba i pres PC.A potrebovala bych i poradit jak tady normalne zacit fungovat,protoze s holandankama se mi to moc nedari.Diky za odpoved.Nikol:lekker:
 
odpoved

Ahoj,no holandsky se snazim ucit trochu doma protoze do skoly pochopitelne ted nemuzu kdyz jsem doma s maly.No a co ty?Jak se ti tady libi.Ja uz jsem si celkem zvykla.A tak jako ty jsem se tady pristehovala za pritelem.
 
A jak mas velkyho prcka? No ja chodim na hodiny, snazim se mluvit, ale je to boj. Zvykla jsem si docela v pohode, me se tady libi, je tu klidek, mili lidi, pohoda. Nemam zadny problem. A jak ty?
 
Malemu jsou 2 roky. Me se tady taky libi a hodne.Zatim se mi nechce vracet do cech.Mozna ze je to jen prvni dojem,ale to uvidim az pozdeji.Jinak se mi libi jiny styl zivota.Ale znas to,co je nove to je dobre.
A ty mas pritele cecha nebo holandana? a kolik ti je prosim te.Taky jsem se divala do mapy a zase tak daleko to neni.
Jeden cech za mnou prijel az z Rotterdamu takze tohle je kousek.
A mas v planu tady zustat?Ja bych tady chtela pracovat pokud to jen pujde a bude mozne.
 
Malemu jsou 2 roky. Me se tady taky libi a hodne.Zatim se mi nechce vracet do cech.Mozna ze je to jen prvni dojem,ale to uvidim az pozdeji.Jinak se mi libi jiny styl zivota.Ale znas to,co je nove to je dobre.
A ty mas pritele cecha nebo holandana? a kolik ti je prosim te.Taky jsem se divala do mapy a zase tak daleko to neni.
Jeden cech za mnou prijel az z Rotterdamu takze tohle je kousek.
A mas v planu tady zustat?Ja bych tady chtela pracovat pokud to jen pujde a bude mozne.
Me je 29. Pritel je Holandan. Jo, zas tak daleko to neni, a ja jezdim casto po Holandsku. Na severu jsme byli zrovna pred dvema tydny, mame tam zname.
A zustat tady- jj, uz to tak bude. A tvuj pritel je taky Holandan? Jak jste se seznamili?
 
Me je 29. Pritel je Holandan. Jo, zas tak daleko to neni, a ja jezdim casto po Holandsku. Na severu jsme byli zrovna pred dvema tydny, mame tam zname.
A zustat tady- jj, uz to tak bude. A tvuj pritel je taky Holandan? Jak jste se seznamili?


Me za chvili bude 24.A muj pritel je taky holandan a zname se uz 6 let.Jezddil k nam na dovcu,ale az ted nedavno jsme se dali dohromady.
A je dobre ze tady jezdite.Mohli bychom se nekdy sejit.Nevimjak tobe ,ale me strasne chybi kamaradi.Sice tady mam jednu cesku ale chtela bych jeste nekoho dalsiho.
A uz ses tady normalne oficialne prihlasena a vsechno vyrizene?
Taky mam v planu tady zustat,tak snad to vyjde.Moc se mi tu zatim libi.
A jeste ,kde bydlis v cechach.?
 
Me za chvili bude 24.A muj pritel je taky holandan a zname se uz 6 let.Jezddil k nam na dovcu,ale az ted nedavno jsme se dali dohromady.
A je dobre ze tady jezdite.Mohli bychom se nekdy sejit.Nevimjak tobe ,ale me strasne chybi kamaradi.Sice tady mam jednu cesku ale chtela bych jeste nekoho dalsiho.
A uz ses tady normalne oficialne prihlasena a vsechno vyrizene?
Taky mam v planu tady zustat,tak snad to vyjde.Moc se mi tu zatim libi.
A jeste ,kde bydlis v cechach.?
Ja uz jsem tady oficialne prihlasena, vyridila jsem si to hned prvni tyden, trvalo to skoro mesic, ale nemela jsem s tim zadne vetsi problemy. Kdyby jsi o tom potrebovala vedet vic, tak dej vedet.
Ja jsem ze zapadnich Cech, Kraslice, je to u Karlovych Varu. Ale ja uz Cechach neziju pres 6 let.
To je dobre, ze se ti tady libi. Budu ti drzet palce, aby se ti darilo. Sejit se klidne nekdy muzem, ja klidne muzu prijet na sever. Jezdim rada a poznavat me taky bavi.
 
Tak to mas fajn,ze to mas uz vyrizene.Me to teprve ceka.Tak bys mi mohla poradit co vsechno potrebuji a tak.A kde jsi byla tech 6 let?
JJ- klidne ti to napisu na email. Rekni co vis a co ti neni jasne a ja se ti pokusim odpovedet.
Ja byla na stazi v Recku, pak rok v Anglii a pak dalsi 4 roky v Anglii a to uz jsem tam pracovala a tam jsme se taky potkali s pritelem.
Takze jsem si asi zvykla docela snadno, a Holandsko je vic evropske nez Anglii a tam ted se vsemi temi utoky a Muslimy, to uz nebylo nic prijemneho. Zato tady na vychode Holandsko, to je takove krasne pomale a klidne, a bezpecne, tady snad lidi ani nezamykaji.
 
JJ- klidne ti to napisu na email. Rekni co vis a co ti neni jasne a ja se ti pokusim odpovedet.
Ja byla na stazi v Recku, pak rok v Anglii a pak dalsi 4 roky v Anglii a to uz jsem tam pracovala a tam jsme se taky potkali s pritelem.
Takze jsem si asi zvykla docela snadno, a Holandsko je vic evropske nez Anglii a tam ted se vsemi temi utoky a Muslimy, to uz nebylo nic prijemneho. Zato tady na vychode Holandsko, to je takove krasne pomale a klidne, a bezpecne, tady snad lidi ani nezamykaji.

Tak to uz jsi hodne nacestovala a mas taky zrejme zkusenosti co.Ja bydlim v zahranici poprve a je to pro me vsechno nove.Ale krasne.
A toho vyrizeni jsem se jeste moc nezajimala protoze chci dokoncit materskou.Dam ti ten muj email:nikol4@seznam.cz a budu rada kdyz mi napises vsechno ohledne toho prihlaseni.Co vsechno potrebuji za papiry a taky jestli prelozit nejake dokumenty a tak.Diky moc.
 
Tak to uz jsi hodne nacestovala a mas taky zrejme zkusenosti co.Ja bydlim v zahranici poprve a je to pro me vsechno nove.Ale krasne.
A toho vyrizeni jsem se jeste moc nezajimala protoze chci dokoncit materskou.Dam ti ten muj email:nikol4@seznam.cz a budu rada kdyz mi napises vsechno ohledne toho prihlaseni.Co vsechno potrebuji za papiry a taky jestli prelozit nejake dokumenty a tak.Diky moc.
jasnacka, pisnu ti to na tvuj email, jak jsem to mela ja. No asi jo, pamatuji si, jak jsem byla v Recku, to jeste skype a takove veci moc nefungovali a jak jsem se trasla jak ratlik, kdyz jsem mohla mluvit s nasima a kdyz mi nekdo poslal email. Sranda, ted uz se tomu muzu jen smat.
Ale neboj to zvladnes, urcite se domluvis anglicky a to se da a holandstinu se taky nejak driv nebo pozdeji naucis. Hlavne nic nelamej pres koleno, chce to cas.
 

pepo

† In Memoriam
Jandulko a Niki33,

taky máte možnost tyto své osobní až skoro intimní povídání provést v pozadí pomocí PM (personal message), doporučuji. Těm ostatním zvědavým fórumákům toto vaše povídání nic neřekne a nepřinese.
 
Bovenaan