Ad Verschoor
Donateur
Reis door Bohemen. Voorjaar 2011. (Deel 1.)
Nu ik vandaag de 10000ste bezoeker mocht ontvangen op mijn vorig reisverslag lijkt het me leuk mijn plannen voor dit jaar aan jullie te presenteren. Ik doe dit in 2 delen. De reis begint in april en duurt 16 dagen. Vanwege de komst van ons 7e kleinkind, half juni, hebben we de reis vervroegd en ingekort. De reis komt overeen met die van vorig jaar.
Sommige plaatsen willen wij gewoon nogmaals bezoeken (verdiepen en intensiveren) en verschillende plaatsen zijn nieuw opgenomen. Dit komt ook omdat we nu weer met onze vrienden uit Deventer gaan, die we graag laten meegenieten van prachtige, door ons al geziene, plekjes.
Vrijdag 29 april. Ron, Marijke, Marja en ik zijn van plan 's ochtends om 5.00 uur te vertrekken vanuit Hoogeveen richting Vimperk. We doen dit in onze blauwe (metallic) Peugeot 307 met het kenteken
27-XK-VV en voorzien van de "I love Tsjechie" sticker. Uiteraard hopen we op niet teveel oponthoud op de Duitse wegen.
Bij de grensovergang Philippsreut kopen we ons wegenvignet, die ik nu goed wil bevestigen. Een aardige anekdote is dat ik vorig jaar voor mijn kinderen een mapje met wetenswaardigheden had klaar gemaakt. Hierin ook de aanschaf en manier van bevestigen van het vignet. Groot was de hilariteit van hun om te zien dat alleen pa het vignet aan de buitenzijde geplakt had. Hun uitdrukking was duidelijk "Je zadelt ons op met een mapje met kennis, die jezelf niet leest". Korte tijd na de grensovergang verwachten we, dat onze autopapieren wel weer gecontroleerd zullen worden. Ik zal er rekening mee houden mijn snelheid direct aan te passen, zodat ik niet weer gelijk een bekeuring krijg.
Tussen 15.00 en 16.00 uur denken we aan te komen bij ons hotel Terasa (www.hotelterasa.cz) in Vimperk. Als vanouds worden we met open armen en bier ontvangen.
Zaterdag 30 april. We zijn van plan om met de bus naar Ceske Budejovice te gaan. Een stad waar we nog niet geweest zijn en waarvan we ons toch veel voorstellen, omdat velen hem aanprijzen.
Helaas hoorde ik van de VVV in Vimperk dat daar 's avonds geen heksen-verbranding is.
Zondag 1 mei. Zijn we uitgenodigd door de VVV in Vimperk om de opening van het toeristisch seizoen in het Zamek Vimperk bij te wonen. Hier zal dan ook de nieuwe expositie tentoongesteld worden.
Vanzelfsprekend koppelen we dit aan een museum bezoek.
Maandag 2 mei. We weten uit ervaring dat veel in Tsjechie op maandag gesloten is. De auto en chauffeur hebben 2 dagen rust mogen hebben en nu moeten ze er maar weer tegenaan. We rijden naar Freienau in Zuid-Beieren om in het Penninger-museum onze voorraad drank aan te vullen. Via Kvilda, het hoogst gelegen dorp in Tsjechie, gaan we terug naar Vimperk.
Dinsdag 3 mei. We rijden via Strakonice naar Klatovy. Vorig jaar waren we er in april en was alles nog gesloten. Nu hopen we dat we de kerken, het knekelhuis en de apotheek "open" zullen aantreffen. Via een werkelijk prachtige route (Susice, Kaspersky Hory en Stachy) rijden we voor de laatste maal alweer richting ons thuis deze dagen.
Woensdag 4 mei. We vertrekken al vroeg uit Vimperk om een bezoek te brengen aan het kasteel in Hluboka nad Vltavou, indien mogelijk, willen we nu ook naar binnen. 's Middags willen we naar Jindrichuv Hradec en later zoeken we dan een hotel in Chrudim.
Donderdag 5 mei. De autorit gaat dwars door Pardubicky Kraj. Vorige keer hebben we in de hoogte Zamek Caslav gezien. Nu willen we toch even naar boven om van dichtbij te kijken.
We vervolgen de rit naar Kutna Hora. Een stad om weer te bewonderen en nog andere plekjes te zien.
Vrijdag 6 mei. In de ochtend bezoeken we Pardubice met z'n historisch centrum en 's middags dan naar het poppenmuseum in Chrudim. Deze keer toch even binnen kijken.
wordt vervolgd
Nu ik vandaag de 10000ste bezoeker mocht ontvangen op mijn vorig reisverslag lijkt het me leuk mijn plannen voor dit jaar aan jullie te presenteren. Ik doe dit in 2 delen. De reis begint in april en duurt 16 dagen. Vanwege de komst van ons 7e kleinkind, half juni, hebben we de reis vervroegd en ingekort. De reis komt overeen met die van vorig jaar.
Sommige plaatsen willen wij gewoon nogmaals bezoeken (verdiepen en intensiveren) en verschillende plaatsen zijn nieuw opgenomen. Dit komt ook omdat we nu weer met onze vrienden uit Deventer gaan, die we graag laten meegenieten van prachtige, door ons al geziene, plekjes.
Vrijdag 29 april. Ron, Marijke, Marja en ik zijn van plan 's ochtends om 5.00 uur te vertrekken vanuit Hoogeveen richting Vimperk. We doen dit in onze blauwe (metallic) Peugeot 307 met het kenteken
27-XK-VV en voorzien van de "I love Tsjechie" sticker. Uiteraard hopen we op niet teveel oponthoud op de Duitse wegen.
Bij de grensovergang Philippsreut kopen we ons wegenvignet, die ik nu goed wil bevestigen. Een aardige anekdote is dat ik vorig jaar voor mijn kinderen een mapje met wetenswaardigheden had klaar gemaakt. Hierin ook de aanschaf en manier van bevestigen van het vignet. Groot was de hilariteit van hun om te zien dat alleen pa het vignet aan de buitenzijde geplakt had. Hun uitdrukking was duidelijk "Je zadelt ons op met een mapje met kennis, die jezelf niet leest". Korte tijd na de grensovergang verwachten we, dat onze autopapieren wel weer gecontroleerd zullen worden. Ik zal er rekening mee houden mijn snelheid direct aan te passen, zodat ik niet weer gelijk een bekeuring krijg.
Tussen 15.00 en 16.00 uur denken we aan te komen bij ons hotel Terasa (www.hotelterasa.cz) in Vimperk. Als vanouds worden we met open armen en bier ontvangen.
Zaterdag 30 april. We zijn van plan om met de bus naar Ceske Budejovice te gaan. Een stad waar we nog niet geweest zijn en waarvan we ons toch veel voorstellen, omdat velen hem aanprijzen.
Helaas hoorde ik van de VVV in Vimperk dat daar 's avonds geen heksen-verbranding is.
Zondag 1 mei. Zijn we uitgenodigd door de VVV in Vimperk om de opening van het toeristisch seizoen in het Zamek Vimperk bij te wonen. Hier zal dan ook de nieuwe expositie tentoongesteld worden.
Vanzelfsprekend koppelen we dit aan een museum bezoek.
Maandag 2 mei. We weten uit ervaring dat veel in Tsjechie op maandag gesloten is. De auto en chauffeur hebben 2 dagen rust mogen hebben en nu moeten ze er maar weer tegenaan. We rijden naar Freienau in Zuid-Beieren om in het Penninger-museum onze voorraad drank aan te vullen. Via Kvilda, het hoogst gelegen dorp in Tsjechie, gaan we terug naar Vimperk.
Dinsdag 3 mei. We rijden via Strakonice naar Klatovy. Vorig jaar waren we er in april en was alles nog gesloten. Nu hopen we dat we de kerken, het knekelhuis en de apotheek "open" zullen aantreffen. Via een werkelijk prachtige route (Susice, Kaspersky Hory en Stachy) rijden we voor de laatste maal alweer richting ons thuis deze dagen.
Woensdag 4 mei. We vertrekken al vroeg uit Vimperk om een bezoek te brengen aan het kasteel in Hluboka nad Vltavou, indien mogelijk, willen we nu ook naar binnen. 's Middags willen we naar Jindrichuv Hradec en later zoeken we dan een hotel in Chrudim.
Donderdag 5 mei. De autorit gaat dwars door Pardubicky Kraj. Vorige keer hebben we in de hoogte Zamek Caslav gezien. Nu willen we toch even naar boven om van dichtbij te kijken.
We vervolgen de rit naar Kutna Hora. Een stad om weer te bewonderen en nog andere plekjes te zien.
Vrijdag 6 mei. In de ochtend bezoeken we Pardubice met z'n historisch centrum en 's middags dan naar het poppenmuseum in Chrudim. Deze keer toch even binnen kijken.
wordt vervolgd