het Tsjechisch Forum
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Registreren
Registreren FAQ Ledenlijst Agenda Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren




Antwoord
 
Onderwerp-opties
Oud 15-07-08, 00:53   #1
Nieuw Lid
 
Lid sinds: jul 2008
Nationaliteit:
Woonplaats: Swifterbant
Berichten: 1
Grootste skigebied

Hallo, ik ben Sandra en erg Tsjechiefan.
Sinds mijn jeugd ga ik al op wintersport maar door omstandigheden is het er de afgelopen 10 jaar niet van gekomen.
Nu was ik de boel aan het opruimen boven en kwam mijn skipak weer tegen en gelijk begon eht weer te kriebelen.
Ik heb mijn man al gemeld dat ik nu ga sparen voor een wintersport en hij wil niet mee. (Helaas), dus nog even op zoek naar een vriendin die mee wil.

Daar ik niet zo rijk ben om maar weer even naar Oostenrijk, Zwitserland of Frankrijk te gaan, zit ik er over te denken om naar Tsjechie te gaan.
Nu weet ik dat Tsjechie qua skioppervlakte totaal niet te vergelijken is met Frankrijk (waar ik in de grootste gebieden ben geweest, pl/m 600 km), maar ik weet nu al dat ik zo wie zo even weer op les moet, 1 dag of misschien 2, en daarna zelf op pad.
ik wil een week gaan, dus dan hou ik zo'n 4 dagen over om elke dag alle pistes af te gaan, hihihi, "vroeger"toen ik zo'n 15 jaar oud was deed ikg erust 600 km in een week, nu ben ik 32, en een stuk minder roekeloos, hahahaha. En een stuk rustiger, en meer genietend van de omgeving en lekker keutelen onder het genot van een warme chocolademelk.

Nu ben ik al op zoek geweest naar wat skigebieden en stiekem vond ik het inderdaad wel een beetje een deceptie, maar misschien kunnen jullie me helpen.

Ik had zo wie zo al gekeken bij Spindleruv Mlyn en bij pod pec nogwat.
beide gebieden zijn ongeveer 25 km groot.

Nu een aantal vragen:
> wat is het grootste gebied in Tsjechie om te skien?
> zijn er ook gebieden die aan elkaar gekoppeld zitten? en in welke skigebieden zit ik dan?
> zijn bovenstaande twee ook ergens op aangesloten?
> als ze niet aaneengesloten zitten, hoever is het met de bus dan om naar een volgend skigebied te gaan, zonder dat ik 5 uur in zo'n bus sta?
> Hoe sneeuwzeker is Tsjechie?

Aan de hand van bovenstaande vragen kan ik mijn plan trekken en besluiten om wel of niet naar Tsjechie te gaan voor te skien, nadat ik van alles heb zitten uit te zoeken qua hotels/appartementen/groepsreizen en in hoeverre ik hoeveel kwijt ben in oostenrijk, zwitserland en frankrijk.

Ik zal zo wie zo met de auto gaan, daar ik een behoorlijke natuurgenieter ben, en graag ook de omgeving wil leren kennen.

Ik ben groot fan van Tsjechie, dus ik denk dat ik me er wel behoorlijk ga vermaken.
Ik hoop dat iemand mij kan helpen met de vragen.
plotiemoos is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 15-07-08, 08:03   #2
Volwaardig Lid
 
Orel's avatar
 
Lid sinds: jun 2007
Nationaliteit:
Woonplaats: Svoboda nad Upou
Berichten: 72
Beste Plotiemoos,

De grootste skigebieden van Tsjechie liggen in het Reuzengebergte. Daar vind u Pec pod Snezkou, Splinderluv Mlyn, Janske Lazne, Cerny Dul, Mlade Buky, Mala en Velka Upa, Svoboda nad Upou, Zacler, Harrochov eva.

De gebieden van Janske Lazne, Svoboda nad Upou en Mala en Velka Upa zijn met elkaar verbonden, waardoor er een heel groot skigebied ontstaat waar u met een pas de hele dag door kunt skien, langlaufen en sleetje rijden.

Het Reuzengebergte is een beschermd natuurgebied en vanwege haar gunstige geografische ligging ligt hier 's winters al sinds mensenheugenis sneeuw. Dat komt niet zozeer door haar hoogte, maar omdat in de winter de koude poollucht hier opstijgt (door de bergen) en botst met de warmere vochtige landlucht. Het resultaat is sneeuwval en vaak strenge vorst.

Vaak rijdt er een gratis skibus die u binnen enkele minuten naar de bekende skigebieden/skipistes brengt.

Fijne vakantie en succes met het maken van een keuze!
Orel is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 15-07-08, 08:25   #3
Lid
 
Lid sinds: feb 2008
Nationaliteit:
Woonplaats: vorklebice
Berichten: 42
Het skigebied Tanvald, en dan met name Severack is een sprookjesachtig skigebied, ideaal voor gezinnen, voor ieder wat wils.
En (afgelopen jaar), goedkoper dan het reuzengebergte.
Ook hier is het sneeuwzeker.
pension rianka is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 15-07-08, 11:11   #4
Actief Lid
 
Tieske's avatar
 
Lid sinds: nov 2003
Nationaliteit:
Woonplaats: Sadská
Berichten: 444
Citaat:
pension rianka schreef:
Bericht bekijken
Ook hier is het sneeuwzeker.
Sneeuwzekerheid heb je nergens in Tsjechie! De hoogste berg is slechts 1600meter hoog... Ook zijn de skigebeiden zijn niet te vergelijken met de skigebeiden in de Alpenlanden. Het is leuk voor beginners (zoals ik), mensen met kinderen en voor mensen voor wie het skien gewoon een bijzaak is.

Qua prijzen is met name eten & drinken in Tsjechie nog een stuk goedkoper dan in de Alpenlanden. Echter qua skipas , uitrusting e.d. is het prijsverschil minimaal. Tegenwoordig gaan de meeste Tsjechen als ze "echt" willen skien ook gewoon naar Oostenrijk, Italie, Zwitserland of Frankrijk.
Tieske is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 15-07-08, 11:19   #5
Legende
 
Freddy2005's avatar
 
Lid sinds: feb 2005 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Brugge
Berichten: 6432
Als je kijkt naar de laatste twee winters dan was het slechts heel pover met die sneeuwzekerheid. Lees dit topic maar eens na winterseizoen 2007-2008
Freddy2005 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 15-07-08, 14:21   #6
Lid
 
Lid sinds: feb 2008
Nationaliteit:
Woonplaats: vorklebice
Berichten: 42
Citaat:
Tieske schreef:
Bericht bekijken
Sneeuwzekerheid heb je nergens in Tsjechie! De hoogste berg is slechts 1600meter hoog... Ook zijn de skigebeiden zijn niet te vergelijken met de skigebeiden in de Alpenlanden. Het is leuk voor beginners (zoals ik), mensen met kinderen en voor mensen voor wie het skien gewoon een bijzaak is.
Dat klopt, het zijn niet meer de winters van vroeger, ook in Tsjechie niet.
Maar er lag nog genoeg voor wintersport pret.
Bij ons in de buurt ligt het skigebiedje Severak, en wat ik hoorde is dat er steeds meer mensen uit het Reuzengebergte komen om daar te skien.Voornamelijk voor de (nog) Tsjechische skiprijzen,qua huren van spullen en skipassen.

Er is meer skiplezier in Tsjechie dan alleen Het reuzengebergte.

Laatst aangepast door Gorrit; 15-07-08 om 14:38.
Reden: quote-tag geplaatst
pension rianka is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 09-08-08, 17:27   #7
Nieuw Lid
 
Lid sinds: feb 2007
Nationaliteit:
Woonplaats: sittard
Berichten: 8
Ok ..
Ik doe ook nog maar eens een posting hiero !!
Ik ben zelf ook een verwoed wintersporter , en heb al in diverse delen van t reuzengebergte een weekje winter doorgebracht.

Pec Pod Snezkou.
Leuk dorpje , bijna alle hotels , op de bergen , dus ski in/out . 1 funparkje , en als hij geprepareerd is , een kleine halfpipe. Nadeel , sávonds weinig vertier ( of je moet in t hotel blijven )
Leuk skieen op de bospaden ( hier kan je kleine tochten maken )

Harrachov.
Kleine pistes . Veel apres ski.
Niet veel KM aan pistes.

Spyndlerov Mlyn.
Wil je meer KM , moet je hier zijn. ong 25 KM piste's , moderne liften. 2 funparken , en een halfpipe.
Leuk dorpje , met ( voor Tsjechie ) veel apres ski.
Dit hotel is wel een hele leuke , en naast de piste : ( 2 maal geweest )
http://www.aquaparkspindl.cz/en/
De liftpassen zijn wel steeds duurder aan het worden.

De laatste jaren gaan we naar Oostenrijk.
Eigenlijk krijg je daar Qua wintersport MEER waar voor je geld .

Grrz
Jacko
jacko is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 14-10-08, 20:52   #8
Nieuw Lid
 
Lid sinds: apr 2008
Nationaliteit:
Woonplaats: weert
Berichten: 20
Citaat:
plotiemoos schreef:
Bericht bekijken
Ik hoop dat iemand mij kan helpen met de vragen.
hoy Sandra,
kijk maar eens op deze site;
www.tschechische-gebirge.de/riesengebirge/
paul1950 is offline   Bericht citeren in antwoord
Oud 14-10-08, 21:00   #9
Moderator
 
PuNkEnStEiN's avatar
 
Lid sinds: apr 2004 Forum donateur
Nationaliteit:
Woonplaats: Rijswijk ZH
Berichten: 4827
Bespaar je de moeite, Paul... Sandra/plotiemoos is na 15 juli, de dag waarop ze haar vragen stelde, niet meer op het forum geweest.
PuNkEnStEiN is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord

Onderwerp-opties

Berichtregels
Je mag geen nieuwe onderwerpen starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken

BB code is aan
Smilies zijn aan
[IMG] code is aan
HTML-code is uit
Trackbacks are uit
Pingbacks are uit
Refbacks are uit


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed