Registreren
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Vakantiehuizen
Agenda Ledenlijst FAQ Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren

Terug   het Tsjechisch Forum - Algemeen - Nieuws & Actualiteiten
President Klaus

President Klaus

Antwoord
 
Onderwerp-opties In onderwerp zoeken Weergave
Oud 02-08-05, 06:28   #61
Moderator
 
PuNkEnStEiN's avatar
 
Lid sinds: apr 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Rijswijk ZH
Berichten: 4506
Re: Klaus: \"Multiculturele samenleving oorzaak terreur\"

Citaat:
Lisa F. schreef:

Klaus ..... irriteert me nogal met zijn demagogische uitspraken de laatste tijd. Het is gewoon bij het kinderachtige af wat die man allemaal verkondigt.
Toch zullen veel mensen zijn uitspraken bloedserieus nemen en zeker niet als demagogisch of kinderachtig ervaren. Dat is nou precies het griezelige bij dergelijke politici: ze suggereren dat elk (wereld)probleem samengevat kan worden in één zinnetje en dat de oplossing dus doodsimpel is. Het is politiek voor de eenvoudigen van geest die niet lastiggevallen willen worden met ingewikkelde zaken.
Fortuyn was er ook zo eentje, Wilders is er ook zo eentje. Leuk als je Fortuyn zag debatteren op TV, maar je moet er niet aan denken dat dergelijke figuren ooit werkelijk de macht in handen krijgen.
PuNkEnStEiN is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 09-08-05, 12:02   #62
Nieuw Lid
 
Lid sinds: apr 2005
Berichten: 23
Re: Klaus: \"Multiculturele samenleving oorzaak terreur\"

De vergelijking met Fortuyn en Wilders is wat mij betreft de spijker op de kop. Praatjes voor de vaart. Belangrijk verschil is wel dat Klaus niet een parlementarier is maar het staatshoofd van de Tsjechische Republiek. In die rol zou hij boven alle partijen moeten staan. Stel je voor dat Koningin Beatrix uitspraken gaat doen als Fortuyn, Wilders of Klaus. Dan komen we toch in een ernstige crisis denk ik. Wat ik me dus afvraag is op welke manier de Tsjechische bevolking hun verontwaardiging over Klaus' uitspraken laten blijken. Je suggereert dat veel mensen hem serieus nemen. Ik kan me daar eerlijk gezegd weinig bij voorstellen.
Cartman is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 09-08-05, 16:14   #63
VIP Lid
 
Beruska's avatar
 
Lid sinds: mei 2004
Woonplaats: Apeldoorn
Berichten: 736
Re: Klaus: \"Multiculturele samenleving oorzaak terreur\"

Voor geinteresseerden: www.pravdaoislamu.cz, en dan klikken naar "ctete nejdriv zde".

De islam is overigens vast niet alleen het probleem. Het wordt een probleem, als iemand er teveel in gaat geloven, en dat begint vast bij iets anders, meer persoonlijks.
Beruska is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 09-08-05, 16:17   #64
VIP Lid
 
Juan's avatar
 
Lid sinds: mrt 2003
Woonplaats: Praha 1
Berichten: 697
Re: Klaus: \"Multiculturele samenleving oorzaak terreur\"

Een wereld zonder geloof is een vredigere wereld. Alle terreur wordt maar uit naam van het eigen geloof veroorzaakt. Heilige oorlogen, kruistochten, fatwa's, jihads, intifada's, de jodenvervolging en ga zo maar door.

Ik als wetenschappelijk ingestelde atheist vraag me soms wel eens af hoe de wereld zou zijn zonder al die achterhaalde geloven die alleen maar ontstaan zijn omdat de mensen bang zijn voor het onbekende en de dingen die ze niet begrijpen en daarom houvast zoeken bij een hogere macht en in het geloofsproces meestal geen ruimte overlaten voor andersdenkenden.

Een wereld zoals in het eerder genoemde 'Star Trek' waarin de wereld eindelijk als 1 samenwerkt... dat zou nog eens mooi zijn. Maar goed, dat is natuurlijk science fiction...
Juan is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 18-08-05, 13:56   #65
Lid
 
Lid sinds: aug 2005
Woonplaats: Bussum
Berichten: 34
Re: Klaus: \"Multiculturele samenleving oorzaak terreur\"

Ik ben in Nederland geboren en getogen en in mijn paspoort staat dat mijn nationaliteit de Nederlandse is. Toch ben ik in Nederland geen Nederlander maar een allochtoon (Surinamer). De moeder(mijn ex) van mijn dochter is Nederlandse. Omdat ik 2e generatie allochtoon ben (volgens het CBS) is mijn dochter geen allochtoon. Zij ziet er echter wel precies zo uit als ik. Zij wordt ook gerekend onder "zwart" als we het hebben over een zwarte school en zij wordt ook onder allochtone kinderen gerekend als hier over wordt gesproken. Totale gekte hier in dit land.

Mijn verloofde is Tsjechisch. Als ik kinderen met haar krijg zijn deze toch allochtoon, omdat zij uit een ander land komt. Ongelooflijk. De hokjesgeest van NL.

Wij gaan binnenkort verhuizen naar Praag. Als die president van Tsjechie het over multicultureel heeft, spreekt ie dan over mij of over mijn kinderen? Of misschien over mijn moeder die al 27 jaar onderwijzeres is in Nederland? Wie bedoelt hij? Als ik in Praag woon, ben ik dan niet welkom volgens de president van dat land? Hoe denkt de rest van de Tsjechische bevolking hier eigenlijk over. Hoe zit dat eigenlijk met de Neo-nazi beweging in Tsjechie? Hoe zit dat met geweld tegen de Roma's. Is het wel verstandig om naar Tsjechie te verkassen. Kan ik daar wel veilig mijn gezin stichten.
spiderman is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 18-08-05, 19:59   #66
 
kukel's avatar
 
Lid sinds: apr 2005
Nationaliteit:
Woonplaats: Voorburg
Berichten: 1547
Re: Klaus: \"Multiculturele samenleving oorzaak terreur\"

Beste Juan,
Wat is in godsvredesnaam een wetenschappelijk ingestelde atheist?
kukel is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 19-08-05, 03:30   #67
Super Lid
 
Erikita's avatar
 
Lid sinds: jan 2003
Nationaliteit:
Berichten: 1000
Re: Klaus: \"Multiculturele samenleving oorzaak terreur\"

Om terug te keren naar het artikel van dit topic, onafhankelijk of je het eens of oneens bent met de uitspraak van Klaus, is de vraag natuurlijk mag en kan hij als staatshoofd zulke uitspraken maken?
Want hij spreekt in feite in naam van de Tsjechen, dat is zijn positie. Veel Tsjechen zullen het wel met hem eens zijn, maar anderen niet. Elke uitspraak over een gevoelig onderwerp als moslimterrorisme drukt internationaal een stempel op een land. In theorie leven we wel in een vrije wereld, maar soms is de realiteit anders.
Erikita is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 19-08-05, 06:34   #68
Lid
 
Lid sinds: aug 2005
Woonplaats: Bussum
Berichten: 34
Re: Klaus: \"Multiculturele samenleving oorzaak terreur\"

Precies, een staatshoofd zou zich veel minder populistisch moeten profileren. Dit veroorzaakt alleen maar onrust. En toch moet ik zeggen dat het wel degelijk belangrijk vind of iemand het met deze heer eens of oneens is. Het geeft namelijk aan waar je staat als onderdeel van de multiculturele samenleving. Ik wilde ook nog wel even toevoegen dat ik zeer benieuwd ben naar wat hij bedoelt met multiculturele samenleving. Multicultureel is volgens mij namelijk slechts bijzaak. Iemand is niet in eerste instantie van een andere cultuur volgens mij, maar gewoon een individu. Ik ben niet in eerste instantie Surinaams.......ik ben Spiderman
spiderman is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 19-08-05, 07:52   #69
Moderator
 
Smajlík_M's avatar
 
Lid sinds: mrt 2003
Nationaliteit:
Berichten: 725
Re: Klaus: \"Multiculturele samenleving oorzaak terreur\"

Klaus heeft er heel snel een handje van met zijn uitspraken als het ware de knuppel in het hoenderhok te gooien.
Als staatshoofd moet hij eerder een bindende rol spelen tussen alle in zijn land (samen)levende groeperingen, ipv nu een beetje onrust te stoken. Dat hij niet wars is van populisme is al bekend, maar dat hij dat zo sullig doet is een beetje beschamend.

Bovendien.... ALS zijn stelling waar zou zijn (wat ik by the way geenszins het geval vind) dan zijn wij (Tsjechen-in-Nederland) dus in feite ook een gevaarlijk potentieel........ hmmmmmmmmmmm
Smajlík_M is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 19-08-05, 07:57   #70
Moderator
 
Smajlík_M's avatar
 
Lid sinds: mrt 2003
Nationaliteit:
Berichten: 725
Re: Klaus: \"Multiculturele samenleving oorzaak terreur\"

Citaat:
Beruska schreef:

De islam is overigens vast niet alleen het probleem. Het wordt een probleem, als iemand er teveel in gaat geloven, en dat begint vast bij iets anders, meer persoonlijks.
Het probleem is hoofdzakelijk als de rijke landen zich niet bekommeren om de arme landen (of met geweld hun "democratische ideen" opleggen zonder enige rekening te houden met de culturele behoeften en aspecten aldaar) en overal overheen walsen. Daardoor vluchten juist velen in de religie, en wordt deze ten onrechte misbruikt. Puur uit wanhoop.

Als vurig aanhanger van het Thatcherisme is dit wel typisch Klaus
Smajlík_M is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord


Onderwerp-opties In onderwerp zoeken
In onderwerp zoeken:

Geavanceerd zoeken
Weergave

Forumnavigatie


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed