het Tsjechisch Forum
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Registreren
Registreren FAQ Ledenlijst Agenda Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren




Antwoord
 
Onderwerp-opties
Oud 29-08-08, 21:05   #21
Actief Lid
 
Antonio's avatar
 
Lid sinds: mei 2008
Nationaliteit:
Woonplaats: Juinen
Berichten: 108
Ik ben de afgelopen maand bij onze Jednatal-advocaat in CZ geweest met de volgende vraag;

Ik wil in Nederland een testament opmaken dat bij overlijden van Antonio de aandelen in de SRO niet naar zijn ouders gaan maar naar zijn vriendin die al een aandeel in de SRO heeft en eventueel nog een deel aan haar kinderen. Volgens mijn Advocaat is het testament in NL daarbij voldoende om aanspraak te maken over de vrij gekomen aandelen.
Er hoeft in Tsjechie niets extra's geregeld te worden. In NL wordt het gezien als aandelen in een buitenlandse BV die in het bezit zijn van een Nederlands staatsburger. Bij overlijden maakt de Notaris aanspraak op de SRO met de gewenste voorwaarden zoals gesteld in het Testament.

Onze Advocaat in Tsjechie verzekerde ons dat dit voldoende is.
We gaan nu in Nederland dit regelen, de kosten voor dit Testament zijn dan 500 euro.
Antonio is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 30-08-08, 19:23   #22
 
kukel's avatar
 
Lid sinds: apr 2005
Nationaliteit:
Woonplaats: Voorburg
Berichten: 1817
Beste Antonoi, laat eens horen of je dat gelukt is.

En wat betekent: bij overlijden maakt etc.?

Groet van een springlevende.
kukel is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 30-08-08, 23:42   #23
Nieuw Lid
 
antonin's avatar
 
Lid sinds: aug 2007
Nationaliteit:
Woonplaats: Kolince
Berichten: 23
In dit onderwerp wordt gesproken over de Jednatel als een extra persoon in de SRO.
Ik heb daar nog steeds mijn bedenkingen over, daar het snel en eenvoudig te verwezelijken is om als aandeelhouder zelf Jednatel van je SRO te worden.
Het lijkt mij toch het verstandigste, als je zelf het beheer hebt.
Of zie ik dat verkeerd?
antonin is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 30-08-08, 23:48   #24
VIP Lid
 
paula's avatar
 
Lid sinds: jan 2003
Nationaliteit:
Woonplaats: Dobronice CZ
Berichten: 627
Een aantal jaar geleden moest de jednatel een Tsjech zijn, nu hoeft dat niet meer maar wordt het nog wel eens gedaan omdat het makkelijk is ivm handtekeningen zetten.
Je hoeft dan niet elke keer weer naar Tsjechie als er een handtekening gezet moet worden.
Dit is trouwens goed op te lossen door iemand te machtigen!
paula is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 31-08-08, 09:39   #25
Actief Lid
 
Antonio's avatar
 
Lid sinds: mei 2008
Nationaliteit:
Woonplaats: Juinen
Berichten: 108
Citaat:
kukel schreef:
Bericht bekijken
Beste Antonoi, laat eens horen of je dat gelukt is.

En wat betekent: bij overlijden maakt etc.?

Groet van een springlevende.
Laat ik horen Kukel, overigens waren we, voordat we naar Tsjechie gingen, bij de Notaris in NL voor een voorgesprekje. Zij verwachtte dat het voldoende was om in Nederland een Testament op te stellen maar adviseerde wel om dat in Tsjechie te verifieren.
Bij overlijden worden de aandelen herverdeeld zoals aangegeven in je testament, niet meer dan dat Kukel.
Antonio is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 21-10-08, 16:52   #26
Actief Lid
 
rich?'s avatar
 
Lid sinds: apr 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Berichten: 195
erfrecht

Vandaag een artikel in Wereldexpat van RNW(Wereldomroep) over erfrecht. http://www.wereldomroep.nl/actua/nl/samenleving
rich?
rich? is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 21-10-08, 17:35   #27
Nieuw Lid
 
Lid sinds: mei 2008
Nationaliteit:
Berichten: 3
Bedankt Rich.

Ben op dit moment bezig met een bewijs van erfrecht vanuit Ned. Mocht
dit voor de Tsj. overheid genoeg zijn en gelden, dan laat ik dit zeker weten.

Gr. Malmug
malmug is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 21-10-08, 19:35   #28
Super Lid
 
Lina's avatar
 
Lid sinds: mei 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Zutphen, NL
Berichten: 1065
Citaat:
Lina schreef:
Bericht bekijken
Wij hadden een boekje van de notaris met regels omtrent testament, erfrecht etc in het buitenland. Helaas kan ik het niet vinden....
Ik heb het boekje inmiddels weer terug gevonden! Het heet Internationaal erfrecht, en is een uitgave van "de notaris, koninklijke notariële beroepsorganisatie". Gewoon gratis verkrijgbaar bij de notaris dus.
Een vergelijkbaar iets staat in het kort weergegeven op deze site.
Lina is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud gisteren, 13:56   #29
Nieuw Lid
 
Lid sinds: mrt 2008
Nationaliteit:
Woonplaats: Reeuwijk
Berichten: 11
Ik kreeg vandaag een mail binnen met de volgende gegevens:

Geachte relatie,

We krijgen vaak van kliënten de vraag gesteld hoe het erfrecht in Tsjechië is geregeld. Bij navraag bij de notaris is gebleken, dat onroerend-goed, dat in privébezit is van Nederlanders, bij overlijden van één van de eigenaren ten alle tijde via de Tsjechische notaris moet worden geregeld. Bijgaand een korte omschrijving van de wettelijke gang van zaken.

Erfrechtkwestie wordt opgestart, nadat de Nederlandse gemeente een overlijdensacte heeft opgesteld. Deze overlijdensacte dient te worden gelegaliseerd en vertaald, waarna deze naar de arrondissementerechtbank in Tsjechië dient te worden verstuurd. De rechtbank wijst een notaris aan, die de erfrechtprocedure tot zich neemt. De Tsjechische notaris checkt bij de Nederlandse notaris en de Tsjechische notariële kamer of er een testament is, en stemt met zijn Nederlandse collega de erfgenamen vast. De erfgenamen worden uitgenodigd op een zitting bij de notaris om de erfrechtkwestie te regelen.

a) Indien één van de echtgenoten overleden is, valt 50% van het eigendom aan de overgebleven echtgenoot ten deel. De resterende 50% wordt gelijkelijk verdeeld tussen de kinderen en de overgebleven echtgenote. b) Indien de echtgenoten géén kinderen hadden, valt 50% van het eigendom ten deel aan de overgebleven echtgenoot, de resterende 50% wordt 50/50 verdeeld tussen de overgebleven echtgenoot en de ouders van
de andere echtgenoot
c) Indien een paar samenwoont, niet getrouwd is, valt het eigendom in gelijke delen toe aan de ouders van de overleden partner (of kinderen hiervan) en de samenwonende partner

Nadat de erfgenamen het eens zijn, maakt de notaris een acte op, die ter goedkeuring naar de rechtbank wordt gestuurd. Nadat de rechtbank een besluit tot erfrecht heeft afgegeven, wordt dit besluit ingeschreven in het kadaster, en zijn de erfgenamen rechtsgeldig eigenaar van het onroerend-goed.

Verder is van belang:
- voor erfrecht in de eerste en tweede graad is GÉEN erfrechtbelasting verschuligd, uitsluitend een vergoeding aan de notaris ter hoogte van gemiddeld 0,5% van de te erven boedel
- indien de erfgenamen het eens worden, hoeft er géén taxatierapport te worden opgesteld, hoewel veel notarissen anders kunnen besluiten.
- erfgenamen op basis van Tsjechisch erfrecht hoeven géén verblijfsvergunning aan te vragen om eigenaar te kunnen worden van Tsjechisch onroerend-goed
- Tsjechisch eigendom valt alleen dan de Staat toe als er géén oom of tante is (vierde graad), die het erfgoed kan overnemen. Indien eigenaren dus géén kinderen hebben, géén broers of zussen noch ooms of tantes
is het noodzakelijk een testament te maken om te voorkomen, dat het erfgoed toevalt aan de staat.

Een uitgebreide beschrijving van het Tsjechisch erfrecht zal in de volgende uitgave van Wonen en Werken in Tsjechië worden vermeld.


Addy Coolbergen
J. Noordam is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud vandaag, 00:19   #30
Actief Lid
 
C.Berendse's avatar
 
Lid sinds: jun 2006
Nationaliteit:
Berichten: 397
Dat is heel duidelijk Addy, bedankt.
C.Berendse is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord

Onderwerp-opties

Berichtregels
Je mag geen nieuwe onderwerpen starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken

BB code is aan
Smilies zijn aan
[IMG] code is aan
HTML-code is uit
Trackbacks are uit
Pingbacks are uit
Refbacks are uit


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed