het Tsjechisch Forum
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Registreren
Registreren FAQ Ledenlijst Agenda Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren



Antwoord
 
Onderwerp-opties
Oud 03-10-07, 12:15   #1
Actief Lid
 
Jan57's avatar
 
Lid sinds: okt 2007
Nationaliteit:
Berichten: 155
Burenhulp

Mijn eerste dag op het Tsjechisch Forum en direct al de neiging een verhaal te schrijven na het lezen van al het moois in deze rubriek.

Sinds drie jaar hebben we een 200 jaar oude Challupa in Bozkov. Een leuk dorp op de rand van het reuzengebergte en de Èesky raý. Met hulp van mijn Tsjechische schoonzus en nadat ze ex-schoonzus werd en verhuisde naar Ostrava andere zeer hulpvaardige Tsjechische vrienden hebben we de verbouwing overleefd. Het huisje is prachtig geworden en we komen er, net zoals onze familie en vrienden erg graag.

Nu hadden we nog een schilder en tuinman nodig voor het buitenwerk. Het liefst mensen uit Bozkov. Maar ja, vindt die maar eens. In het dorp kenden we nog niemand en de taal waren we ook niet machtig.

Deze zomer was er een circus neergestreken in Bozkov. Onze dochter van zes was nooit eerder in een circus geweest. Dus dat was een uitgesproken kans. Tijdens de pauze mochten kinderen in de piste een rondje op een pony rijden. Dat wilde Iris natuurlijk ook. Tijdens het wachten op haar beurt vroeg ze me of dit nu ook geld koste en hoeveel. Ik antwoorde dat het dacht ik csk 30 koste. Een mevrouw voor me in de rij beaamde dit in het Nederlands. Even later hoorde ik haar Tsjechisch spreken. Je begrijpt dat ik m'n kans greep en ik vroeg haar of ze in Bozkov woonde. Dat klopte en we raakten aan de praat. Ze bleek Tsjechische te zijn in Alkmaar te wonen een getrouwd met een Nederlander. We werden direct op de koffie uitgenodigd.

Om een lang verhaal kort te houden, inmiddels hebben we een schilder, timmerman en tuinman, dankzij haar bemiddeling.
Onze Chaluppa staat er inmiddels prachtig bij.

Hé LIBA, je bent een kanjer, bedankt.

Enne wanneer jullie nog eens een tolk/vertaalster nodig hebben, ik weet er een, Liba van Dijk in Alkmaar

Laatst aangepast door Jan57; 03-10-07 om 14:32.
Jan57 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 03-10-07, 13:38   #2
Actief Lid
 
sandra66's avatar
 
Lid sinds: apr 2004
Nationaliteit:
Woonplaats: Rotterdam
Berichten: 191
Fijn hé, dat spontane !
Zooooooo herkenbaar...
__________________
To je vono !
sandra66 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 03-10-07, 17:22   #3
Actief Lid
 
C.P.'s avatar
 
Lid sinds: aug 2005
Nationaliteit:
Woonplaats: Cothen
Berichten: 202
Aan Liba heb je een goede hulp! Doe haar vooral de groeten: ik heb Tsjechische les van haar gehad, in Driebergen!

Paulien
C.P. is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 03-10-07, 19:29   #4
Actief Lid
 
Jan57's avatar
 
Lid sinds: okt 2007
Nationaliteit:
Berichten: 155
Zal ik doen!!
Jan57 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 03-10-07, 19:41   #5
Actief Lid
 
Aliën's avatar
 
Lid sinds: mrt 2006
Nationaliteit:
Woonplaats: Venlo
Berichten: 257
Hoi Jan,

Leuk zo'n ontdekking. Blijkt maar weer dat als je de taal beheerst het heel veel geslommer scheelt. Wordt tijd dat ik het ook eens ga leren. Niet zo zeer om te bouwen, maar om meer contact met de mensen daar te krijgen.

Trouwens, pas maar op voor de verslaving aan dit forum.....(er schijnen nogal wat verslaafden hier rond te huppelen)
__________________
Herinneringen zijn interpretaties, geen feiten.
Aliën is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 03-10-07, 20:44   #6
VIP Lid
 
char's avatar
 
Lid sinds: dec 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: voorschoten
Berichten: 695
Welkom hier, Jan! En als het even kan,....blijven schrijven!!
Carlo.
char is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord

Onderwerp-opties

Berichtregels
Je mag geen nieuwe onderwerpen starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken

BB code is aan
Smilies zijn aan
[IMG] code is aan
HTML-code is uit
Trackbacks are uit
Pingbacks are uit
Refbacks are uit


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed