het Tsjechisch Forum
Voorpagina - Forums - Fotogalerij - FAQ - Registreren
Registreren FAQ Ledenlijst Agenda Zoeken Berichten van vandaag Alle berichten als gelezen markeren




Antwoord
 
Onderwerp-opties
Oud 18-04-07, 21:13   #1
Actief Lid
 
Gerrit Fortuin's avatar
 
Lid sinds: dec 2006
Nationaliteit:
Woonplaats: Berlijn
Berichten: 108
Tsjechië en de Tweede Wereldoorlog: een paar vragen

Goedenavond, op dit moment tour ik door Berlijn met een chauffeur die normaal de reis naar Praag doet. Hij vertelde me vandaag twee dingen waarover ik graag wat meer wilde weten.

1: Een groot deel van Tsjechie was aan het einde van WO II bevrijd door de Amerikanen, die waren via Oostenrijk snel tot voorbij Brno doorgestoten. Stalin heeft ze toen 24 uur gegeven om weer terug te trekken omdat in het verdrag van Jalta besloten was dat Tsjechie door de Russen zou worden bestuurd.

2: Dat er zoveel joodse gebouwen/synagogen in Praag zijn blijven staan is te danken aan het feit dat hitler er na zijn overwinning een soort herdenkings-museum van wilde maken ter herinnering aan de uitroeiing van dit "minderwaardige kreatuur". Vandaar dat er ook zoveel Thora-rollen etc. juist daar te vinden zijn.

Wie weet hier meer over, wat klopt ervan?
__________________
mejte se hezky
Gerrit Fortuin is offline   Bericht citeren in antwoord
Antwoord

Onderwerp-opties

Berichtregels
Je mag geen nieuwe onderwerpen starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken

BB code is aan
Smilies zijn aan
[IMG] code is aan
HTML-code is uit
Trackbacks are uit
Pingbacks are uit
Refbacks are uit


Nederlands Cesky English Deutch

© 2007 Tsjechie.net - Forum: vbulletin- Weather: In-pocasi.eu - Stats: Opentracker.net - SEO by vBSEO 3.2.0 - RSS Feed