Registreren
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Vakantiehuizen
Agenda Ledenlijst FAQ Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren

Terug   het Tsjechisch Forum - Toerisme - Vervoer
Massale kettingbotsing op snelweg Praag-Brno

Massale kettingbotsing op snelweg Praag-Brno

Antwoord
 
Onderwerp-opties In onderwerp zoeken Weergave
Oud 20-03-08, 14:41   #1
Freddy2005
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6120
Massale kettingbotsing op snelweg Praag-Brno

Citaat:
Freddy2005 schreef:
Bericht bekijken
Metereologen waarschuwen, voor grote delen in Tsjechië, rekening te houden met hevige sneeuwval en sterke stormwind.
Na een reeks van ongevallen door sneeuw- en ijsgladheid is het vanmorgen tot een echte chaos gekomen op Tsjechië's drukste snelweg Praag-Brno. In totaal waren 116 wagens bij de ongevallen betrokken. 33 personen werden gekwetst. Tussen km 100 en 160 is de autobaan volledig afgesloten in beide richtingen. 20 reddingvoertuigen waren in de botsingen betrokken of konden niet verder. Er werden daarom ook helikopters ingezet om artsen en medisch personeel ter plaatse te brengen.

novinky.cz

idnes.cz

_____________________________________________________
zomerimpressies (klik voor bekijken)
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 20-03-08, 18:31   #2
Robi
Nieuw Lid
 
Robi's avatar
 
Lid sinds: apr 2004
Woonplaats: Den Haag
Berichten: 13
Massale kettingbotsing op snelweg Tsjechië

Een hevige sneeuwstorm heeft vanmorgen een spectaculaire kettingbotsing veroorzaakt met honderden personenenwagens, vrachtwagens en bussen op de belangrijkste Tsjechische verkeersader tussen Praag en Brno (oosten). Dat heeft de politie meegedeeld.

33 gewonden
Ongeveer 20.000 mensen waren deze namiddag op de snelweg geblokkeerd, na de kettingbotsing waarbij minstens 33 gewonden vielen. Zes mensen zijn er erg aan toe, aldus de brandweer.

Overal voertuigen
"Hoe ver je ook maar kijkt, je ziet enkel bij het ongeval betrokken voertuigen. Er zijn reddingshelikopters ter plaatse, de brandweer en politie is massaal aanwezig. Ik heb nog nooit zoiets gezien", schreef een ingesloten vrouw, Katerina Buzkova op de nieuwssite www.idnes.cz. "Er is geen paniek, maar we weten nog altijd niet hoelang we hier nog moeten blijven. We beginnen ook honger te krijgen", voegde ze eraan toe.

Afgesloten
Bij het ongeval waren in totaal 116 voertuigen betrokken. Een groot deel van de snelweg op een honderdtal kilometer van Praag blijft afgesloten. De wegomleiding veroorzaakte dan weer monsterfiles op de andere wegen in dit bergachtige gebied.

Na een korte lenteachtige periode begon het begin deze week weer te sneeuwen in Tsjechië en Slovakije.
Bijgesloten afbeelding
Bestandstype: jpg art_large_346860.jpg (8,7 KB, 280x bekeken)
Bestandstype: jpg art_large_346868.jpg (8,5 KB, 276x bekeken)
Robi is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 20-03-08, 18:44   #3
jolanda berben
Super Lid
 
jolanda berben's avatar
 
Lid sinds: dec 2006 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: middelbeers
Berichten: 1101
He bah, sneeuw is leuk, maar niet altijd dus.
_____________________________________________________
Užívej Dne
jolanda berben is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 20-03-08, 18:58   #4
Erik
VIP Lid
 
Erik's avatar
 
Lid sinds: feb 2003
Nationaliteit:
Woonplaats: R'dam / Brno
Berichten: 936
Hier nog meer info: KLIK

Is wel in het Tsjechisch, maar staan ook foto's en een filmpje op.

De brandweer enzo waren wel goed bezig, warme dranken, water etc, brachten ze allemaal rond...
Op het nieuws van vanavond werd gezegd dat iedereen in bussen is afgevoerd die in de ravaze waren terecht gekomen, dat t nu alleen tot diep in de nacht gaat duren alle auto's en vrachtauto's van de weg te krijgen...
Erik is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 20-03-08, 23:47   #5
moesti
Actief Lid
 
moesti's avatar
 
Lid sinds: jan 2004
Nationaliteit:
Woonplaats: België
Berichten: 366
weet iemand de verdere weersvoorsepelling aub ? (ik ga de nacht van 26 op 27 maart de baan op ...) Danke
moesti is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 21-03-08, 00:04   #6
Krulletje
VIP Lid
 
Krulletje's avatar
 
Lid sinds: aug 2006
Nationaliteit:
Woonplaats: Grijpskerk
Berichten: 825
Ik zag het zonet in het journaal. Wat afschuwelijk!
Krulletje is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 21-03-08, 08:33   #7
els van den Heuvel
Actief Lid
 
Lid sinds: nov 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: mierlo
Berichten: 291
Als je foto's ziet zou je denken aan een autosloperij!
zoals ik lees geen zwaargewonden en ondanks dat je er natuurlijk weer veel ongemak van hebt is een auto te vervangen.
els van den Heuvel is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 21-03-08, 08:38   #8
PuNkEnStEiN
Moderator
 
PuNkEnStEiN's avatar
 
Lid sinds: apr 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Rijswijk ZH
Berichten: 4505
Citaat:
els van den Heuvel schreef:
zoals ik lees geen zwaargewonden
Niet?

Citaat:
Robi schreef:
Bericht bekijken
..... kettingbotsing waarbij minstens 33 gewonden vielen. Zes mensen zijn er erg aan toe, aldus de brandweer.
_____________________________________________________
Na alkohol! Na příčinu a současně i řešení všech životních problémů!
PuNkEnStEiN is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 21-03-08, 19:12   #9
Freddy2005
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6120
Twee personen, waaronder een 53-jarige Duitser, zijn nog steeds in levensgevaar. De Duitser heeft zware inwendige verwondingen opgelopen aldus een persmededeling van het ziekenhuis in Brno.

radio.cz
_____________________________________________________
zomerimpressies (klik voor bekijken)
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 27-03-08, 14:12   #10
Freddy2005
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6120
Overdreven snelheid is oorzaak massale botsing D1.

Een week na de massale kettingbotsing op de snelweg Praag-Brno, heeft onderzoek uitgewezen dat kort voor het ongeval waarbij meer dan honderd voertuigen betrokken waren, ondanks de slechte weersomstandigheden, meer dan tweederde van de vrachtwagens de toegestane maximale snelheid van 80 km/u overschreden hebben. Dit blijkt uit beelden van de bewakingscamera's van de snelwegbeheerder. Op het ogenblik van de botsingen was het zicht op de ondergesneeuwde snelweg minder dan 100 meter. Duidelijk onaangepaste snelheid werd ook bij de personenwagens vastgesteld: vier op de vijf van de wagens op de linkerweghelft reden kort voor de aanrijdingen harder dan 110 km/u.

radio.cz

idnes.cz
_____________________________________________________
zomerimpressies (klik voor bekijken)
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord


Onderwerp-opties In onderwerp zoeken
In onderwerp zoeken:

Geavanceerd zoeken
Weergave



Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.0.0 - RSS Feed