het Tsjechisch Forum
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Registreren
Registreren FAQ Ledenlijst Agenda Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren




Gesloten onderwerp
 
Onderwerp-opties
Oud 11-02-06, 09:47   #1
Moderator
 
PuNkEnStEiN's avatar
 
Lid sinds: apr 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Rijswijk ZH
Berichten: 4825
(Huis)dieren mee naar Tsjechië?

Voor het reizen met honden, katten en fretten, zowel binnen de Europese Unie (EU) als daarbuiten, gelden de volgende eisen:
  • Alle honden, katten en fretten hebben een EU-paspoort nodig als zij op reis gaan naar het buitenland. De Nederlandse versie van dit EU-paspoort kunt u krijgen via de dierenarts.
  • Alle honden, katten en fretten moeten zijn ingeënt tegen rabiës (hondsdolheid). Dit kan de dierenarts doen. Hij is ook gemachtigd een aantekening van de vaccinatie te maken in het EU-paspoort.
  • U bent verplicht een identificatie (chip of tatoeage) bij uw hond, kat of fret te laten aanbrengen.
Als uw huisdier tot een beschermde soort behoort, dan moet u behalve een EU-paspoort ook een CITES-document hebben. Laat u vooraf goed informeren door het reisbureau, de ambassade van het land van bestemming of het CITES-bureau LASER te Dordrecht (telefoon: 0800 - 223 33 22).

Bron: de website van de Nederlandse douane.
PuNkEnStEiN is online now  
Oud 29-01-07, 21:04   #2
Moderator
 
PuNkEnStEiN's avatar
 
Lid sinds: apr 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Rijswijk ZH
Berichten: 4825
Op deze website kan je nog meer gedetailleerde info vinden over het meenemen van huisdieren naar Tsjechië.

Denk eraan dat je je hond uiterlijk 21 dagen van tevoren moet laten inenten tegen rabiës als je hem binnen de EU wilt vervoeren, anders bestaat de kans dat je huisdier bij de grens in quarantaine wordt gehouden (mijn grote dank aan Thonder voor deze tip).

Vergeet ook niet een muilkorf voor je hond mee te nemen. Deze hoeft niet altijd gedragen te worden, maar je moet hem wel kunnen tonen als ernaar gevraagd wordt.
PuNkEnStEiN is online now  
Gesloten onderwerp

Onderwerp-opties

Berichtregels
Je mag geen nieuwe onderwerpen starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken

BB code is aan
Smilies zijn aan
[IMG] code is aan
HTML-code is uit
Trackbacks are uit
Pingbacks are uit
Refbacks are uit


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed