het Tsjechisch Forum
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Registreren
Registreren FAQ Ledenlijst Agenda Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren




Antwoord
 
Onderwerp-opties
Oud 13-02-04, 20:21   #51
Geroyeerd lid
 
Lid sinds: feb 2004
Berichten: 715
Re: PIVO

Voor Nederlanders wellicht om te lachen, maar voor mensen die hier een Tsjechisch inkomen hebben, te huilen. Ik ben van mening dat veel Nederlanders te makkelijk over de Tsjechische prijzen denken. Ik ben dat ook al inzake internet verbindingen tegen gekomen. De meeste Nederlanders denken aan een Euro inkomen in Nederland en kunnen zich moeilijk voorstellen dat er hier mensen zijn die 250 Euro in de maand verdienen. Ik ken er helaas genoeg. Die zullen echt niet lachen om een prijsverhoging van 40 heller. Want dat is slechts een prijsverhoging. BTW gaat ook al van 5 naar 22% en dat geldt voor veel zaken. Gas, elctra, huren, alles wordt duurder. Lachen mannen !!!
Robert is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 13-02-04, 20:28   #52
Actief Lid
 
Jacques's avatar
 
Lid sinds: jan 2003
Nationaliteit:
Berichten: 480
Re: PIVO

u hebt volkomen gelijk en elders kunt U in discussies lezen hoezeer U een punt hebt.
Er zijn door forumleden berekeningen gemaakt over hoe duur een hypotheek wel is in de CZ als je het van tien duizend kronen moet doen.
De halve heller van het bier is toch echt klein bier in vergelijking met de andere soms torenhoge prijsstijging van andere diensten en producten.
Humor relativeert.
Jacques is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 13-02-04, 20:32   #53
Legende
 
Vašek's avatar
 
Lid sinds: nov 2003
Nationaliteit:
Woonplaats: Valthermond
Berichten: 5115
Re: PIVO

Ik kan je van verzekeren, dat elke Tsjech mee kan lachen. Voor die 40 haléřů laat het niemand staan. En ik kan het weten!

Het was overigens "luchtig" bedoeld. Van inkomens en levensstandaard in Tsjechie weet ik meer af dan gemiddelde Nederlander.
Vašek is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 13-02-04, 22:03   #54
VIP Lid
 
Erik's avatar
 
Lid sinds: feb 2003
Nationaliteit:
Woonplaats: Amersfoort / Brno
Berichten: 941
Re: PIVO

Nou ik ken er anders genoeg die echt wel op n paar 10 heller verschil letten en gaan dan ook naar dat kroegie waard goedkoper is.

En als ze ergens anders zijn dan ist van, jezus wat ist hier duur hahaha.

Ene kant ist om te lachen, maar hun denken er in bepaalde mate echt bij na hoor.
Erik is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 15-02-04, 11:17   #55
Actief Lid
 
perun's avatar
 
Lid sinds: dec 2003
Nationaliteit:
Woonplaats: hoogblokland
Berichten: 218
Re: PIVO

wat wordt tsjechie toch duur
perun is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 16-02-04, 18:58   #56
Legende
 
Vašek's avatar
 
Lid sinds: nov 2003
Nationaliteit:
Woonplaats: Valthermond
Berichten: 5115
Re: PIVO

Over PIVO gesproken, Nederlands enige echte trappistenbier wordt in mijn woonplaats gebrouwen.
Ter wereld zijn er slechts 7 trappistenabdijen die bier brouwen. Alleen als het bier in een trappisten klooster gebrouwen wordt, mag het trappistenbier genoemd worden: http://www.latrappe.nl/
Bijgesloten afbeelding
Bestandstype: jpg 8756-productoverzicht.jpg (49,1 KB, 6x bekeken)
Vašek is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 16-02-04, 21:00   #57
Actief Lid
 
Jacques's avatar
 
Lid sinds: jan 2003
Nationaliteit:
Berichten: 480
Re: PIVO

Trappist is wereldklasse maar ik mis in de CZ weleens de smaak van zwaarder bier a la Duvel,Grimbergen of Trappist.
Ik weet wel dat ze bestaan maar ben de merknamen kwijt
Jacques is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 16-02-04, 21:45   #58
Actief Lid
 
Tieske's avatar
 
Lid sinds: nov 2003
Nationaliteit:
Woonplaats: Sadská
Berichten: 442
Re: PIVO

Voor de echte liefhebbers kan ik het Limburgse bier Christoffel aanbevelen... Volgens mij mening het beste Nederlandse bier!
Bijgesloten afbeelding
Bestandstype: gif 8816-christoffel-blond.gif (24,3 KB, 25x bekeken)
Tieske is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 17-02-04, 11:47   #59
luc.van
Gast
 
Berichten: n/a
Re: PIVO

Dat Tsjechië, Beieren, Vlaanderen, een rijke biercultuur, en dito cafétradities hebben, is te danken aan ons gemeenschappelijk verleden, het Habsburgse Rijk. Neem nu Cambrinus. Deze brouwerij werd rond 1870 opgericht door een groep Duitstalige zakenlui, onder meer Emil Skoda (van de auto's) onder de naam Erste Pilsner Actienbrauerei. In het Tsjechie van na de eerste wereldoorlog was de Duitse taal niet bijster populair en de brouwerij werd omgedoopt in Gambrinus, een verbastering van Jan Primus ofwel hertog Jan van Brabant, de beschermheer van het bier. Ook Vlaanderen heeft een pilsje dat Primus heet, verwijzende naar dezelfde hertog.
  Bericht citeren in antwoord
Oud 20-02-04, 15:27   #60
Actief Lid
 
Lid sinds: sep 2003
Nationaliteit:
Berichten: 273
Re: PIVO

De regering die de prijs van het bier verhoogt, zal de volgende pruimenoogst niet meer meemaken.
(Soldaat Schweik* in boek van Jaroslav Hasek)
B@rt is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord

Onderwerp-opties

Berichtregels
Je mag geen nieuwe onderwerpen starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken

BB code is aan
Smilies zijn aan
[IMG] code is aan
HTML-code is uit
Trackbacks are uit
Pingbacks are uit
Refbacks are uit


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed