het Tsjechisch Forum
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Registreren
Registreren FAQ Ledenlijst Agenda Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren




Antwoord
 
Onderwerp-opties
Oud 29-01-07, 13:29   #11
Lid
 
valek's avatar
 
Lid sinds: jan 2007
Nationaliteit:
Woonplaats: rotterdam
Berichten: 25
Citaat:
PuNkEnStEiN schreef:
Bericht bekijken
Wat is het nou?
Ja zeg het maar ze spreken elkaar op alle fronten tegen. Het kan zijn dat voetgangers sinds 1950 over de brug mochten en dat het in 1974 alleen voor voetgangers beschikbaar was. Wie weet wat waar is?
valek is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 29-01-07, 13:45   #12
Moderator
 
PuNkEnStEiN's avatar
 
Lid sinds: apr 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Rijswijk ZH
Berichten: 4666
Misschien moeten we Smajlik gewoon maar geloven?
Citaat:
Smajlík_M schreef:
Bericht bekijken
Volgens mij was de Karelsbrug tot ver in de jaren 1960 toegankelijk voor autoverkeer. Ik herinner me pas dat het exclusief voor voetgangers werd in de jaren 70 (en niet jaren 50). Maar kan me daarin vergissen.
PuNkEnStEiN is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 29-01-07, 15:09   #13
VIP Lid
 
Smajlík_M's avatar
 
Lid sinds: mrt 2003
Nationaliteit:
Berichten: 721
voetgangers konden altijd al over de brug (getuige historische foto's etc)
dus was het toch pas in 1974 dat het uitsluitend een voetgangerszone werd

doet er eigenlijk niet toe, maar beetje slordig werk voor een 'razende reporter' om zulke onnauwkeurigheden te publiceren.

voor de goede orde, geen kritiek op valek om dit op het web te zetten; de kritieke noten waren ook absoluut niet naar zijn adres bedoeld.
Smajlík_M is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 30-01-07, 14:45   #14
Actief Lid
 
apolonia's avatar
 
Lid sinds: jul 2004
Nationaliteit:
Woonplaats: fontanges
Berichten: 131
Print me suf met jullie leuke en leerzame artikelen.
Begin warm te lopen en als alles goed gaat ga ik in September.
apolonia is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 30-01-07, 21:22   #15
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge / België
Berichten: 6247
Praag wil plastic in plaats van steen

Het gemeentebestuur van de Tsjechische hoofdstad Praag overweegt alle stenen beelden op de wereldberoemde Karels Brug te laten vervangen door kunststof kopieën. Aanleiding vormt de vernieling, vorige week, van het beeld Heilig Kruis op de brug door een, tot nu toe onbekende, vandaal.

„We moeten iets doen. De huidige situatie waarbij iedereen elk beeld kan vernielen, is ondraaglijjk. Ik kan me niet voorstellen dat zoiets in bijvoorbeeld Rome mogelijk is", aldus Milan Richter, verbonden aan de Praagse raad voor cultuur.

De eerste steen voor de Karels Brug werd in 1357 door Karel IV gelegd. De brug, die de Vltava (Moldau) overspant is 516 meter lang en tien meter breed. Er staan 30 beelden op, gemaakt rond 1700.

Praag start deze zomer met een reconstructie van de brug. In dat kader zouden ook de beelden vervangen kunnen worden. Overigens zijn er ook andere ideeën om het culturele erfgoed beter te beschermen zoals formele politiepatrouilles of installatie van een camerasysteem.

Van de 30 beelden op de brug is overigens een deel al niet meer in orginele staat. De afgelopen jaren zijn er al vaker kleine onderdelen van de beelden verdwenen of is er schade ontstaan. "Bij elk tweede beeld is wel iets beschadigd", aldus Ondref Sefc van het het agentschap voor Nationaal erfgoed. "Maar zo'n gewelddadige aanval als vorige week op het beeld Heilig Kruis is nog nooit voorgekomen."

Het gemeentebestuur van Praag wil de beveiliging op de brug in ieder geval zo snel mogelijk versterken. Een bewakingsdienst houdt de gebeurtenissen op de brug nu alleen tussen 10.00 en 22.00 uur in de gaten. Overigens zullen duikers nog deze week op de bodem van de Vltava gaan zoeken naar onderdelen van het beeld Heilig Kruis.

gva.be
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 30-01-07, 22:48   #16
Super Lid
 
jolanda berben's avatar
 
Lid sinds: dec 2006 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: middelbeers
Berichten: 1079
Ongelooflijk toch,dat dit nodig is,kunnen mensen nou niet met hun f.....ken van alles afblijven.
jolanda berben is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 31-01-07, 10:11   #17
Lid
 
valek's avatar
 
Lid sinds: jan 2007
Nationaliteit:
Woonplaats: rotterdam
Berichten: 25
Als het zo door gaat met het vernielen blijft er straks weinig erfgoed over.
valek is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 31-01-07, 11:31   #18
Actief Lid
 
Nathalie L.'s avatar
 
Lid sinds: jan 2006
Nationaliteit:
Berichten: 457
Jeetje wat zonde!!!
Nathalie L. is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 31-01-07, 11:37   #19
Moderator
 
PuNkEnStEiN's avatar
 
Lid sinds: apr 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Rijswijk ZH
Berichten: 4666
Ik kan het mis hebben, maar volgens mij zijn een flink aantal beelden de afgelopen decennia al vervangen door replica's en zijn de originelen opgeslagen in musea. Kan iemand daar meer over vertellen?
PuNkEnStEiN is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 31-01-07, 14:40   #20
Actief Lid
 
Nathalie L.'s avatar
 
Lid sinds: jan 2006
Nationaliteit:
Berichten: 457
Dit is inderdaad waar. Zie ook de foto's van mijn man Boeda in de fotogalerij, maar de replica's waren tot nu toe van steen, wit, dat langzaam verkleurde door de uitlaatgassen en op den duur niet van echt is te onderscheiden. Maar kunststof, dat is nieuw voor mij en dat zou ik echt vreselijk zonde vinden. Een kunststof beeld, bleeeh.:traan:En helemaal niet op zo'n mooie oude brug!!!!!
Nathalie L. is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord

Onderwerp-opties

Berichtregels
Je mag geen nieuwe onderwerpen starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken

BB code is aan
Smilies zijn aan
[IMG] code is aan
HTML-code is uit
Trackbacks are uit
Pingbacks are uit
Refbacks are uit


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed